Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Musallat(2007)

Mike

Öne çıkan mesajlar

bilgi

Cin, erkeğin ruhuna giriyor, erkek o kızla evlenmek isteyince. Zaten kızın hastalığı falan yok cinle haşır neşir olunca hastalık zannediyorlarmıs kücüklükten beri. Sonra bu karar evlenme kararı olunca, Cin geçiş yapıyor insan alemindeki vucuda, Erkek olanın ruhunu alıyor. Çocuğu yapınca ve çocuk ölünce cin gitmiyor musallat oluyor, sorumlu herkesi öldürüyor. Cinden cocuk doguyor. ama öldürüyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel filmdi. konusu senaryosu falan bence tam oturmuş bi filmdi. öyle amerikan yapımı BÖÖĞEEE korkun lan nihaha modunda iğrenç şeyler yoktu. bebeğin doğum sahnesi cidden harikaydı yanlız.

abi çok fena bişi yazdım ciddi söylüyorm 18+ yani.

o imam bey amca olanı biteni anlatırken kız bi ara ormanlık bi yerde takılıyo ağzından bişeyler geliyo beyaz beyaz. o sırada sinemanın ortasında ayağa kalkıp AHA BLOWJOB diye bağırdım. o gün bugündür aynaya baktıkça gülüyorm :)

Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere hött diye korkutma efektleri gayet de vardı yok değil, dabbeyi hatırlamıyorum ama her biri filmin puanını düşürdü gözümde. Ayrıca herkes olayı tam anlamamış sanırım, ben bir anlatayım.

aşırı spoylır

Cin(erkek) kızı(hatun kişi normal insan) çok sevmektedir, tam olarak emin olmamakla birlikte hamamda (bazı kesimler cinlerin en çok banyo, hamam vs yerlerde bulunduğuna inanır) görüp aşık olduğunu söyleyebilirim. Uzunca bir süre cin işini güzelce halletmekte, köylü insanım da kızı hasta zannetmektedir. Kızın erkek arkadaşı olunca cin bozulur bu duruma, bir şekilde bu erkek para kazanmak için almanyaya gider, cin de bu ara insan suretine girip (erkeğin kılığına) kızla evlenir ve kız hamile kalır.

almanyadan çocuk her aradığında cin bağlantıyı keser ve telefondan çocukla annesinin sesinden konuşup geçiştirir vs. sonrası malum. izleyeli bi hafta oldu sıralamayı falan yanlış yapmış olabilirim

Sosyal ağlarda paylaş

Benimde filmde tek anlamadığım nokta

Şu filmin sonunda ninemiz, ortaya çıkıp kasıp kavuruyordu ortalığı, fakat onun neden öldüğü açıklanmadı, sanırım cin çarpma olaylarından öldüm bu tarz şeylerden yine ve onun tekrar neden ortaya çıktığı hakkında en ufak fikrim yok. Ne alakası vardı, ninemiz ortaya çıktı?

En güzel sahne, bebeğin doğumu ve bu ardarda uyanamama sendromu yaşadığı zamanlardı.

Filmin almanca sahneleri çok kötüydü o kabül almancanın içine etmişler taksi dialogu sırasında, böö olayıda vardı. ama yerli yerindeydi.

İzlememiş olanlar ömden mesajlasın torrent linkini vereyim düşmüş torrente.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh, dun izledim.

Deli saçmasi, kucukken bizi korkutmak için anlatilan hikayelerden birisi daha. O kadar verilmiş emek, boyle bir filme ?!

ilk 45 berbat, son 30 idare eder diyebilirim. Ki neredeyse uyuyacaktim. Nedeni ? Film'i bağliyamamişlar, resmen ilk 45 dk'de boyle kopuk kopuk bi film izledim. Şişirilmiş, kisacik hikaye, yetersiz senaryo, bir cok eksisi var filmin.

Begendigim yer ise, en son en yaşli adam'in hikayeyi anlatmasi..

Kemal'in kazasi, cin çarpmasi artik herneyse !..

5/10
Sosyal ağlarda paylaş

bağlantidan kastimi vereyim, ilk kirkbeşte almanya'da izliyoruz oyuncumuzu, oyuncumuz nasil gitmiş ? Evlenmiş mi ? Evlenmemiş mi ? Hayalinde gordugu dugun kendinin mi degil mi ? Gibi sorulari bolum sonunda, gordugu ruyalar gun içinde yaşanan ve cin'imiz tarafindan kendilerine gosterilen zibirtlar oldugunu, cinimiz kayboldugu anlarda almanyaya jönümüzle ugrasmaya gittigini felan gibi salakliklari, jönümüzün onca zaman aşkindan tutuşmasi yok donecemler edecemler felan, arasinda solugu istanbul'da almasi koyune gitmemesi gibi saçmaliklar, hemen koyune gomulmeli demesi uzerine hocamizin bilmemnereye goturup gommesi jönümüzü... Ibıklar bıbıklar, film'in guzel olan anlarini saymak daha basit olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsi fikrim: Bence filme haksızlık ediyorsunuz. Sacmalıklar dediğiniz şeyler filmi guzelleştiren olaylar ve sırlar. Sorun şu bence: Filmi izlerken empati yapmalısınız, bu sayede daha keyif alirsiniz. Film komedi degildi ki, gulen arkadaşlar neye gulmuş anlamıyorum. Bi filme onyargılı gidilmemeli, gitseniz bile empati yapmalısınız. Amaç üzüm yemek olmalı bağcıyı dovmek değil ;).
Sadece şahsi fikirlerim, tartışma vs olmasın ;).
Sosyal ağlarda paylaş

yahu filme onyargili felan gitmedim..
Filmin varligindan bile haberim yoktu, bir arkadas dedi musallat'a gidelim, iii dedim gidelim.

Film saçma bi kere, in cin felan inanmam ben oyle seylere. Ilk 45 zaten kendimi bi filmin fragmanini izlerken buldum, genel anlamda film dunyasinda 5-10 dakikada yansitilan olayi, 45 dk'ya yaymişlar haliyle sikici olmus.

Etkilenmedim filmden, begendigim bir kaç fikir vardi filmde kullanilmiş olan, eger sinema televizyon okuyorsaniz izleyin, geliştirici olabilir, ama film izlemek için izlenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Şu film efsane bi film olabilirmiş.

Yani misal:

Hikayeyi ikiye bölüp en sonunda ihtiyarı "aynı zaman, aynı zaman" diye böğürteceğine, iki hikayeyi aynı anda anlatıp (ama tabi aynı anda geçtiğini çaktırmadan, misal köyde olanlar sanki eleman almanya'ya gitmeden önceymiş, sanki eleman geçmişi hatırlıyormuş, anıları gözünün önüne geliyormuş gibi bi hava yaratıp), finalde de ihtiyarın elemanı gömmesiyle doğum gecesini (ayrı ayrı anlatılsa da aynı gece sonuçta) olanları aynı kareye sokup gösterseydi daha imba bi son çakmış olurdu, ağzımız açık kalırdı.

Bu sadece bir örnek, kaçırılmış çok fırsat var filmde.

Ama olsun, önümüz açık, gittikçe daha güzel Türk korku filmleri izleyeceğimize inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...