Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

10 parmak yazma mevzusu

kingpin

Öne çıkan mesajlar

ben de bişe sorayım.. önceden de gözlemledim bunu, sanırım ben yazarken beynimde bi önbellekleme kullanıyorum. yani önce yazazağım kelimenin harfleri beynimde yer ediyor ardından combo çekip tuşlara abanıyorum gibi geliyor. siz nasıl düşünüyosunuz bilmem :D

ayrıca, sadece işaret parmaklarıyla klavye kullananlardan nefret ediyorum nerdeyse.. klavyeden öyle bi ses çıkarıyolar ki klavye bile şaşırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Bakim nası yazıyomuşum dedim de, şunu gördüm ki sağ elim nerdeyse hiç çalışmıyo.
Sol elin tüm parmakları, sağ elin de işaret ve orta parmakları ile yazıyomuşum.

Edit 2: Sağ elin de başparmak hariç hepsi çalışıyomuş. Sağ serçe parmak entera basıyomuş :P Başparmak hep havada ama, işlevsiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii abi. UO'da bir yandan adam kovalarken öbür taraftan laf sokuşturmak gibi iyi antreman yoktur.

Deney:

Şu anda yazmakta olduğum saçmalıkları kaç parmakla yazdığımı anlamak için yazıyorum. Bir yandan bunları yazıp bir yandan ellerimi gözlüyorum. Sanırım sağ serçe parmağımı hiç kullanmıyorum. Hatta şu ana kadar hiç kullanmadım. Sağ yüzük parmağımı da pek kullanmadım. Bu da ellerimin sağa sola çok kıpırdamasına sebep oluyor.

Sağ başparmağımı da hiç kullanmıyorum. Space tuşuna hep sol başparmağım basıyor. Sol serçe parmağım shift ve ctrl tuşlarından sorumlu olduğunu anlaşıldı. Ama sol yüzük parmağımı kullanıyorum. Yani 7 parmak yazıyorum. Of çok süperim.

Bi saniye ya. Sağ elimin sadece iki parmağını kullanıyorum demektir bu. Yok yok.. enter'a basmak için sağ yüzük parmağımı kullanıyorum. Yani 8 parmak. :p
Sosyal ağlarda paylaş

okulda öğretmişlerdi 4.5. sınıfım 10 kıta istiklal marşını yazarak öğrenmiştim şimdi 10 parnak kullanmıorm da dur bi sayayım kaç parnak kullandığımı.. yazarken saydım max 7-8 parnak kullanıorm ama .. okulun bilgisayar merkezinde bi adam görmüştüm.. adam müzik dinlior ekrana bakıorm ve eli şakur şıkır ESSAY yazıyor!!

aşmışlar war
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...