Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cs 1.5

Aiko

Öne çıkan mesajlar

aralarında dağlar kadar fark var oynamadan anlayamayabilirsin. bide ikisinin ortamı çok farklı 1.6yı hala ölümüne kasanlar var wcg için fln gerçi bizde kasıoruz ama çok farklı ikiside ve 1.5de hile oranı 1.6 ya göre çok daha düşük
Sosyal ağlarda paylaş

Aiko said:
1.5de hile oranı 1.6 ya göre çok daha düşük

Arada arkadaslar oynarken görüyorum da 1.5de hangi servera girsen en az 1 tane hile yapan biri kesin oluyor. Senin dedigine göre böyle ise 1.6 yi düşünmek bile istemiyorum. CS oynayanlara bol sabırlar...
Sosyal ağlarda paylaş

official değil fakat destekleyen community çok, hatta valve bile destekliyordu sanırım emin değilim ama. bugfix'lerden sonra güzel olacak bence, ama dev'leri yeterli olamaz da kısa zaman aralıklarında update çıkaramazlarsa patlar. ilk betayı denemiştim, havada falan yürünüyodu huaehu
Sosyal ağlarda paylaş

Heryerde source oynanıyor artık. 1.6 ya talep azaldı.
biz nasıl 1.5 e bakıyorsak heriflerde 1.6 ya öyle bakmaya başladı. Heriflerin her maçı NBA Havasında geçiyor biletler parayla. Transferlerde milyon dolarlar konusuyor. Hepsi 20-30 milyon dolarlık holding. Takımların kendılerıne özel oyun içi formaları var. Özel ligleri mevcut. Spikerinden tut, TVde yayınlanmasına kadar.
Bizim ülkemızde publicden öteye gitmez hiç bişey.
Gerçi tGt olarak singapur macerasında zorlamıslardı baya takımları ama biyere kadar.
Ülkemızın turnuvaları sevgili kankam can ciğer dostum güzel insanım Kristopır die bi adama emanet olmus AKP gibi cs dünyasına cökmüs bir varlıga ait.
Herneyse.
İzleyince bi garip oluyor :)

ahanda örnei
Sosyal ağlarda paylaş

evet CGS sayesinde source olacak herhalde artık her yer. adamlar İngiltere'sinden, Dubai'sine kadar her yerde takımlar draft ettirdiler. yok NY hedehodo, LA bilmemne, Stockholm lololz falan. Herhangi bir CGS Source takımındaki oyuncunun yıllık kazancı (sadece maaş, sponsor, turnuva gelirleri, vs.. dahil değil) 40-50k dolar civarıydı sanırım. Gerçek sporlara dönüşüyor yavaş yavaş olay.

edit: ahah kristofır ya sevgilim, adam iyi kasıyor fakat tek başına nereye kadar. fakat hem cs hem cod community çok kötü Türkiye'de, yine cs de LAN'lara geliyolar ama mesela bi tane cod lanı yapmıştı chris baya takım gelmişti 18 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam, ondan birkaç ay sonra 2.yi yapıyordu 2 takım kayıt olmuştu uhauheds.
Sosyal ağlarda paylaş

Silphatosuma katılıyorum ben.
Ne yazık ki Türkiye'deki oyun anlayışı cafe içi oyunlardan öteye gitmediğinden, belirli bir gelişme kaydedemiyoruz.
Yetenekli oyunculardan ziyade, üniversiteye girememiş, bir baltaya sap olamamış amele gibi dolaşan kişilerin cafede oynadığı ve oynattıklarıyla sınırlı oluyor.

MMORPG diyince KO, FPS diyince CS 1.5, Strateji diyince "Dota"

Hani ben de çok eskiden sıkı bir CS oyuncusuydum. Taa CS beta 5-6 dönemlerinde oynardık biz.
Ama bizim nesil gelişmeyi ve yenilikleri kabul etti. Şu anki nesilin CS 1.5 takıntısı gibi biz de CS beta 6'da saplanıp kalsaydık...
Ha daha iyi olurdu belki, CS 7'den sonra oyun sadece awp+deagle savaşına döndü, nooblar için oyun yavaşlatıldı felan.
Yine de yenilikler iyidir, yeniliklerden korkmayın, yenilik demek size yeni heyecanlar yeni zevkler demek.

Bu arada promod official değil denmiş, e CS 1.5 da official değil. Won devri kapanalı yıllar oldu...
Sosyal ağlarda paylaş

Mike said:
Heryerde source oynanıyor artık. 1.6 ya talep azaldı.
biz nasıl 1.5 e bakıyorsak heriflerde 1.6 ya öyle bakmaya başladı. Heriflerin her maçı NBA Havasında geçiyor biletler parayla. Transferlerde milyon dolarlar konusuyor. Hepsi 20-30 milyon dolarlık holding. Takımların kendılerıne özel oyun içi formaları var. Özel ligleri mevcut. Spikerinden tut, TVde yayınlanmasına kadar.
Bizim ülkemızde publicden öteye gitmez hiç bişey.
Gerçi tGt olarak singapur macerasında zorlamıslardı baya takımları ama biyere kadar.
Ülkemızın turnuvaları sevgili kankam can ciğer dostum güzel insanım Kristopır die bi adama emanet olmus AKP gibi cs dünyasına cökmüs bir varlıga ait.
Herneyse.

Sadece Amerika'da Source yaygın olarak oynanıyor onun dışında "bazı" büyük turnuvaların 1.6 yanında source turnuvaları da var ve 1.6 takımlarının aksine tamamen tanınmadık oyuncular oynuyor source müsabakalarında. Dünya'da ünlü ne kadar CS oyuncusu varsa %90 kadarı hala 1.6 oynamaktan yana Source oynayanlar ise Source çıktığından beri kasan ondan öncesinde CS de pro gamingle pek alakası olmayanlar genellikle. Zaten bütün bunlar CS Promod çıkana kadar sürecek çünkü Valve Promod'u Steam'e dahil etti oyunun Official olmaması %1 gibi bir ihtimal.

Not: Benim kadar uğraşsaydı herhangi bir başkası, o da AKP gibi çökebilirdi CS camiasına eminim. Herşey çalışmakla olur, boş konuşmakla üreyen tek şey laf salatasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

CSS bende de var ama türkiyede oynayan insan sayısı parmakla gösterilecek kadar az. oyunu ilk çıktığında bende oynuodum ama o zamanlar oyun çok saçmaydı tek 10 mermiyle tk yapabiliodun adamlar kayar gibi yürüodu fln fln.. ztn o sıralar çok oyuncu kaybettiler bende bıraktım 1.5 e döndüm.. kendi serverlarımda ayda yılda 1 hile görüyorum onunda çözümü çok kolay yane
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de ki oyunculuğun dibe vurması ile ilgili yazılarımı oynasana.com'da gerçekleşen "WCG 2007 neden iptal edildi?" adlı nacizane topiclerde dile getirmiştim.

Açıkçada söylüyorum ki 1.5 oynayan herkes amele'nin önde gidenidir. Kendilerine oyuncu diyorlarsa yanılsamalar dünyasında yaşıyorlardır. Bu kadar açık konuşuyorum.

Bu ülkede oyunculuk yoktur, bişey yapmaya çalışan 10-15 kişiyle competitive gaming falan olmaz. Bizim ülke anca cafe'de 1.5 oynar ve "abi 1.6 ve SORÇ ne ya, kötü onlar" der, wepla gibi yerde dota oynar "abi backdoor yapmayalım ve rikimaru yasak" diyerek kendi kendilerini çürütürler. Birde bunlar oyundan, oyunculuktan anlıyormuş gibi ahkam keserler. Kıçımın 4. dünya oyuncuları. Afrika'nın Mali'sinin Tombouctou köyünden daha iyi oyuncu çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

1.5'çilere acaip sinirliyim ben abi, benim arkadaşlarımda dahil. Geliyorlar "abi 1.5 oynuyoruz gelsene" diyorlar. "Oyun bozuk" diyorum, "ne bozuğu ya ahaha" diyorlar. Mouse bile dönmüyor ya oyunda (1.6'da fix'lenmişti), Alt + Tab yapamıyorsun falan filan. Hala 1.5 daha iyi diyorlar 1.6'dan. Neden? Çünkü Steam kullanmayı beceremiyor beyinsiz kitle. Gidip forum açıyorlar "STEEM NASIL KULLANCAZ?"

İçler acısı ya durum. Felaket yani, 2000-2001'de turnuvalara girerken "oyunculuk gelişir, bir sektör haline gelir" diyorduk; tam tersi oldu, resmen geriledi; cahillik diz boyu ya. OSN forumlarına girin, mesajlara bakın, dehşete kapılırsınız.

OSN'de adminken bana gelen mesajları buraya paste'lemek lazım aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...