Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hamster ısırması ve kuduz olmak.

Arkansis

Öne çıkan mesajlar

Geçenlerde arkadaşın hamster ı beni ısırdı. Bende sonuçta kemirgen ve fare soyundan geldiği için açıkcası tırstım ve klinikteki doktora gittim. Onlarda beni haseki hastanesindeki kuduz merkezine yolladılar.

Kuduz merkezindeki adam kemirgen ısırıklarına aşı yapmıyoruz bu bakanlık kararı benim insiyatifim değil 6 senedir böyle dedi. Neden böyle diye sorduğumda adam bana , kemirgenlerin vücutlarında kuduz virüsünü geliştirecek organeller yani o yapı bulunmaz bu yüzden korkmana gerek yok dedi. Bende sakinleştim eve gittim. Ama bir tanıdığımın tanıdığı daha önceden hamster ısırdığı için aşı olmaya gittmişti ve zamanını hatırlamıyorum . Açıkcası içimde bir kuşku var ... ya kudurursam ???
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ağazından köpükler gelmeye başlar 1-2 gün içinde ehueh :-)

Şaka bi yana sanmıorum döt kadar hayvandan bişi olacagını ama yinede araştır.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son= Başlangıçtır!

Sosyal ağlarda paylaş

hayvanın boyuyla ne ilgisi var ki, mikrop dediğin de gözle görülmüyor ama 24 saatte nalları diktiriyor.. :-p

valla sen en iyisi başka doktor, hastaneye filan da sor. forumdan cevap alamazsın böyle konularda (qui yetişmezse sen kudurmadan :-p )[hline]There were two men--they walked the same road, but after ten years they discovered completely opposite truths. So I think if I wander for ten years, I'll be able to find my own truth..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hemstır ısırsa nolcak ? Bırak ısırsın sen de onu ısır allala[hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nası başka doktor. Özel hastaneler vurmuyor bu aşıyı. Ben istanbul kuduz merkezine gittim ya adam yapmadı uf. Birde hayvanı gözle demişti klinikteki adam ölmezse yada hastalanmazsa sorun yok demişti. Hayvanda tık yok taklalar atıyor ...

1 ay sonra kudurmiyim lan...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya fare ısırdıktan sonra aşı olmaya gittiyse arkadaşın bence o başka bir hastalıktır kuduz olmasada dışarda yaşayan farelerin başka hastalıklar bulaştırma ihtimali yüksek.[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

hmm
aslinda sanmam bi$i olacagini da , oyle her hayvan tabi ayni surede tepki vermiyo kuduz olayina, mesela dogadaki yarasalarin yarisinda zaten kuduz var, oluyolar mi? yoo catir catir ta$iyici olarak ya$iyolar
ama sanmam ki bi$i olsun.[hline]I look inside myself and
see my heart is black

Sosyal ağlarda paylaş

ya olursa? ya ölürsen? bence hasteneye gizlice girip bi kuduz aşısı çal.Yoksa her an nalları dikme tehliken var yani.[hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???
Sosyal ağlarda paylaş

Kuduz cinsel yolla bulaşır mı? (merak)[hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???
Sosyal ağlarda paylaş

Belkide bir doktora gitmek isteyebilirsin tabi :)

Kuduz Hastalığı
Tüm sıcak kanlı hayvanların beyinlerinde yerleşen ve oradan sinirler yoluyla tükrük bezlerine gelerek salyadan yaraya bulaşan akut seyirli, daima ölümle son bulan bulaşıcı viral bir hastalıktır. Hastalık Köpek, Kedi, Sığır, Koyun, Keçi, At, Eşek gibi evcil, Tilki, Kurt, Çakal, Fare, Sincap, Sansar, Gelincik gibi yabani hayvanlarla insanlarda görülür. Yarasalar virusu taşımalarına rağmen kendileri hastalanmazlar, ısırdıkları hayvan ve insanlara hastalığı bulaştırırlar.[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...