Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

De bağlacını ayrı yazalım!

karpuz

Öne çıkan mesajlar

said:
Ra_d, 27 December 2003 11:50 tarihinde demiş ki:
abi "hiç uğraşamam walla"nın nesi kin kusuyo?[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim

sadece bunu mu demişsin? ya bi daha oku sen bence gene de... bu arada ben de bağlacı ayrı yazılmayınca anlamıyorum valla billa 2-3 kere okuyorum ya... ne biliyim abi ayrı yazsanız bi yeriniz mi eksilir... bu forum da da Nbr bab? eed taam falan diyen tipler zaten yok ki?[hline]"Enseleri öperim, kulaklara üflerim." Jean Jacques Rousseau
Sosyal ağlarda paylaş

abi sen bana demişsinki ilk postu oku
bende baıyorum ilk posta "hiç uğraşamam walla" diyo.

yok ikinciyi kastediyosan ,ordada de bağlacının birleşik yazılması bütün kelimelerin birleşik yazılması kadar büyük bi hata demişsiniz bende "bana ne kardeşim? zaten hayatımızda bir sürü kıla kılçığa dikkat ediyouz.kasamam" demişim.eğer sen buna kin kusuyo diyosan,sen kin kusan post görmemişsin derim.[hline]Mazhar Alanson-Cem Yılmaz:
Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu LeE+ (beceremedim) olayını ilk defa gördüm bir yaşıma daha girdim. Bunu normal yazı gibi yazan arkadaşlar bayağı tecrübeli herhalde neyse biz daktilocu takılıyoruz...

Bu arada Karpuz'a bu konuda katılıyorum siz de -de yi ayrı yazın daha anlaşılır oluyor (ayreten -mi soru eklerini de) öyle Leet miş cart muş boş işler bunlar :D

[Bu mesaj Mino tarafından 27 December 2003 12:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya burda herkes geyik yapıo msg atıo vede hızlı yazı yazıo ve yarımız sadece bağlaçlarda hata yapmıo misal bu yazımdaki hatalar o kadar cok ki 'yazıo' 'yapmıo' 'atıo' ben hem bole yazıom hem de arasıra de yi de ayrı yazmıom yane bence boşuna uğraş[hline]Ne faşizm , ne komunizm
Yaşasın Erotizm

[Bu mesaj bravecik tarafından 27 December 2003 12:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ekleri ayrı yazmak ve işaretlerin kullanımı okunuşu çok değiştiriyor, büyük küçük harfler o kadar değiştirmiyor. ben mesela eskiden büyük-küçük harflere de dikkat ederdim ama farketim ki okunuşu pek etkilemiyor, hız uğruna vazgeçtim. ama ekler ve işaretlemeler öyle değil, onları bırakınca dilbilgisi bozuluyor. okunuş zorlaşıyor ve anlam kayması oluyor. yapıyom ediyom da anlaşılır ama bunlara dikkat etmek gerek. bence leettalk'tan da kötü çünkü en azından onun çarpık olduğu baştan belli, okumaya hiç uğraşmıyorsun. bu ise düzgün göüküyor ama zaman içinde dil erozyonuna sebebiyet veriyor..[hline]Gimli: Certain chance of death. Small chance of success. What are we waiting for?
Sam: Don't go where I can't follow!
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Cümlelerime çoğu zaman büyük harfle başlarım da virgülü az kullandığım da doğrudur... O özelliğimi düzeltmeye çalışıyorum emin ol; ama birçoğunuzdan daha fazla virgül kullandığımı da iddia edebilirim...[hline]"Enseleri öperim, kulaklara üflerim." Jean Jacques Rousseau
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de "de" bağlacının ayrı yazılmasından yanayım. Aksi halde "-de" hal ekiyle çok karışıyor, hatta basit bir cümleyi güzel kafamın intikal etmesini çok güçleştiriyor.[hline]Bizim Estel, 08 Aralık 2003 20:06 tarihinde demiş ki:
"ulan ben ölünce içimi doldurun"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RazorJimmy, 05 January 2004 19:52 tarihinde demiş ki:
said:
Alexi_Septimus, 05 January 2004 19:50 tarihinde demiş ki:
Bencede
Katılıyorumda yani ne bileyim...

Yapasımda gelmiyor.

Bilemiyorumda...

Yapmaya çalışırım herhalde...

Bilmiyorum ya...

Ama katılıyorum bende.

Bu nasıl katılmak? Bu hataları farkında olmadan yaptıysan, sen hiç katılma daha iyi.. Yok biri bu hataları "aha yanlış yazmışın" diyerek kefal gibi atlasın diye bilinçli olarak yaptıysan başka tabi..[hline]K1cK S0m3 4sS W1tH a L4rg3 Tr0uT productions brought to you by
RazorJimmy @ ICQ# 12858821

Aaaa oltama birşey takıldı!

*!Oltaya asılır...*[hline]He shall appear to thee and thou shall know him.He is no son of [b]God
, he is the son of the earth...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...