Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paso özentiyiz galiba...

kavel

Öne çıkan mesajlar

Milletçe ya çok özentiyiz yada kaytarmak için fırsat kolluyoruz. Aslına bakarsanız her ikisi birden galiba. Yeni yıla girmemiz ve bunun yaparkende eğlenmemiz kadar normal bir şey yok. Fakat noel babalarla, kesilen ağaçarla, jingle bells, mery christmas şarkılarıyla yapmasak daha çok zevk alırdım sanırım. Gerçekten b*ku çıktı.[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Grafiker ( Corel Draw & Photoshop ).
Autocad öğrenmek zorunda kalmış olan kişi.
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası genel olarak özentiliğe, taklide ve kültür yozlaşmasına aşırı derece karşıyımdır. Fakat nedense bu bahsettiğin şeyler bana hoş geliyor. Yani yılbaşını daha bir iyi hissettiriyor ve aslında noel şarkısı da olsa bazı şarkıları yılbaşında dinlemekten çok hoşlanıyorum ben.. İçim çocukluğumdaki gibi kıpır kıpır oluyor. Belki de biz hiç yılbaşı şarkısı yapmadığımız içindir mecburen yabancı şarkıları dinliyor ve bir süre sonra onlarla özdeşleştiriyoruz kendi yılbaşlarımızı.. Keşke biz de böyle şarkılar yapsak, kendi alışkanlıklarımızı oluştursak ama bunlar olana kadar mecburen böyle devam edecek.[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

patlıcan ın altındaki goril yokedilsin..
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin konularda kesinlikle sana katılıyorum BoccoB (Nickim yabancı bir kelime değil tamamen benim hayalgücümün ürünüdür.) Malesef böyleyiz. İhracat-ithalat konusunda zaten başka seçeneğimiz yok (ürün kalitesi talebi karışlayamıyor malesef) ama özellikle dili bozmak (gerek yabancı kelimelerle gerekse gramer hatalarıyla) inanılmaz bir boyuta vardı. Artık Türkçe sadece öss ve lgs için öğrenilip sonra kuralları unutularak bozulması gereken bir dil olarak yerini almış durumda. En medyanın gözünde olan (ve örnek teşkil etmesi gereken) kişilerimiz en "saygın" yazarlarımız bile inanılmaz gramer hataları yapıyorlar. Yazık... Ama daha gider bu. Çok tartışılır ama bir şey değişmez.[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğim noel şarkılarına karşı olmak vs değil. Nicklerin yabancı olmasınada karşı değilim çünkü bazı şeylerin diğer dillere çevrilemez veya çevrilsede saçma olur. Site isimleri yad aşirket isimleride yabancı olsun ona da tamam. Çünkü sitelerde ya da şirketlerde amaç uluslarasına açılmak olabilir. Olsada gayet güzel olur. Ama yılbaşını kendi bayramlarımızdan yada resmi tatil günlerimizden biri yapmak yerine başkasının bayramını aldık kendimizi onunla özdeşleştirdik. Onlar gibi giyindir onlar gibi eğlendik. Başka bir deyişle bir çeşit asimilasyona uğradık ve bu asimilasyon hala devam etmekte. Bizde şarkı söyleyelim eğlenelim ama noel babaya yazılanlarda değil. Kendi yazdığımız, bir sonraki sene için dileklere umutlara sahip kendi şarkılarımla yapalım bunu. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum ...[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Fizik okumayı bilinçli olarak seçen bilgisayar manyağı ve ruh sağlığı yerinde olmayan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Fiercewind: Haklısın. Her ne kadar olabildiğince dikkat edip bol bol lakap kelimesini kullansam da ağzımdan arada sırada böyle "nick" kelimesi kaçıyor. Sürekli çevremden duyduğumdan dolayı da tamamen kurtulamıyorum. Ama yazılarımı takip eden veya benimle icq vs gibi yollardan irtibat kuranlar farketmişlerdir, olabildiğince düzgün Türkçe kullanmaya çalışıyorum.

kaval: Sen de haklısın, farkındaysan ben de aynı şeyi söylemiştim. Kendi şarkılarımızı, kendi gelenek ve alışkanlıklarımızı getirmemiz lazım ama o zamana kadar bu şarkılarla ve bu alışkanlıklarla devam edecez (bakın bu da bir dil kusuru, bir türlü "edeceğiz" diyemiyorum, artık hatalar değil düzgünlükler garip geliyor...) malesef. Şirket adlarının falan ben çok karşıyım yabancı olmalarına. Ancak artık elden ne gelir ki plazalar, towerlar, centerlarla çevrildik. Türkçe'yi bile erittik arada "The Marmara"lar oluşturduk. Umarım bu işgalden kurtuluruz...[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Kültürler birbiriylen kaynaşacak etkileşecek ki değişim,gelişim olsun. Bi süre belli bir kültürün etkisinde kalınır sonra bi tepki verilir belki 10 yıl sora kendi kültürümüze daha yakın bişekilde kutlıcaz yılbaşını. Mesela yılbaşında hindi yeme olayı nerden çıktı bilmiyorum ama ilerde hindi kuzu tandır dönüşebilir (amin)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bravecik, 27 December 2003 20:18 tarihinde demiş ki:
Ya bla da bla[hline]Ne faşizm , ne komunizm
Yaşasın Erotizm

Yorum yazmicaksan ne diye boşu boşuna yer işgal ediyorsun, insanları oyalıyorsun? Ben yeni mesaj gelmedikçe kalkıp ta başlıklara bakmıyorum! Canın mı sıkılıyor? Kaldıki sıkılıyor. Bundan banane ? Ne diye benim açtığım başlıkta yapıyorsun bunu? Aç kendi başlığını ne yazıcaksan yaz! Ne biçim adamsınız ya!...[hline]Uniyasam.Com Admin / ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrusu artık yılbaşı benim için 1 rakamın değişmesinden daha fazla birşey ifade etmiyor.İnsanlar yılbaşını kurtlarını dökemk için fırsat kolladıkları zamanlar dahiline alıyorlar.Bilmem anlatabildim mi[hline]BabacumMostors, 14 December 2003 15:39 tarihinde demiş ki:
goddammit arya mestırs!

hadi şokoleti yemeye gidelim

[Bu mesaj Saeros tarafından 27 December 2003 20:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

talep olmadigi surece arz da olmaz. Insanlar boyle yasamak isytiyorsa yasarlar. Sen veya ben boyle dusunuyoruz diye insanlari birseylere mecbur edemezsin. hele ki herkes benim gibi dusunsun diyorsan yobazliktir yaptigin.

Radyolarda araliksiz calan jingle bells, rudolph the red nose reindeer, ve bilimum karla yilbasiyla ilgili sarkilar demek ki talep ediliyor sen veya ben etmesemde.. [Jingle Bells yilbasi sarkisi, Noel degil bu arada.][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes istediği gibi kutlar kardeşim kime ne bne böyle kutlama seviyorum,ben türkçe şarkı sevmiyorum,türkçe yılbaşı şarkısı olsa da dinlemem...kendimi bunlardan hoşlanıyorum diye özenti olarakta görmüyorum..niye böyle topiklerle insanları provoke etmeye çalışıyosunuz anlamamıyorum.bu sadece yılda 1 gün yapılan bir kutlama ve herkes kendi bildiği şekilde kutlar.küçücük bir şeyi böyle şeylerle büyütüp kültür yozlaşmasına dönüştürmek bence çok yanlış...[hline]So many times its hopeless dark and gray
And other times its hope that saves the day!!!

- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:

(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru kimsenin zevkine karışılmaz. Fakat en azından insanları bilinçlendirerek ve yapılan karşı propogandaları görmelerini sağlayarak daha doğru seçim yapmaları için sağlıklı düşünmeleri sağlanabilir. Zaten insanlar sağlıklı düşünmeye başlayınca içinde bulundukları kültür yozlaşmalarını farkedeceklerdir (lafım sadece yılbaşı falan için değil, tam tersine tüm dünyada çam ağacı ve noel baba noelin olduğu kadar yılbaşının da sembolüdür çünkü hangi ülkeye giderseniz gidin bu değişmez.)[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Beyler birakin milletin hosuna nasil gidiyorsa oyle yapsin artik ozentilik felanmi kaldi dunyada herkez birbirini taklit ediyo sadece türkler degildir heralde :)
ayrica kavel daha dun topic actin bana boyle boyle ithamlarda bulunuyolar diye gelip sikayet ettin bugun bla bla bla yazan adama bi kufretmedigin kalmis. dunde demistim bugunde diyorum hakediyosun yani diyen haklidir bence.. benim dusuncem.. saygilar[hline]Daverc...WTF ?! --> ..Mandooo, 11 December 2003 16:52 tarihinde demiş ki:
kim ne derse desin en pis pislik şudur abi:
özellikle UEFA ve ŞAmpiyonlar ligi maçlarında Brezilya taraftarı uygulamaktadır bunu...

Sosyal ağlarda paylaş

Tamam bi yere kadar doğru , özenti bi toplumda yaşıyoruz. Ama yılbaşı zaten Hz. İsa'nın doğum gunudur. Yani mecburen, istesek de istemesek de hristiyanların kutladığı gibi kutlamak en mantıklısıdır bence. Ya da evde oturup tombala da oynayabilirsin tabii. Senin seçimin tamamen.[hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???
Sosyal ağlarda paylaş

hay sokem noel babaya. Bizim de noel dayımız var yani nolmuş?[hline]Ejderha Gibi Uçarım,
Elf Gibi Sokarım(ok bakımından)...

DiaBoLiC, 15 September 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
bu cinlerin toplu organizasyonları var bu fotoğrafın internete çıkmasına izin verilir mi???
Sosyal ağlarda paylaş

Yılbaşı Hz. İsa nın doğumgünü deildir. o mezheplere göre değişir bazıları aralık 24 bazıları 25 bazıları ise ocakta kutlarlar...
yılbaşı başka bişeydir.Noel baba dediğiniz adamda çok eskiden bir rahipmiş ve fakir insanlara yardım ediyormuş ""yılbaşında""
bizim kutlamalarımızla hz. isa'nın doğumunun bir alakası yok,kaldı ki olsa bile nolucak yani müslümanız diye kutlamıycakmıyız Hz. İsa ve ona inananların hepsi bizim düşmanımız mı ?[hline]So many times its hopeless dark and gray
And other times its hope that saves the day!!!

- Airplane out of the fart, say hi to that sweetheart:

(Osuruktan tayyare, Selam söyle o yare)

[Bu mesaj canbir tarafından 27 December 2003 21:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ey kapitalist Türk gençliği!
Birinci vazifen, insanları nasıl sömüreceğinin yollarını bulmaktır. Bu emperyal görevinde zaman zaman sıkıntıların olabilir, ama önemli dğeil, nasılsa başka kültürleri onların hayatına bir şekilde empoze ederek yaşamını devam ettirebilirsin.

Emperyalist geleceğin evladı, aradığın hinlik ve riayedi, beynindeki tilki kıvrımlarında bulacaksın![hline]Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...

Nereye, nereye?
Şokoleti yemeye!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 27 December 2003 21:29 tarihinde demiş ki:
Ey kapitalist Türk gençliği!
Birinci vazifen, insanları nasıl sömüreceğinin yollarını bulmaktır. Bu emperyal görevinde zaman zaman sıkıntıların olabilir, ama önemli dğeil, nasılsa başka kültürleri onların hayatına bir şekilde empoze ederek yaşamını devam ettirebilirsin.

Emperyalist geleceğin evladı, aradığın hinlik ve riayedi, beynindeki tilki kıvrımlarında bulacaksın![hline]Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...

Nereye, nereye?
Şokoleti yemeye!

Hah, ben de ne zaman biri çıkıp da işin siyasetini yapacak diye bekliyodum, geldi sonunda biri...[hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 27 December 2003 20:07 tarihinde demiş ki:
Bir tek yılbaşı olsa anlarım, ama neredeyse her dalda böyle bir milletiz...

Şu foruma bak, 10 kişiden 9'unun nicki yabancı isim ya da kelimelerden oluşuyor. İhracattan çok ithalat yapıp bu malları kullanıyoruz. Dilimizi düzgün kullanmıyoruz, yabancı kelimelerden bozma saçma sapan bir konuşma dili var günümüzde...[hline]||Merlin'in Kazanı||DoD Forums||ICQ||
There is no emotion; there is peace. There is no ignorance; there is knowledge. There is no passion; there is serenity. There is no chaos; there is harmony. There is no death; there is the force.

Pardon anlamadım illaki türkçe bir nick mi kullanmamız gerekiyor ?[hline]KinGpiN the striked sazan
Dön bakim 70'li yıllara ne modaydı ? Murat 124, böl ikiye 62 , 62 den ne yaparsın sen ? tavşan , böl ikiye şan , tersten oku naş hadi bakim naş anladın sen anladın...
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı mal da kullanmasınlar alla alla ben zorda kalmadıkça kullanmıyorum...

Türkiye'de üretilen mallarda Türk markası olmazsa nasıl "Türk malı" diyebiliriz?
akıllı adam yabancı menşeili malın Türk menşeilisini alır daha az öder Türk malı kullanır... benim elimden gelse alaynı Türk giyinecem ama yok işte naparsın varsa da çok pahalı

nedense bir anda aklıma tazminat dönemi ve ıslahat hareketleri geldi.. alla alla

ha yabancı sözcüklü takma isimlere gelecek olursa direk kültür emperyalizmi diyebiliriz o konuda fazla şey söylemek bana düşmez şayet benim krumuzum da tarzanca :)
mal kelimesini yanlış yazmışım da biraz...[hline]Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...

Baronkilic, 27/12/2003 tarihinde şöölece zırvalayınca:
geldim benim avalonda gm tailor gm bs gm necro gm mage süper charlarım var
Akabininde Berk kişisi şöyle söz eylemiş:
benim pipim de seninkinden büyük

[Bu mesaj BabacumMostors tarafından 27 December 2003 21:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...