Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black Isle Kapanıyor.

Capulcu

Öne çıkan mesajlar

Evet maalesef zamanında süper oyunlar çıkaran Black Isle firması, Interplay tarafından kapatılıyor.
Aslında firmanın Interplay ile uzun zamandır problemleri vardı. En önemli elemanları ayrılıp Obsidian'ı kurmuştu. Bundan yaklaşık 1 ay önce de J.E. Sawyer ayrılmıştı. Ve sonunda bir bakıma beklenen son geldi.

Detaylar için:

Buraya Tıkla

Buraya Tıkla

Bu arada tabi Fallout 3'te iptal oldu. Hepimize geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

HAASSS!!! Olamaz yaw...

BG serisi, Fallout serisi vs vs nasil kapanir ya efsane bi firma bu ffsss...Tamam lionheart rezil bi oyundu ama yani BG ve Faloout gelmis gecmis en ünlü RPG ler olarak adlarini tarihe yazip satis rekorlari kirdi bu firma neden kapanir!!!???

Fallout 3 yatti desenize...Kapatanin.........

Bütün gefsanevi firmalar teker teker gidiyor...BIS i kapatani gebertmek lazim...Adamlar Fallout 3 üstünde calisiyorlardi delirdim bu haberi duyunca...

[hline]Dont make me more aggressive than devil...

[Bu mesaj Vampire tarafından 09 December 2003 18:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Feargus abi chrisle (avellone) birlikte bastırırsa Bioware f3'ün haklarını satın alabilir ki bence çok daha iyi olur. En azından f3ün hayal kırıklığı yaratmayacağı kesin olur. Ama bakalım, obsidian zaten bi rpgye başlamıştı. Başkasına ait bi projeye devam etmeye ne kadar istekli olurlar belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi içim burkuldu birden heralde bana bildiğim frpnin ve roleplayin %70ini black isle oyunları öğretmiştir... Planescape torment, bgler, icewind daleler Hatta okadarki hayatım gözümün önünden geçti bu firma kapanmasın ya :(

*!ağlayası gelir*

[hline][b]''Nindyn vel'uss malar xuil phindaren zhal'la lor ulu uk uktan 'udtila naut doera natha phindar. Ka dos l'inya verve wund l' rendan l' rendan mziln l'inyan wund dos.''

[Bu mesaj Ardeth tarafından 09 December 2003 19:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RamsesII, 09 December 2003 20:23 tarihinde demiş ki:
Abi olsun,ordan ayrılan adamlar gene mükemmel oyunlar yapmaya devam edecekler böylece bizde heyecan fırtınasına sürükleneceğiz

Doğru. O güzel oyunları yapan black isle nin ismi değildi ya.[hline][ no pain, no gain ! ][/i]
ne güzeldir yastık dağının içine zıplamak..
the most charismatic.
[/i]
Sosyal ağlarda paylaş

Resmen sok oldum !!!
Bı defa kapanmıs noolmus mantıgındakı zıhnıyetı kınıyorum oyunları yapanlar kısıler degıl fırmalardır BI dan ayrılan adam gıder mıcrosoft ta calısır belkı ama Rpg oyunları yapar dıye bı olay yok yanı....
Ne dıyım hepımıze gecmıs olsun F3 yatar BG3 yatar hepsı yatar of of of of dagıldım gece gece ya.....:([hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

Çok etkilendiğimde tüylerim diken diken olur.

Sevineyim veya üzüleyim fark etmez, hep böyledir bu benim için ve hayatımda "önemli" olan şeyleri fark etmem için çok etkin bir kıstastır.

BlackIsle'ın da kapatıldığı haberini okur okumaz bütün derimin gerilip tüylerimin diken diken olduğunu hissettim.

Yalan değil, çok güzel vakit geçirmişim ben bu adamların yaptıklarıyla, Fallout 2 bir parçam olmuş zamanla benim. Söyleyebileceğim tek şey "bu haksızlık" demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya harbı gerıldım ben sımdı!!Hadı anlarım bı mıcroprose bı ınfogrames falan kapanırda cıddı para kazandırmıs bır suru fan yaratmıs bır fırma nasıl kapatılır,tmm lıonheart cok ıyı bır oyun cıkmadı blackısle ın adına yakısan bır oyun degıl hıcbırsekılde ama tek oyunun basarısızlıgı sırkete mal edılmemelı bence off neyse olan olmus yapıcak bısıy yok artık....[hline]Magic.Yes,I know you think you know what it is,and how it works.You don't.You are an ignored fool,just like all the others.

Khelben 'Blackstaff' Arunsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Püf zamanında nasıl film olarak t2 üstün görülürdü hep o örnek alınırdı black isle da cıkardıgı oyunlarlan bunu başarmıştı çok üzüldüm kapanacak olmasına.Ne kadar ordaki insanlar başka yere gidecek olsada tek çatı altında süper işler yapıyorlardı oyun 1 2 kişiylen yapılacak hadi oyun yapayım ben diye olacak birşey değil takım calısması gerekiyor.[hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

hocam black isle ve bioware yollarını ayırmıştı,
black isle kendi şirketini kurmamış mıydı?
black isle özgür olmamış mıydı?
yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum..

bullfrog gitti, westwood gitti, black isle gitti...
elimizde bir tek sierra ve blizzard kaldı..
ea ve microsoft gibi çıkar amaçlı oyunlar yapan firmalara karşı (hoş aslına sierra da aynı amaç doğrultusunda yapıyor ama en azından düzgün yapıyor) elimizdeki eğlenceli oyun yapan firmalar tek tek kapanıyor.. By Gamers For Gamers oyunlar bitti herhalde..

Dungeon Keeper, Theme Hospital, Red Alert, Fallout, Planescape Torment, Baldur's Gate... Özlüycem hepsini..[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

çıkar amaçlı ile zevki anlamamışsın martian...

çıkar amaçlı: Sims.
Zevk: Fallout.

Sims, fallout'un onda biri bire etmez.
Ama herkese hitap edebilen bir oyun.
Fallout ise waste lands hikayelerini seven ve frp oyunlarında çok iyi kişilere hitap ediyor.. Bebekler, kızlar veya yaşlı insanlar fallout oynayamıyor..
Ama sims oynayabiliyor. (tabi frpci kızlar ve yaşlılar dahil değil olaya).

Tamam fallout da çıkar için yapıldı.
Kar edemeseler neden falloutu yapsınlarki..

Ama şöyle birşey var..
elinde sadece kötü bir de çok kötü varsa,
biri iyi diğerine de kötü dersn..[hline]Nefret Ederim: Petek Dinçöz, Harry Potter, Electronic Arts
Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Blizzard
Sosyal ağlarda paylaş

hayatımda oynadığım en güzel oyunları yapmış olan bir firmanın kapanacağını duyunca önce şok oldum. hatta baya duygulandım. fo2 ve bg2 ile geçirdiğim zamanlar aklıma geldi... günlerce oynadım oyunları. yapılmadık quest bırakmamıştım ikisinde de. fo2 yi 3 (galiba, tam hatırlamıyorum, 4 filan da olabilir) bg2 + tob ı sayısız (8 kere filan) defa bitirdim.

3do gitti, westwood gitti, bullfrog gitti

AMA BLACK ISLE GİTMEZ BE ABİ.... öffffff :(:(:(:(:(:(:(
acayip sinirim bozuldu.
interplay sux.
öf. accayip üzüldüm.
güvendiğim bi sierra bi blizzard bi de paradox kaldı.
onlardan biri de kapanırsa, eh ne diyeyim artık, bilgisayarı çöpe filan atarım herhalde.[hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 10 December 2003 10:23 tarihinde demiş ki:
çıkar amaçlı ile zevki anlamamışsın martian...

çıkar amaçlı: Sims.
Zevk: Fallout.

Sims, fallout'un onda biri bire etmez.
Ama herkese hitap edebilen bir oyun.
Fallout ise waste lands hikayelerini seven ve frp oyunlarında çok iyi kişilere hitap ediyor.. Bebekler, kızlar veya yaşlı insanlar fallout oynayamıyor..
Ama sims oynayabiliyor. (tabi frpci kızlar ve yaşlılar dahil değil olaya).

Tamam fallout da çıkar için yapıldı.
Kar edemeseler neden falloutu yapsınlarki..

Ama şöyle birşey var..
elinde sadece kötü bir de çok kötü varsa,
biri iyi diğerine de kötü dersn..

gayet iyi anladim, sims'in cogunlugun zevkine hitap etmesi onu fallouttan daha cikar amacli yapmaz.. belki baska birine gore de tam tersi gecerlidir.. neyse uzamasin[hline][b][i]-->Four String Magic<--
baydim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...