Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Su anki nickiniz nerden akliniza geldi ve ilk nerde kullandiniz?

Foxx

Öne çıkan mesajlar

Bilmem kac sene once FRP oynicam FRP ogrencem diye yanıp tutuşurken en sonunda bir DM bulup oyuna baslamaya karar verdik ama o sırada isim gerekti. O gune kadar kullandığım ise 2 tane nick vardı. Biri CracKCodE diğeri ise Chatlaque idi. Onlardan birinin bir priest' e yakışmıyacağını düşünmüştüm ama isim de bulamıyordum. Bir tane name generator tarzı çok aptal bir program bulmuştum. Onla ilk generate yaptığımda çıkan isim buydu ve oyunda kullandım. Oyun bayağı bir uzun sürdü ve belki cok uzun süre oynamamdan, belki bayağı bir gelişmis olmasından(ne zorluklarla) yada belki de ilk FRP karakterim olmasından dolayı o karaktere çok bağlandım ve değişip duran nicklerimi sabit tek ve unique bir nick' e çevirdim ve Ghaldszar yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

LiquiD : icqdaki ilk ve tek nickim. ilk net zamanlarımda(99yaz) irc'de takıldığım vakitlerde abuk subuk nicklerim vardı. sonunda birisi gelip bana liquid'i önermişti. ben de o zamanlar "L" harfini büyük yazma alışkanlığı olduğu için, hemen bunu Liquid yaptım. Sonra "şu "d" harifini de büyütsek, süper olur aslında" dedim ve ortaya LiquiD çıktı.

BombaciMulayim : snn'ye girerken (01ocak) 3-4 karakter filan eskitmiştim.(ölünce ne yapacağımı bilmiyordum) zaten sürekli aynı şey olduğu için son karakteri de abuk subuk bir isimle açayim dedim. bombacimulayim oldu. sonra reel'den tanıdığım bir arkadaşla karşılaştım oyunda, o benim dark'ı oyunda bulmama yardımcı oldu. eh böyle olunca bare kasalım dedik, kaldık bombacimulayim olarak.

Kortak : ilk nbl'ya girerken millet bombaci olduğumu bilmesin istiyordum. bu vesile ile, girişimden 1 ay önce oynadığım bir campaign'deki halfling thief karakterimin adını koymayı uygun gördüm.
o oyunda kortak karakterimin adını koyuşum da ayrı bir hadisedir. oyunda karakterin herşeyini hazırlamışım, bir tek adı eksik kalmış. oyuna başlamışız, ilk muhabbete girdiğim adamla bir yerden sonra isim sorma geyiğine girişiyoruz. orada ben içimden bir "hass" çekiyorum, kağıda bakıp. sonra "ne desek, ne desek" derken, iki heceyi yanyana koyarak, tamamen anlamsız bir kelime üretiyorum : kortak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
dYnAmIcK idi
diablo 1 battle.net te kullandım ilk defa
zaten nete ilk girdigimde battle nette diablo oynamıştım

bi türkç ebi ingce arası olsun diye dinamik ile dynamic i birleştirip yaptıdım falan. valla yılalr geçti birçok nick kullandım ama bi bundan kopamadım[hline]Grandmaster Hamburger

Sosyal ağlarda paylaş

Aynı şekilde bilmem kaç sene önce Diablo 1 in çıktığı sene, oyunu oynarken birden aklıma gelivermişti, o esnada bi kağıda yazıvermiştim. Soradan heryerde kullanmaya başladım: önce mirc, sora oyunlardaki karakter isimleri felan, icq, tüm arkadaşlar beni Norak diye çağırırlar, hatta imzamı Norak olarak atmaktayım son 2 senedir.

Ayrıca bende kendimi nikimle özdeşleştirmişimdir (oha kelimeye bak kesin yanlış yazdım) :)[hline] "Cybron2"
Sosyal ağlarda paylaş

Eeeee...sene 1981...gerisini tahmin edin işte..Burda nick kullanmiim dedim. Yalnız birara bu accountta sorun çıkmıştı ve nickimle account açmıştım; Desperate Cry
Sanırım 2 sene önce; internetten son sürat download yaparken Sepultura'nın Desperate Cry şarkısını (Dragonballz videosu)indirip dinledim.. O gün hem nicki kullanmaya hemde heavy metal-rock ve türevleri olan müzikleri dinlemeye başladım :))

[Bu mesaj Ozan tarafından 28 Aralık 2002 05:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Sene 1995, bilgisayarıma almadık parça kalmadığı için bir modem(Zoltrix 96/144 - external) almıştım, ilk bbs'e bağlanmayı denediğimde henüz terminal'de ANSI nasıl enable edilir bilmediğim için ANSI code'larını ASCII olarak görüyordum.

En altta zor bela seçilen "Lutfen bir lakap giriniz :" yazısının yanına heycandan ve aklıma hiç birşey gelmemesinden dolayı, çok sevdiğim bir pac-man karakteri(kırmızı ghost) olan "nasty" yazmıştım.

Daha sonra, Internet'de içinde "nasty" geçen kötü şeyler olduğu için nickname'imi hem kendi adımın anlamına benzemesinden dolayı, hem de çok sevdiğim bir seslendirme sanatçısı olan "Dominic Armato"'nın ilk adı olduğu için "Dominiq" yaptım. Daha sonraları unique olmasının o kadar önemli olmadığını anladığım zamandan beri "Dominic" yada kısaltması(samimiyet mâ-bında) "dom"'u kullanıyorum.

Nick bulma hikayeleri içinde en çok "Laroux"'unkini severim, kendisi anlatırsa eğleniriz hep beraber.

[hline]vendor buy bank guards me baby!

[Bu mesaj dom tarafından 28 Aralık 2002 10:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero'yu malum Quake III günde 5 saat oynamamdan ötürü koymuştum... Hele bide en son introyu seyredince tamam dedim nickim bu olacak... Esasında başlarda XaERo die yazardım sonradan düzeldi... Farbright olayınıda Felix bulmuştu ne anlamı var hala bilmem kafadan salladı galiba bizim ki...[hline]Molped Kızları : Şii molpedin varmı?
Xaero : Gösteriyim anam!!
XÆ®ø fâ®ß®Ìght

Sosyal ağlarda paylaş

sene kac walla hatırlamıom csnin daha tam yaygınlasmadıgı vakıtler snnde cs oynamaya basladım sonra ne nıck kullansam dıe dusundum o sıralar nette herkez ıngılızce nıck kullanıodu uyuz olmustum turkce bısey olsun dıe dusundum sonra oyunda 4-5 kısının arasına lap dıe daldıgım ıcın cengaver nıckını uygun buldum o zamandan berı bunu kullanırım
Sosyal ağlarda paylaş

Icqu daki bir zamanlar zıplayan ördeği(hehe rüyamd görmüştüm) kullanıyordum çok tepki geldi değiştirmek zorunda kaldım.
Şimdi night_watcher nerden geldiğini bende bilmiyorum öylesine yazdım goarth ta öyle dalgasına yazmıştım sonra hoşuma gitti ama en sevdiğim nickim zordekus memdekus dolapolio genelde oyunlrda kullanıyorum maximusun Ördekçesi :-)[hline]BJK BJK BJK
Sosyal ağlarda paylaş

CS de nickim gr33n di ilk başta Greenberett falan yapacaktım commandos dan sonra green ordan da lamer yazışıyla gr33n kaldı
sonra bir gün BG2 oynarken o ulu büyü sözleri duydum arada Mortis geçio bilirsiniz heal atarken falan
işte anaa mortis dedim koydum :)[hline]Fear.. Fear attracts the fearful
The Strong. The Weak. The Innocent.
The Corrupt.

Fear.. Fear is my Ally!
Sosyal ağlarda paylaş

böle bir kart vardı... birileri yanlış söyledi... sonra selamnlaşma kelimesi olarak kullandık, insanlarla iletişim kurnayı yeni karakterlerle tanışmayı severim. ne bili sevdiğim de bir karetın deformasyona uğramış adıydı eh öyle de kaldı icq da (]NumuneliK[) adını kullanıyorum[hline]I am the Fallen
You are what my sins enclose

I seek deer
Sazanlar Kulübü müracat formu
Sosyal ağlarda paylaş

Eski nick im
Miroglu ydu ehueh counter 5.5 filan dı daşak olsun die koymuştum sonra biraz girince bütün millet tanımaya filan başladı,Uo da da aynı nick i kullandım uzun bi süre,sonra baya bi süre deiştirmek istedim fazla mafyawari duruyodu :)
orda da milletle tanışınca arada kaynadı
Geçen sene öss nedeniyle 1 yıl ara werince baya uzak kaldım ortamdan,dedim şimdi deiştirmek en iyisi bu sene deiştirdim bende
Düşündüm ne olsun diye nick,öle çok entel bi nick de istemiyodum,büyücü ismi filan olsun dedim,sonra aklıma küçükken izlediğim bi çizgi film geldi Mandrake die bi sihirbaz wardı,onu koydum[hline]
Lord British Sucks
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 28 Aralık 2002 12:29 tarihinde demiş ki:
böle bir kart vardı... birileri yanlış söyledi... sonra selamnlaşma kelimesi olarak kullandık, insanlarla iletişim kurnayı yeni karakterlerle tanışmayı severim. ne bili sevdiğim de bir karetın deformasyona uğramış adıydı eh öyle de kaldı icq da
(]NumuneliK[) adını kullanıyorum[hline]I am the Fallen

I seek deer
[hline]I am the Fallen

I seek deer
Sosyal ağlarda paylaş

babacum utv cs serverında bi ara gördüğüm beni tanıyan ama kim olduğunu çözemediğim numunelik sensin herhalde.. yazılışı aynıydı.vay topaç vay..[hline]I come along but i don't know where you're taking me
I shouldn't go but you're wrenching dragging shaking me
Turn off the sun pull the stars from the sky, the more i give to you the more i die
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...