Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişli ve Beyoğlu'nda patlamalar..

Sam

Öne çıkan mesajlar

haberlerden duyduğum kadarıyla sinagoglar hedef alınmış, en az 12 ölü ve 100'den fazla yaralı varmış. inşallah cankaybı artmaz..

son yıllarda pkk'nın durulmasıyla böyle haberler duyulmaz olmuştu, inşallah benzer durumlar gerçekleşmez..

insanoğlunun felsefesi de teknolojisi kadar hızlı gelişebilse..[hline]Sade bir forum için imzalara hayır!
Sosyal ağlarda paylaş

Birinde Nevo Şalom sinagogounun orda bir araba patlatılmış otekinde ise Osmanbeyde bir binanın ikinci katında patlama olmuş...Şimdiden 25e yakın ölü var..Tam da Amerikan Hastanesine gideektim ziyartete telefon geldi ki hastane yaralılarla doluymuş[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Allah belasını versin yapanların!.....................................................................................................................[hline]Grandmaster Hamburger
Sam, 14 November 2003 02:47 tarihinde demiş ki:
ekşisözlüğü objektif kaynak olarak kabul edeceğime gider uludağ maden suyunu kaynak edinirim.

[Bu mesaj DynamicK tarafından 15 November 2003 11:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim de şimdi haberim oldu.
ofise geldim (work sux!), glirken sağdaki soldaki dükkanların camları kırıktı. kapı görevlimiz bomba dedi, 10 kiş iölmüş dedi, şoktayım.
şişlide patlayan yer benim ofisin arka sokağıymış, internetten anlamaya çalıştım, bariz bi açıklama yok. kimi bombalı araba diyo, kimi de binada patlama diyo. tv bişey derse yazın e mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ölen sayısı 24 olarak belirlendi suan
sinagoglarda saat 10 da ayin varmış ona gelenleri hedef almışlar ve 09.20 civarı patlamış
araba içindeymiş bomba ve durdugu yerde yolda delik oluşmuş büyükçe

patladıgı sokagın arkasında paralel bir sokakta bile evlerin camları kırılmış[hline]Grandmaster Hamburger
ekşisözlüğü objektif kaynak olarak kabul edeceğime gider uludağ maden suyunu kaynak edinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
şunda nkorkuyorum ben eger saldırılarda birde geniş kitle hedefleniyorsa kim bilebilir birazdan bir daha patlama olmayacagını?

bizim milet patlama saldırı vs bişi olunca hemen toplanıyo
allah aşkına bakın su tv ye yüzlerce kişi var mekanda toplanmış

uzaklaştırsalarya bunları
adamlar nede olsa elalem toplanır diyip saat 12 ye bi bomba daha kuramazlarmı

?[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

said:
blademaster, 15 November 2003 12:02 tarihinde demiş ki:
ona i.ne-c deyelim mi biraz az gelri ama
bu arada ema abla iki olayda da bombalı araba var deniyo ve ikisi de sinegoglara yapılmış falan geçmiş ossun

bombalı arabayla yapılmışsa olaylar, bi üçüncü yada daa fazla araba da bekliyodur bir yerlerde hazır...
Sosyal ağlarda paylaş

Olayı ibne-c üstlenmiş olsada onların yapabileceği bir eylem değil. Zaten en aktif oldukları dönemde bile bu tür organize bir eylem yapamayan bir örgüt şu an ki arkadaş çevresi mantığı ve amatörlükleri ile başarmaları mümkün değil. Birde İbne-C her türlü eylemi üstlenmesi ile bilinir. Olay Hizbullah'ın tarzına da hiç benzemiyor. Benim kişisel görüşüm olayın El Kaide bağlantılı olduğu yönünde. Zaten bir süredir alınan çeşitli duyumlar El Kaide ve yerel işbirlikçilerinin bu tür eylemler yapabileceği yönündeydi. Unutmadan o sinagogların civarına parketmek güvenlik sebebiyle pek kolay değil, sürekli koruma var. Zaten ölenler arasında 4 tanede polisden bahsediliyorki bu bir intihar saldırısı şüphesini gündeme getiriyor. Bakalım biraz zaman geçsin gerçeği öğreneceğiz.

Daha önce bir topicde süre giden savaştan bahsedince kimi arkadaşların tüyleri diken diken olmuştu, söylediklerimi barbarlık despotluk olarak nitelendirmişlerdi ama gerçekleri artık görmüşlerdir diye umid ediyorum. Şu an hem uluslararsı düzeyde hemde Türkiye'de bir SAVAŞ süregelmekte. Bu durum açık ve net bir savaş halidir ve bir iç savaş uzlaşma ile bitmez, bitemez. Bu tür savaşların sadece bir kazananı ve bir kaybedeni olur, iki taraf birden kazanamaz.

Bu savaş düşman etkisiz hale getirilene kadar sürecektir bu biline...[hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.
[ no pain, no gain ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Herifler TnT kulanmışlar patlayıcı olarak
buda el kaide nin saldırıy gerçekleştirdigi ne işaret ediyor

ya neyse bu salak bilgileri sonunda vericekler de su demin araba nın camları kırık üstü göçmüş
içinde yaslı bi kadın var çantası elinde
oturuyo bole
cıkmıyo dışarı

of ya cok fena oldum simdi
nasıl bir zihniyet yapabilir bunu[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

yazık,islam barış,hoş görü,sevgi dini,olmaması gereken şeyler bunlar,anlayışla mozaik şekilnde yaşamayı öğrenmeli insanlar.kınıyorum bunu sorumlularını kını kını kını
we want peace we want it,yes we want peace we want it!and we want it now![hline]tık!
Signature in dire need of overhaul.Contact management to learn how you can affordably advertise at the bottom of all my posts!
Act now!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...