Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Street Fighter 4 Weeeehhhh

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

perpektifte 2d le aynı rahatlıkta iki karakter arasındaki mesafeyi algılayabiliceğimzi, 2d deki kadar rahat timing yapabiliceğimizi iddaamı ediyosun yanı?

z deki almızın x dekiyle aynı olduğunumu iddaa ediyosun sam?
sam kamera sağ dol yapıyo iki karakteri ortasında ile durmuyo sam, sam adama med punchmı yoksa light punch mı mesafesindeyim göremiyorum sam.

sam 3d herşey demek değildir sam. oyunlarda 3d kullanılmasın en büyük sebepleriden biri 2d'nin cok daha zor olması cok daha fazla zaman alması ve ustalık gerektirmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

lulz evet eminim ki sprite yapmaya üşendikleri için 2d yapmadılar, yoksa 2d en ileri grafik teknolojisi. oynanışı manyaklaştırıyor canım, o yüzden şimdi sıkıntıdan jagged alliance 2'yi kapatıp gelip forumda bu tartışmaya rastlama fırsatı buldum.

kastettiğini anlıyorum ve 3d'de aynı etkinin istenirse rahatlıkla verilebileceğini 13 yıl önceki poligon poligon software renderer'lı dövüş oyunlarından biliyorum.

ama işte fikirlerin açılması için yaşayıp görmek gerekiyor bazen, 3d stratejiler için de aynı geyikleri sayfalarca yaptık burada. şimdi 2d'yi anan kalmadı. aynı pilavı yıllar sonra yiyesim gelmiyor cidden.

bu saatten sonra 2d dövüş oyunu bulursanız oynarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

ggx var hani 2d görünce kacıyosun o yüzden bilmezsin muhtemelen, şu an piyasanın en iyi dövüş oyunudur bana sorarsan, tekken mekken halt etmiş yanında.

11 yıl önceki 3d dövüş oyunlarını bence biliyorum o zamanda aynı hissi veremiyolardı şimdide veremiyolar.

3d olmasının sebebi kitleye oynuyolar "CAĞIMIZ 3D!!!"diye cığıranlara oynuyolar işte, standart setuplı bi dövüş oyununa 3dnin kattığı hiç bişey yok ama eksisi var, nice yumrukların boşa gitmiştir benim sayısız oyunda, sırf 3d olduğu için sırf benimlede ilgisi yok bu durumun. ha gidersin narutonun dövüş oyunu gibi başka bi mantık kurarsın başka bi mekanikle kapıştırırsın oyuncuları o zaman anlarım 3d neden lazım.

zamanımız 3d zamanı değili, zamanımız bişeyi anlatmak için hangi interface en uygunsa hangı grafik formatı en uygunsa onu kullanma devri. 3d olmasının "3d olsun!!!" dan başka bir sebebide yok.

ve evet inanamazsın ne kadar üşeniyolar 2d animasyon kasmaya cünki zor. yıllar önce 3d teknolojisi sürünürkende böleydi şimdi dahada böle.
Sosyal ağlarda paylaş

bunların birebir aynılarını strateji ve rpg'ler için de söylediniz, sonuç ne oldu? motorlar gelişti, şirketler deneyim kazandı ve nihayetinde bugün yapılanların çoğunluğu oynanış olarak 2d olanlarının hiçbir açıdan gerisinde değil, ama çoğu açıdan ilerisinde.

iyi en kralı falanca oyun diyorsan onu oynarsın, zevk meselesi sonuçta. ben de street fighter serisini şahsen 2d olsa da olmasa da her zaman kendi favorim olarak tutmuşumdur benzer şekilde. 2d planda oynanışı da sağlıklı buluyorum. ama ille sprite diye de tutturmanın alemini göremiyorum düzgün yapılmışsa ki öyleye benziyor şu videodan gördüğüm kadarıyla. sen yumruğunu hangi oyunda nasıl kaçırıyorsun bilemiyorum ama ben 2d oyunlarda çektiğim eziyetin onda birini 3d oyunlarda çekmedim daha. dövüş oyunlarında da bu durumun farklı olması için özel bir neden yok. dediklerini sadece 3d planda oynanan oyunlarda gördüm ki işte dediğim gibi street fighter favorim, gidip de tekken vs oynamam yani.

şu eski forum mesajları kaybolmadıysa böyle bulup çıkarmak lazım insanlar 2002-2003'te nasıl 2dogmacıydı heh

ha bu arada, 3d'nin geliştirici dostu olmasını kolaycılığa vurmak cidden enteresan oldu. kolaylık ile kolaycılık arasındaki farkı bulandırmayalım. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam dövüş oyunlarından biraz habersizmişsin sen =(
GG-XX:AC gayet 2d, 2006 yapımı, revised edition da 2008 de çıktı. Gelmiş geçmiş en dengeli ve orjinal dövüş oyunu olarak kabul ediliyor. Devasa bir fan kitlesi var, üstüne aynı motoru kullanan oyunlar çatır çatır çıkıyor bkz Melty Blood.

Dövüş oyunu dediğiniz şeyi ne biliyim RPGlerdeki gibi 2D-3D tartışmasına çeviremezsiniz çünkü arcade den ps2 sine bu işle uğraşan herkesin genel kanısıdır bu.

Shoo shoo Oblolion fanatikleri sizi (:P)

Edit: gene kanı nedemek lol
Sosyal ağlarda paylaş

Half-Life ile Rainbow Six Vegas'ı karşılaştırmak ne kadar mantıksız ise, bazı dövüş oyunlarını da karşılaştırmak o kadar mantıksız bence.

Sonuçta Soul Calibur, Tekken, DOA hepsi 3D dövüş oyunları fakat aynı tadı vermiyorlar bence. Hepsinin ayrı bir havası var. Kimisi Soul Calibur sever, kimisi DOA.

3D ile 2D aynı tadı vermez. Sen 2D seviyorsundur 2D oynarsın, O 3D seviyordur 3D oynar.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu şu oyuna abuk subuk tonla karakteri monte etmesinler artık. SF2 deki gibi honda, chunli, vega, bison , balrog, ryu, ken, sagat, guile, dhalsim, zangief, blanka yeterli. hadi akuma da benden olsun.

fakat neymiş o rose, sakura, adon bilmem ne? istemiyorum. gitsinler. olmasınlar.

ben yenilenmiş SF2 istiyorum beh!
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:
Sam dövüş oyunlarından biraz habersizmişsin sen =(
GG-XX:AC gayet 2d, 2006 yapımı, revised edition da 2008 de çıktı. Gelmiş geçmiş en dengeli ve orjinal dövüş oyunu olarak kabul ediliyor. Devasa bir fan kitlesi var, üstüne aynı motoru kullanan oyunlar çatır çatır çıkıyor bkz Melty Blood.

Dövüş oyunu dediğiniz şeyi ne biliyim RPGlerdeki gibi 2D-3D tartışmasına çeviremezsiniz çünkü arcade den ps2 sine bu işle uğraşan herkesin genel kanısıdır bu.

Shoo shoo Oblolion fanatikleri sizi (:P)

Edit: gene kanı nedemek lol

biliyorum guilty gear'ı, konsolum yok ve arcade salonuna da gitmiyorum. evet oynamadım. dediğim gibi, bulursanız oynayın 2d oyun sonuçta şahsi keyif.

rpg'ler için değil sadece, stratejiler için de, adventure için de bu 2d vs 3d tarışmalarını onlarca sayfa yapmışızdır geçen yıllarda burada. ve bu tartışmalar genelde ben vs 10 kişi şeklinde geçiyordu ehe

sonuç benim dediğim oldu, güzel motorlar yapıldı ve güzel şekilde hazırlandı, 2d'den zerre kadar dezavantajı kalmadı. burada fps hariç her oyunun çıkacağı haberi duyulunca bir düzine kişi toplanıp "neden 2d yapmıyorlarrrrr" diye veryansın ederdi, öyle birşey kalmadı nihayetinde. ne var ki dövüş oyunları için kalmış demek 2-3 kişi ehe

3d motorla birebir aynı kamera açısı kullanılır, teknik engel yok. olduğunu ispatlamanız mümkün değil. neyse animasyonu zaten aynısını yaparsın. ha yok "adam ekranın sağına soluna gidince kolunun gölgesi yere düşüyor, dikkatim bozuluyor" filan diyene de "de gettt" demek boynumun borcudur. (:P)

bu arada tekrarlayayım: 2d planda oynanan oyunları şahsen tercih ediyorum. nedir, işte street fighter serisi gibi karakterlerin üçüncü eksende hareket etmediği oyunlar. ama ille "sprite sayıp ikisinin arasında kombo sıkıştıracam" gibi katı konformist endişelerim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:
yahu şu oyuna abuk subuk tonla karakteri monte etmesinler artık. SF2 deki gibi honda, chunli, vega, bison , balrog, ryu, ken, sagat, guile, dhalsim, zangief, blanka yeterli. hadi akuma da benden olsun.

fakat neymiş o rose, sakura, adon bilmem ne? istemiyorum. gitsinler. olmasınlar.

ben yenilenmiş SF2 istiyorum beh!

adon bison ve vegadan daha eski
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:
gameplay videoları izledim.
tekken 6 nın yanında 10 yıl geriden gelen kıytırık bi oyun gibi kalmış.

Kesinlikle. 3D niye yaptılar güzelim sprite şöleni oyunu. Amaç ÇOK GERÇEKÇİ BAKIN GERÇEK grafikler yapmak değilki. O çizgifilmsi tadı için oynarım zaten sf, yoksa napıyım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

SF1 de adon felan yok
SF1 de

Ken Ryu
Chunlee Zangief
Blanka Dhalsim
Guile Honda

wardi
random larak rakiplerinle divusur
sonra
balrof
vega
sagat
mr. bison la kapisirdin

ek not: japon versiyonlarinda oyunun vega ile bisonun isimler ters
yane o nedenle cogu sf guidinda vega dye anattiklari kisi mr bison

SF2 ayni grafiklerler
ayni ekranla hatta tek farki karakterlerin sahtesi (beyazli ken siyahli ryu) oynama opsiyonu sundu
bide boss karakterlerle oynama opsiyonu wardi
en cok tutan sf de bu idi zaten
butun atericilerde oynadiginiz

adon madon hepsi sf3 te geldi
simdi sole bi durum war
sf3un 35 tane versiyonu war
alpha zero beta omega hede hodo yetmez gibi (ki cogu insannar bunlara sf3 de ki deiller) sf3 diye ayrica bi oyun serisi war ki buda ayrica 3 oyundan olusuyo

ha bu arada sf2 den sonra 50 tane mod oyun war (haduken attikca ekranda yukselidigin dovus icinde char deistirme opsiyonlu shoryuken attiginda kolundan 30 tane haduken cika nli)
arti bide tabe marvel vs capcom
marvel vs sf

felan gibi oyunnarda war
ama ilk oyunnarda adon madon yok
Sosyal ağlarda paylaş

ha sunuda diyim dovus oynu dedigin sf dir bence hayatta tekkende virtua fghterdan zevk almadim
benim icin dovus oynu = special attack
tir
cocuklugumda atericilerde gectigindede 2 3 oyunwardir benim bu acligimi doyuran
sf serisidir mortal kombattir (olm bruce lee ile van dam dovusuyo laan)
bide emulatorlerde oynadigi bi ac yun daha war cok elendigim ama adi neydi acep
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...