Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşyerine mini (nano) deniz akvaryumu

Absolut

Öne çıkan mesajlar

Ve bu sabah ofise bi girdim bizim çaycı çocuk abi koş senin karides doğurmuş diye apar topar yukarı çıkardı beni hakkaten benim karidesin aynı boyunda bir tane daha duruyor akvaryumda. İlk önce nasıl yaaa? oldum ama sonra aklıma karideslerin molt yani kabul değiştirmesi geldi ve olay kendiliğinden çözüldü. İşte karidesim ve evil twini :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bölünme değil. Eski dış kabuğunu değiştiriyor yılanların deri değiştirmesi gibi ve tamamen herşeyi yenilenmiş hale geliyor. 1 ayağı kopuktu mesela o yenilendi ve aynı zamanda antenleri kısalmıştı şimdi 4-5cm anteni oldu gene. Büyüdükçe molting yapıp yeniliyor dış kabuğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatırladığım kadarı ile yazayım
Akvaryum 250-300
Protein skimmer 95
Seaclear dış filtre ~30-40
Aydınlatma aksesuar ve lambası 175
Canlı kum 110
Canlı kayalar 250-300
Test ekipmanları ve bakım ilaçları 250
bitkiler (şimdilik) 260
Ivır zıvır 100
Isıtıcı 30-40
gibi bi harcama oldu henüz.hatırlamadığım bi 250 daha sıkışmış olabilir bir yerlere.
Sosyal ağlarda paylaş

heey.. ben sadece suyu tuzlu diye düşünmüştüm.. ama fiyatı da tuzluymuş (şaka bi yana fiyatının yüksek olması çok iyi bişi.. keza benim gibi şıpsevdi, maymun iştahlı insanların bu gibi olaylara bulaşıp hayvancıkları telef etmesinin önüne geçiyor yüksek fiyat)

balık olarak ne koymayı düşünüyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Akvaryum nano olduğundan balıkları dikkatli seçmek gerekiyor yani çok haraketli olmayan ve büyümeyip agresif olmayan türlerden seçicem ki ne yazık ki türkiyede istediğinde bunları bulmak kolay değil. O yuzden beklicem bi süre. Tam karar da vermiş değilim henüz. Res,mler N95 macro modda horacedan aldığım 1-2 hile ile çekilmiştir :)

Karidesim

Fox Mercanım

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...