Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Telekom: Fiberoptik kablolar makasla kesildi

Stream

Öne çıkan mesajlar

ya diğer konuda yazmıştım,yine de yazayım.

eskiden personel c.tesi günleri mesai şeklinde çalışıyordu,yılda 4 ikramiye alıyordu.Yönetim mesaiyi kaldırıp esnek çalışma koşulu ve ikramiyeyi 2'ye indirmek istedi ama bunun üzerine %4 maaş zammı verdi.Ama sendika atladı işte hemen yok olmaz böyle şey,grev yaparız vs. bağırmaya başladı.Sendika'ya göre yönetimin dediklerinin uygulanması personelin yıllık gerilinde %10 civarinda zarara sebep oluyormuş vs. vs. grev sebebi bu,eski şartları geri koyun,maaş zammı istemiyoruz diyorlar.

En son bu P.tesi yönetim yılda 4 ikramiye,%4 maaş zammı teklif etti ama mesai kalkacak dedi.Bunu da kabul etmedi sendika ki birçok personel buna seviniyordu bile.

Söylentilere göre yönetim kasten yaptırıyormuş sendikacılara bu grevi.Dediğim gibi işten çıkarmak istediği lise mezunları vs. varmış ve bunların büyük çoğu sendikalı,bunları gaza getirip greve çıkarmak ve bunu sebep gösterip işten atma hakları varmış TT'nin.Söz konusu daha önceki mesajlarda defalarca dediğim gibi TR genelinde 4000 kişi,

kesin birşey var ki sendikanın gazına geliyor bir çok insan.Daha önceki yıllarda sendikanın çok boktan işler çevirdiği,kendi ceplerini doldurdukları vs. hep anlatılan şeylerdi.Herkes sendikadan nefret ediyor vs. vs.

Kısacası gazla çalışan bir millet olduğumuz için,yine gaza geldi personeller.Olan bize olacak,

Mesela babam biraz önce geldi işten,tüm gün kavga gürültü vardı dedi vs. bir sinirle geldi içeri.İzmit'ten geldim adam geldi hoşgeldin dedi direk gitti yattı :)

O boşlukta anlattığı kadarıyla işte 2 teknisyen ile kavga etmiş,üstüne kablocu olmadığı için santralde yanan bir kablo değiştirilememiş ve bir bölgeye hala internet verilemiyormuş vs. Üstüne bazı sendika yetkilileri gidip bölge müdürlerini bile tehdit etmiş işe dönün diyenlere vs.

Şu sıralar çok kötü,dua edin bölgenizde arıza çıkmasın.Yapacak personel yok,ya üst yetkililer bakıyor arızalara yada dışarıdan adam çağırılıyor yaptırılıyor çoğu yerde.

Burada bu seferlik TT yerine sendikaya küfredin,sonuna kadar hak ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

telekom yönetimi bu eşitleme kısmını bir iki yıla yaymayı teklif etmiş, istenilen zamma da yaklaşmıştır.. yani göründüğü kadarıyla sorun para değildir.. sorun telekomun bundan sonra işe alacağı kişileri sendikasız çalışanlar yapmak istemesi, sendikanın da buna haklı olarak yanaşmamasıdır.. eğer bu şekilde bir sözleşme imzalanırsa, bir sonraki toplu sözleşme döneminde 2009 mart ayında sendika çoğunluğu kaybettiği için temsil hakkını yitirecektir..

Ekşi'den aldım.
Söylentiyle, tahminle adam asmaca oynayanların bu kaynağın güvenilirliğini sorgulamayacağını umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bu işyerinde grev vardır yazısı görmekten bıktım bugün.

Grevden başka mantıklı çözüm olduğunu zannetmiyorlar herhalde.

Allah belalarını ^!&136

yok kızla konuşamıyorum o yüzden

[ Mesaj 19 Ekim 2007, Cuma - 21:16 tarihinde, SeaGle tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Werewolf evet o da vardı babam anlatmıştı onu da.Ama o şimdilik son düşünülen şeylerden.

Söylentiler diyip geçme,TT içinde haber geç ama kesin bilgi olarak yayılır :)

Aslında perde arkasında bir ton olay dönüyor,babam sendikacılara hak veriyordu mesela bir ton şey yüzünden ama grev başlayınca onlarda nefret etmeye başladı.

Şuan aslında kimse kimin ne yaptığını bilmiyor.Annem de arkadaşlarıyla görüştü grev hakkında ve tamamen şova dönüşmüş bir çok yerde,bunu demişler yani kadına.

Grevin amacı sendikalı işçileri iyi şartlarda işte tutmak şuan,ama neye ve kime hizmet ettiğini kimse bilmiyor.

Tek kesin var ki,şuan TT dünyanin en kötü yönetici kadrolarından birine sahiptir,ya da kasten böyle yönetilmektedir.Kasadan paralar boş yere saçılmakta ve hizmet verilmemektedir.Bu grev belki bazı kişilerin aklını başına getirir.En büyük +'sı budur,başka artısı da yoktur bunun.Nitekim grevin yapılmış olması demek artık kozların yönetime geçmiş olması demektir.Tek imzalarına bakıyor iş malesef.

edit: Ha şunu tekrar belirtmek isterim.Ben şuan ne TT'nin içindeyim,ne de içeriden kesin bilgi alıyorum.Bana anlatılanlar sadece annemin,babamın evde konuştukları,bana anlattıkları.Elbette bana anlatılmayan bir ton şey vardır,daha önce de dediğim gibi,babamların arkadaşları olsun,çalışanları olsun bir çok insan tanıyorum ve eskiyi aramayan tek bir kişi bile görmüyorum,iyi bir şey anlatan kimseyi tanımıyorum.Aslında araştırsak sitelerde daha neler buluruz içeride dönen :)

[ Mesaj 19 Ekim 2007, Cuma - 23:17 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

beyler, iyi veya kötü -ki iyi değil- bu grev yapıldı. ama sonuçları berbat. Milyonlarca kullanıcı kanser olmakta resmen bilgisayar başında. Hadi bireysel kullanımı geçtim, okulda perşembe günü kitlenme oldu, internet yok, işler yürümüyor. tüm devlet dairelerinde böyle. halk eziyet çekiyor.

bi an önce sonlansa bari.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence her şeyi TT yönetimi kendi ayarladı. Tamamen kapasite yetersizliği yüzünden yurtdışı felç haftalardır. Böylece artık soranlara söyleyebilecek bahaneleri oldu. Ayrıca görevden atmak istediklerini de atacaklar bu şekilde. Olan yine bize ve hiçbir şeyden habersiz sendikaya piyonluk eden işçilere oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...