Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Company of Heroes: Opposing Fronts

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Of ben de Dawn of War 2 oynayarak paslanmısım resmen, butun aksam acılayım diye oynadım; rezalet yenilgilerimden birinde amerikalı armor (callilope off) + ingiliz firefly + AVRE ler ile ally'ımın ussünü bi anda dagıttı. Hele ki su ingiliz tankları siper alınca kesinlikle ölmüyorlar. Ne yapmak gerek tank spam'a karsı?

Panther + KingTiger denedim o dagıttı baya tankı ama bu sefer fireflylar ile menzilden caka caka yumusattı KingTiger'ı, 1-2 sticky atti iyice sabitledi KingTiger'ı callilope+fireflylar ile patlattı sonunda. Shreck denedim ama bu sefer de cok etkili olmadıgını farkettim. Yani tamam hasar veriyorum ama adam da sherman+callilope+AVREler ile sinek avlarmıs gibi asker avlıyor. Stuka denedim ama yine siperdeyken cok etkili değil. Normal AT deneyemedim zaten, ama olsa da büyük fark yaratacagını sanmıyorum zira Callilope! Panther + Shrek gideyim diyecem ama o zaman mass seklinde geldigimi goren rakip yine Callilope!

Ne yapmak lazım wehrmacht olarak?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
var oynıyan var,

ben fecı sardım bu aralar, bilgisayar bozulmasa su an oynuyo olurdum,

calliope cok guclu, kesin sonuc veriyor cunku. işte stuks ve pak kullnıcaksın. Paklar disguise oldugu ıcın calliope ateş almadan ciddi hasar verebilirler. tabi asıl sorun fireflylarki korkunclar gercekten.
Sosyal ağlarda paylaş

Wehrmacht ile oynuyorum, underdog'u oynamak zevkli eheh.

Ama hakkaten de underdog.

1 PE + 1 Wehrmacht (birimiz lvl9, diğeri 10) bir maç attık 2 ingiliz'e karşı. Adamları oyun başında tuttuk, 2 VP ele geçirdik güzel de fuel geliyodu ama sonra mortar pitler+mass infantry ile geri çekilmeye zorladılar bizi. Sonra 1 VP daha ele geçirdiler ve orada iyice savunma kurdular.

İşin korkunç tarafı herşeyi denedik, cidden herşeyi. Adamlar arka arkaya 3 tane 17 pounder kurmuşlardı belli yerlerde toplamda 7-8 tane 17 pounder vardı hairtada, 3-4 HMG, 3 tane bofors 1 tane de 25 pounder. Zaten inf orduları vardı, bi sürü kommando. Bunun üstüne bir de churchill/AVRE falan çıkardılar. Biz bunları erittik zamanla, hatta 3 panther(1i crack) + kingtiger + 4 tane elite knight cross/shreck+5 tane PGrn. ile hummel desteği ile girdik, hüsranla bitti 4-5 binalarını anca yıktık. Bir ranked match'de gördüğüm en sağlam ordulardan biriydi.

En azından adamları yorduk simdi bi daha saldırırsak oyun bizim derken adamlar 3 cromwell+firefly ile geldiler!

Saka gibi bunlar ya, mortar pit'e harbi nerf lazım oyunun içine sıçıyor. Bir de kommando'nun su artillery'si saka gibi, anında vuruyor. Kayıp vermemek imkansız gibi bişey.

Ha, peki niye wehrmact oynuyosun diyeceksiniz. Çünkü ingiliz hata yapınca yenmenin keyfi ayrı :) Mesela bazı arkadaslar HQlarını bina diplerine korumasız sekilde bırakıyolar nası olsa bisi olmaz diye. Sonra MG+Flamethrower spam ile tanışıyorlar eheh. Bir de sadece fuel'e gidip de axis'e bol munition bırakanlar var, öyle bir oyunun sonunda 4 tane stuka ile bitirmiştim.

Ha bir de, knight's cross gibi infantry yokmuş onu anlıyorum iyice, hele ki airborne'a karsi. Crack/Elite olunca suppression de baya zor yiyorlar. Assault eğer munition varsa çok çok kuvvetli, sadece 2 tane adam ile 10 tane airborne kesilebiliyor.

Amerikalılar biraz daha dengeli nispeten. Callilope kötü ama çaresi var, zira kamuflajlı veteran shrek (blitzkrieg olmak gerekiyor) ile avlayabiliyorsunuz. Airborne da feci ama knight's cross gibi onun da ilacı var hele ki veteran olduktan sonra. Hele bi de ostwind getirirseniz amerikalı değerli munitionlarını nereye harcayağını şaşırıyor (strafe de recoilless da baya munition).

Olabildiğince fuel toplayıp tank basmaktansa squadları upgrade etmek çok önemli ben onu farkediyorum. Wehrmact'ın tek avantajı bu aslında.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Baya patch geldi de, daha oynamadım ama patch notlarından bana sanki wehrmacht'a nerf gelmiş gibi geldi? Stuka falan nerflenmiş veteran ile gelen bi sürü şey nerflenmiş? Çok şükela bufflar da var (Knight's Cross!) ama şu anda anladığım kadarıyla çok ciddi bi buff yoktu?

Eğer axis OP olduysa o zaman hemen atlarım oyuna tekrar hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

- Panzerscreck düşürme şansı %50 azaldı
- Knight Cross Holders commandoları pis tokatlıyo
- Mortar gibi ingiliz binalarını normal piyade silahlarıyla delme şansı %50 arttı
- Flammenwerfer yapmak için artık sadece 75 munition gerekiyo
- Strafing run nerflendi
- Fire up nerflendi
- Stugun ön zırhı %20 daha güçlü ve namlusu %60 daha hızlı dönüyor

Yaşasın wehrmacht :)
Sosyal ağlarda paylaş

2v2 wolfheze'de ilk defa bir ingilize karşı kazandık allahım inanamıyorum :) Ally'ı da armor command'di hani callilope spamladı ama ona ragmen artık düsünün. Çook efsane maç oldu ama, ingiliz hakikaten güzel oynadı ama yetmedi.

Gözlerim yaşardı burda hain ingiliz mortar pitlerine ölen yüzlerce askerim boşuna ölmemişler demek ki.

* Sniff sniff duygusal anlar *
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...