Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NwN 2: Mask of the Betrayer

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Üçünü birleştirince güzel oluyor. Fighter/zerker/master en iyi melee templatei. Weapon master silahı olarak da falchion seçip Sergeiden aldığınız Transcendent Edge i kullanın. Spirits ruin + 2 tane de enchant hakkınız var. Brilliant powerlarla direk + attack/damage verin, bi de shape of fire çakın üstüne mis gibi oluyor. Imp power attack her zaman açık olacak tabi.

Ben Maska ftr6 (iki prestige için gereken bonus featler bi de imp crit) / zerker5 (imp. power attackla +20 damage bonus) / master7 (falchion + imp critical = 13-20/x3 crit) başladım. Önce zerkerı fulleyip sonra save bonusları için divine championa geçtim. Gerçi o lvldan sonra çok da farketmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Cyric

Kelemvorla midnightın aşkını bitiren aslında Cyric'tir.

kel&midnight

kelemvor'la midnight'ın aşkı da bitsin zaten. cyric nifaklamasa da bitsin. "arazideyiz loy loy, yanımda 3 hanzo, biri ezik(!), biri salak, şu kıllı ayıya veriyim bari de vakit geçsin, hiç değilse kasları iyi" diye başlamış bi aşk. sonra basamaklardan tırmanınca ulvileşiverdi.

özeti bu kadar olmasa da bundan ahım şahım fazla değil.

Sosyal ağlarda paylaş

benim template öyle 270 falan critlemiyor daha insanca vuruyor :) ama olayı dayak yememek. ice troll loncasının önündeki fare spiriti bile paso miss geçiyor.

ama biraz tembelliğe alıştırıyor bu template. kalabalık yerlerde partinin diğer 3 elemanı bikaç vuruş aoe falan yapıyor yatana kadar. 2-3 turn sonunda karakter tek kalıyor. etraf ne kadar kalabalık olursa olsun teker teker temizliyor. biraz uzun sürüyor tabi. nadiren damage alıyor, çok nadiren de heal poiton içmem gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
duelist güzel gider mesela. canny defense ile de AC coşar. level 21'de combat insight alırsın, abuk bi karakter yaparsın. tabi statları buna uygun başlaman lazım. 18dex/18int veya 18dex/16int başlayabilirsin. 20dex/14int de olabilir. kalan puanları con ve wis'e dağıtırsın. str ve cha min kalsın. 4 levellerdeki bonuslarla dex'i pumplarsın.

20 monk/ 10 duelist yerine 11 monk/12 fighter/7 duelist tavsiye ederim. yani greater flurry'ye kadar monk, greater weapon spec'e kadar fighter, kalanı duelist.

ekipmanla 32+ dex'in olur. en az 24-26 int toplamalısın. item bonusu 8 int desek başlangıç int'in 14se birkaç puan int pumplamak iyi olabilir.

featler: weapon finesse şart doğal olarak. kalanları:
2 wep fight., improved 2 wep fight., greater 2 wep fight., level21'den sonra da perfect 2 wep figt.
kama'ya weapon focus, greater weapon focus, epic weapon focus
yine kamaya weapon spec, greater ve epicleri
level21'de epic prowess

bol skill puanın olur intten dolayı. tumble'ı mutlaka 30la.

bu buildle level30'da full ekipmanla şöyle bişey elde edebilirsin:

her iki elde de: +49/+49/+49/+44/+39/+34/+29/+24
buna ilave duelistin improved rection özelliğiyle 2 el için de extra 1 attack yapabilirsin. turnde 18 attack fena sayılmaz :)

gelelim AC'ye
ırk olarak deep gnome seçersen:
+1 AC size bonus,
+4 AC svirfneblin dodge bonus,
+2 AC monk levelinden
+12 AC 34 dexterityden (veya +11 32'den)
+6 AC 22 wisdomdan
+7 AC duelist-int bonus 24 intten
+3 AC 30 tumbledan
+1 AC de luck of heroes'dan gelir level1'de alırsan.

10 base ac ile toplam 45-46 AC olur çıplak dolaşsan.

ekipmanla:
+5 dodge veren boots
+8 bracers of armor
+8 deflectionlı cape
+5 neutral armor amulet

70+ AC ile babalar gibi dalarsın ortamlara :)
Sosyal ağlarda paylaş

heh kaze no kama ftw :>

sufinin verdiği buildin 1-2 değişik versiyonu daha var aslında. duelist yerine 5 invisible blade + 2 divine championlu olan vardı benim favorim.

power play seviyorsan güzel buildtir. yanlız biraz equipment lazım bi de başlar zorlayabilir biraz.

şurda var diğer versiyonlarıda.
Sosyal ağlarda paylaş

aluriel'in verdiği linkteki varyasyonlar da çok güzel. oradaki counterstriker olan varyasyonu deniycektim ama parry skilli buglı diye not düşmüş birisi :(

bu varyasyonlardan birini oynamak için yediden başlamaya değer bence dragon. pişman olmazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...