Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Empire Total War

Farinal

Öne çıkan mesajlar

• 4 ay sonra ...
nası yani? ilk oynarken sanki savaş alanında falan normalde TWlerde scrolladığın zaman biraz ileriye doğru gider yani atıyorum dört nala giden bir birliğin arkasından scrolladığınızda o kendisi zaten ileri doğru gittiği için yakalarsınız adamları ekranda ama buna ilk girdim direk zınk diye olduğu yere indiriyordu o yüzden ilerleyen adamlara zoom yaparken zorluk çıkıyordu ama alıştım sanırım şuan öyle değil gibi geliyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Farinal said:

oh alıştım akıyorum sonunda. ilk oynarken inanılmaz negatif şeyler düşünyordum ama 1-2 saat oynayınca alışıyorsunuz ve gerçekten çooook iyi olduğunu anladım oyunun hiç öyle EN KÖTÜ TOTALWAR ALLAH BELASINI VERSIN BOHUUU stili değil gayet güzel olmuş oyun

O "en kotu Total War" imajini ilk ciktigi haliyle yaratmisti zaten. Kabul edilemeyecek derecede bugli cikmisti oyun. Sonradan patchlerle duzeldi ama insanlar bir kere sogudular oyundan.

Bu arada Napoleon Empire'in pek cok acidan daha gelismis hali, ama tabii butun dunya uzerinde oynamayi isteyenler Empire'i tercih ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
patchi yükledin mi son çıkan. onda bi problem olabilir belki. ben de prussiayla very hardda başlamıştım. savaş ilan etmeyen bi tek ingiltere kaldı bana. marathalar bile savaş ilan etti. gereksiz bi zorluk olmuş orda.

savaş ilan edilmesini istemiyosan hiç bişey yapmaman lazım. ilişkilerini çok iyi tutman lazım. para filan teklif et yeri gelince
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
shogun falan çıkınca bi gaza geldim, daha bunu oynamamıştım adam akıllı.. bi akayım dedim. demez olaydım arkadaş..

osmanlı'yı aldım, amacım viyana'yı almak. 1731 yılına kadar teknoloji ve ekonomi kastım, doğudan gelen gürcistan ve dağıstan saldırıları karşısında onları ele geçirdim, bir de yunanistan'dan venediği temizledim.. başka yaptığım bir şey yoktu. inanılmaz bi ekonomim var, inanılmaz ordular kurdum.. orduları viyana sınırına dizdim, DECLARE WAR! dedim ve oyun göçtü.

şaka mısın lan?

restartlar, patchler ne varsa kastım ettim olmadı arkadaş. viyana bana yar olmadı. allah kahretsin ya.. alamadım şurayı. bari alaydım öyle göçeydi. allah kahretsin. çok hüzünlüyüm.
Sosyal ağlarda paylaş

• 9 ay sonra ...
neden bilmiyorum ama loadinglerinde bir hantallık var. arttırmalik unofficial bişi var mi ? zaten steamden aldim tüm patchler kurulu.

9 aylik topigi geri getirdiğim için üzgünüm.

ha bir de son patch ve elit birlik dlcleri ile oyun olmuş. ama tabi şey kötü.koca fransa sadece paris... ama o toprakları detaylandırma olayi güzelmiş.

shogunda durum nasil?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya oyunun Napolyon ve Shogun 2'ye göre eksikleri tabii ki var ama tüm dünya haritası ve tüm ülkeler çok çeşit üniteler olması hala bunu oynatıyor insana.

Ancak tüm devletler sanki ezbere oynuyor, serbest karar veren duruma göre yeni strateji yapan bir AI yok maalesef.

Misal Hard'da Osmanlı'yı alırsan Dağıstan-Gürcistan-İran hemen dalıyor, aynı anda İngiltere saçma biçimde gemiye asker koyup Mısıra, Filistin'e çıkıyor, Avusturya falan da boş durmuyor.

Normalda oynarsan da çok basit oluyor, o yüzden Fransa-İspanya falan seçiyorum ama onların sömürgeleriyle birleşmeleri için verilen görev zor, oysaki bu sömürgeci ülkeler AI kontrolünde olunca bikaç tur sonra direk birleşiyor sömürgeleriyle ve para yağıyor adamlara.

Yani çok oynadım bunu ve seviyorum yine de ama sanırım 1-1.5 sene Rome 2 çıkana kadar bekliyecez tam olmuş demek için.
Sosyal ağlarda paylaş

ben daha hangi ülke ne tepki veriyor safhasını çözecek kadar oynamadığımdan sorun yok hehe. gerçi haklisin 2-3 kez osmanli açtim direk kimin ne ordu ile geleceği belli gibi.

olmadı darth mod tarzi bişiler yüklerim.

sadece combatlarda ne zaman melee ne zaman rangede kalmak gerektiğini çözemedim.
Sosyal ağlarda paylaş

combatlarda her zaman ranged, melee'yi salla tümden. melee sadece yakınlaşınca artillery'e karşı kullanırsın canister'la yoketmesinler diye.

loading süreleri benim gıcır, ssd system disk + black caviar + 8gb ram makinede bile uzun ama şogun 2'de daha da uzun. onu düzeltebileceğini sanmam.

toprakları detaylandırma güzel de işte maalesef bazı ülkeler tek parça, bazıları 1000 parça. onun düzgün ayarını yapmamışlar. crusader kings 2 de mesela benzer şekilde her vilayet için birkaç yerleşim yeri olayına geçti ama bunu yaparken vilayet sayısını düşürmedi. empire için de böyle yapmaları lazımdı.

birim çeşitliliği çok yanıltıcı, tier 1 line infantry spam ile oynanıyor bütün oyun ve herşey dövülüyor. elite birlikler rank by file kullanamadığı, failler faili platoon fire kullandığı için direkt çöp hepsi. ultra unit size'da karşı karşıya gelince şamarı yiyor son tier adam tier 1'den.

empire ve napoleon maalesef serinin en zayıf iki oyunu oldu, şogun 2'ye yeni başlayabildim gerçi o nasıl olacak göreceğim ama en azından bütün oyunu tier 1 birimle bitiremiyoruz herhalde onda.
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş tier 1 ünit üzerine dönüyor olması kötüymüş. Yani aslinda mantikli ama sonuçta oyun.(empire total war için diyorum)

avusturya ile oynuyorum.yeri ile ortamı güzel.

direk prusya +osmanlı+polonya ile kapiştiryor hard da.

yalnız ünitlerin replenish olayını tam kavrayamadım. bir de paralı asker durumu kalkmış sanırım.şehirden birlikler katiliyor o işi bilen eden bir açıklarsa sevinirim.

Topçu birlikleri nasıl peki?tier 1 ler dağı taşı bombaliyor. diğerlerinde accuracy artıyor mu peki ?

bu arada elite units of east resmen osmanliya yapilmiş.haha.
Sosyal ağlarda paylaş

evet hep dağ taş ama ileride patlayan toplar filan gelince howitzer iş yapabiliyor. fakat yerine line infantry koyarsam gene aynı kill'i alıyorum heh. campaign map'te yavaşlattığı için orduyu kaçanı kovalayamıyorum replenish olmadan, topçu kullanmıyorum o yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Empire Total War, "DarthMod Ultimate Commander" ile oynadığım en iyi strateji oyunlarından biri oldu; hem yapay zeka hem de ünite zenginliğiyle.

Üstelik üniteler tarihte gerçekten yer alan birlikler oluyor.

Bu mod olmdan oynamayın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...