Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

iPhone (iPhone'la ilgili tüm sorularınız için)

Sintisyzer

Öne çıkan mesajlar

adamınbiri said:

şu olay gprs değil mi?
hani 5 dk sonra sola dön şimdi sağa dön lahn geçtin olm şimdi geri dön diye uyaran gösteren aparat gprs mi gps mi?
GPRS ilk nesil telefon uzerinden internet gibi birsey. Uzerine EDGE cikti, simdi de 3G cikti ama Turkiye'de hala yok bu.

GPS ise Global Positioning System demek. Uydu araciligi ile dunyadaki yerini buluyor ve sana gosteriyor yani alet.

Routing var, daha dogrusu Google Maps'te olan her ozellik var alette. Navigasyon da yazili olarak var yani, byle hatun saga don sola don desin istiyorsaniz onun icin ekstra parayla satilan yazilimlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Routing var, daha dogrusu Google Maps'te olan her ozellik var alette. Navigasyon da yazili olarak var yani, byle hatun saga don sola don desin istiyorsaniz onun icin ekstra parayla satilan yazilimlar var.

Yanlış hatırlamıyorsam Google Maps en son Türkiye haritası için routing sunmuyordu. Dolayısıyla iphone de de türkiye de routing yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
3G gelince gor sen bi de :) her an her yerde internettesin cok guzel bi olay, bu arada "by" dan anlasildigi uzere bu yazdiginda duzeltme cikinca iptal et hep, ogreniyor zamanla yazdigin kelimeleri sonra ilerde br yazarsan yanlislikla "bu" diye duzeltiyo mesela.

sağol ya iyi oldu erkenden söylediğin :D
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye^den sözleşmeli almayı düşünenler varsa, fiyatlar güzel demiştim önceden ama acayip bir kazık söz konusu:

Turkcell said:
iPhone paketleri kapsamındaki internet paketi bir fatura dönemi için geçerlidir. Paketten bu fatura dönemi arasında kullanılamayan paket datası bir sonraki aya devretmez. Paket aşım ücreti 0,15YTL/MBdır. Paket sadece yurt içinde geçerlidir. Yurt dışında bulunulan ülkede geçerli olan roaming data tarifesi geçerlidir

Turkcell said:
Paket kapsamındaki SMS’ler bir fatura dönemi için geçerlidir ve bu dönem arasında kullanılamayan SMS’ler bir sonraki aya devretmez. Turkcell, sabit hatlar ve diğer operatör yönüne gönderilen SMS’ler, standart kısa mesaj fiyatı olan 0,25 YTL/SMS (KDV ve ÖİV Dahil) üzerinden ücretlendirilecektir.

İnanmak istemiyorum. Yuh. Resmen kandırıyorlar milleti.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/iphone3G/iPhonepaketleri notlar bölümünde.
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Türkiye^den sözleşmeli almayı düşünenler varsa, fiyatlar güzel demiştim önceden ama acayip bir kazık söz konusu:

Turkcell said:
iPhone paketleri kapsamındaki internet paketi bir fatura dönemi için geçerlidir. Paketten bu fatura dönemi arasında kullanılamayan paket datası bir sonraki aya devretmez. Paket aşım ücreti 0,15YTL/MBdır. Paket sadece yurt içinde geçerlidir. Yurt dışında bulunulan ülkede geçerli olan roaming data tarifesi geçerlidir

Turkcell said:
Paket kapsamındaki SMS’ler bir fatura dönemi için geçerlidir ve bu dönem arasında kullanılamayan SMS’ler bir sonraki aya devretmez. Turkcell, sabit hatlar ve diğer operatör yönüne gönderilen SMS’ler, standart kısa mesaj fiyatı olan 0,25 YTL/SMS (KDV ve ÖİV Dahil) üzerinden ücretlendirilecektir.

İnanmak istemiyorum. Yuh. Resmen kandırıyorlar milleti.

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/iphone3G/iPhonepaketleri notlar bölümünde.

ne var ki bunda acayip olan? sen ne bekliyodun yani anlamadım ben. aylık verdigi konusma suresi, sms hakkı ve internet kullanımı tabi ki o ay için geçerli olacak. ilk ay 5 dakika konuş öbür ay 50+45 dakika hakkın olsun. yok öyle bişey :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şu AppStore daki applicationlar beni hayal kırıklığına uğrattı ya.

1.000 program varsa bunlardan sadece 10 tanesi falan kullanışlı. Gerisi yok havuz programı, balıkları izleyin suya dokunun, yok bira programı, iphone u çevirince bira dökülsün falan gibi saçma sapan şeyler.

Aynı işleve sahip programın 50 tane çeşidi var. 100 tane to-do list programı var, onlarca voice recorder programı var. Bunlardan bazısı paralı bazısı beleş. Aynı şeyden bu kadar çok geliştirmenin ne anlamı var ki?

Umuyorum ki bu olay yeni çıktığı için durum böyledir. İlerde daha adam akıllı programlar çıkmayacaksa hiç bir anlamı yok bu telefonun.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...