Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kablonet / Ankara

Adiemus

Öne çıkan mesajlar

4-5 aydır kablonet kullanıcısıyım ama bu 4-5 ay net bağlantımın beni çıldırtmasına yetti de arttı. Hatırlıyorum ilk gün çok iyiydi zaten modemin bağlandığı günün gecesi cezayir depremi olayı falan olmuştu şanssızlık ordan başlamıştı neyse. Aldıgım günden beri 24 saat içinde hiç düşmediğimi hatırlamıyorum, bazen 2 saatliğine bazen 10 dakikalığına bazen 2-3 günlüğüne net inflak ediyor. Şu sıralarda çıldırmak üzereyim. 1,5 - 2 saatte bir net bağlantım kesiliyor 1 dakika bile sürmüyor hemen geri geliyor. E ne güzel diceksiniz ama işte öyle değil bu sayede hiçbirşey yapamıyorum. Online oynanan oyunlarda en basitindne uo da macro yapamıyorum ya da e-mule ile bi serverda kuyruk beklerken zınk diye düştüğüm zaman tekrar kuyruğa girmek zorunda kalıyorum. Yani 2 günde bi program 40mb nasıl download edebilmiş acıdım resmen elektrik parasına. Neyse olayın özü şudur bu konuda bilgisi olan bu sorunları yaşayıp aşan ya da nasıl aşabileceğimde bana yol gösteren birilerini arıyorum. Nerde oturuyosun derseniz söğütözündeyim. Sanırım bu civarda sadece bende varmış kablo bağlantısı bu da ek bilgi. Bir de başvurmadığım yöntem kalmadı bir günde 3 kere ekip yolladıkları oldu gene halledemediler, gittim apartmanın amplifikatörünü parmakladım yine kar etmedi.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal

[Bu mesaj Adiemus tarafından 15 October 2003 17:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum ben 4 sene Bilkent Üni'de okudum. Son 2 sene Bilkent 1. konutlarda 128 k kablo bağlantım vardı. Yemin ediyorum dial-up'ı tercih ederim. Hergün onlarca kez kopuyordu. Arıyordum adamlar teknik servise ulaşamıyoruz diyordu deliriyordum. Allahtan kurtuldum o şehirden (yanlış anlamayın ben hiç sevemedim). İnternet servis sağlayıcı şirkette İnteraktif diye bir şirketti. Allah hepsini bildiği gibi yapsın.[hline]Sungur - Scout of Hun
Necrocks - Necromancer of Hun
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonet derken herhalde Kablo Internet değil de, bir Kablo Internet Servis Sağlayıcısı olan KabloNET'ten bahsediyorsun..
Eğer Interaktif felansa, sanırım Uzanların olduğu için şu sıralar sorunluymuş..

Ben 3 senedir (1 sene çankaya, 2 sene sancak)
KabloNET ile internete bağlanıyorum..

EN FAZLA ayda bir kez kesiliyor, EN FAZLA 1 gün sürüyor bu kesintiler..

Bu 3 senedir hiç bir zaman ayda birden fazla bağlantı kesilmesi görmedim..
Hiç bir zaman 1 günden fazla bağlantı kesilmesi görmedim..

Ha, bir kere oldu 2 gün bekledim internetin gelmesini. KabloNET'e telefon ettim, modemi resetlediler felan telefonda bana bazı komutlar verdiler kabloyu çıkarıp taktım felan..
Adam "tamam servisi gönderiyorum" dedi 5 saat sonra geldi servis. Ayrıca hatırlatırım, KabloNET'in bir şubesi, bizim Burda, Sancak Mahallesinde.. Adam geldi bir baktım kapıda direk "hallettim" dedi. Yahu daha içeri girmeden nasıl halledersin? Meğersem bizim salak kapıcı KabloTV kutusuyla oynamış, sanırım çimleri makinayla kesiyim derken bizim fişi çekmiş ordan..
Yani o 2 günlük bağlantı kopukluğu da kapıcının hatasıymış..

Bizim burda ayda 4-5 kere elektrik kesintisi olur, ama ayda en fazla 1 kere internet kopar..[hline]Beggar - Alms for the poor, alms for the poor
Lazar - Here, Reb Nahum, is one kopek.
Beggar - One kopek? Last week you gave me two kopeks.
Lazar - I had a bad week.
Beggar - So, if you had a bad week, why should I suffer?

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 15 October 2003 18:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Şirket interaktif, bir kesim çok memnun bir kesim çok şikayetçi anlamadım bu işten hiçbişi.
Kızılayda oturan arkadaş kablo aldım alalı hiç sorun yaşamadım bir kere bile hat kopmadı demişti.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

interaktif kablo uzanların olduğu için şu anda berbat durumda ne servis adamı var ne bişeyi
Ama sanırım Turk telekom'a devr olucakmış ozaman rahatlarsın gıbıme gelıyo

Bende kablonetım bitek faturaları gec yatırdıgım zaman kapıolar neti 0kadar :)[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ekip yolluyolar modemim fişini sokup çıkaralım belki çalışır diyo elemanlar. Çıldırıcam resmen yükseltici var zaten apartmanda 5 kere indim çıktım yüsekltici ayarlarıyla oynadım zaten iyice bozdum sinyallerle ilgili bişi bu en iyi upstream ve downstream power ı tutturdugunuz zaman düzeliyo sanırım.
192.168.100.1 adresinden signals bölümünden bu değerlere bakıp beni haberdar ederseniz çok yardım etmiş olursunuz.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

bilkent tarafinda walla baglanti cok kotu birincisi download hizimiz ztn 128k'ya yaklaşmıyor bile bilkent 1de oturan 3 arkadas hepimizin ping sorunu var adamlar çözemedi aylardir(ping bi anlik firlio cs oynatmio adama)ama bilkent 3e cıkıldığında bağlantı düzeliyor..!16kbyte ile çekebiliyor insanlar orda biz burda 12 görıünce mutluyuz..

ama bu kadar olaya ragmen benim kablonetten düşme olayım nerdeyse hiç olmuyor 2 ayda bir ancak bunun suçlusuda interaktif değildir muhtemelen senin kablolari fare kemiriyor fln olabilir genelde böyle bir şey oluyor sorunlar..[hline]Mors certa et hora certa
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BlaCk_DmC, 15 October 2003 19:15 tarihinde demiş ki:
interaktif kablo uzanların olduğu için şu anda berbat durumda ne servis adamı var ne bişeyi
Ama sanırım Turk telekom'a devr olucakmış ozaman rahatlarsın gıbıme gelıyo

Bende kablonetım bitek faturaları gec yatırdıgım zaman kapıolar neti 0kadar :)[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
------------

Dün saat 11.15 te eve teknik servis geldi.
Bilmeden konusmayalım komik duruma düşmeyelim...

Sorunu olan arkadaşa söylüyorum sorun apartmandan fln kaynaklanıyordur sanmıyorum yada metro çalışması varya o sorun yaratıyor olabilir(biraz sıktım ama) yani
ping derseniz cs de 25-45 arası alıyorum download dada 13 un altına inmiyorum şuanda çok sorunsuzum çok sukur...
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zaten power seviyelerini kontrol ediyorum ve bu seviyeleri düzgün olanlardan seviye değerlerinin neler olduğunu söylemelerini istiyorum. Birşeyler yazmadan önce yazılanların okunması gerekir.[hline]`eğer tanrı varsa, parmağını bile kıpırdatmadan tüm kötülüklere nasıl katlanıyor` stendhal
Sosyal ağlarda paylaş

said:
homoid, 19 October 2003 01:54 tarihinde demiş ki:

Bilmeden konusmayalım komik duruma düşmeyelim...

Benim komik duruma düştüğüm falan yok, Bakıyorumda hemen laf sokma çabasındasınız. Yazık ne diim!

Benim ordaki lafım daha önce forumda birilerinden duyduğum bi şikayetti servis elemanın olamaması.

Dikkatli konuşalım provoke edici laflar kullanmıyalım.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
- Marit
Son Başlangıçtır!
------------
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...