Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hesabımı kapadim

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

Aynı nedenlerden dolayı 1 buçuk yıl önce bende bıraktım. Sabrımı taşıran son olay'da şuydu . Amcamlar bayram ziyaretine geldiler tabi ben o arada Molten Core'da raid deyim. Anca koşa koşa gidip selam vericek zamanım oldu. Yanlarına çağırıyorlar gidemiyorum. E haliyle derdinizi kimseyede anlatamıyorsunuz. (Sizi anlasalar ne olucak sanki anlamamalarıda işin bahanesi oluyor) . Ailem,amcam ve kuzenime dalga konusu olduk.

Başlarım dedim böyle işe......
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakmayın ama 2 yıl devamlı raid yapıp da günü gelince "aga bu işler boş, evim arabam gitti, sevgilim terketti" cümleleri inanın hiçbir anlam ifade etmiyor.

Okulda bir arkadaşım vardı, hiçbir sınava çalışmaz, final zamanı geldi mi ne yapacağız, ayvayı yedik diye milletin moralini bozar, içini karartırdı. Bu mesaj da biraz ona benzemiş.

Eğer oyunu dengeleyemiyorsak ve yaşamımıza zarar veriyorsak bu oyunun değil bizim hatamız. Eskiden aynı şekilde annemler bağırır çağırırdı sabahtan akşama kadar lego oynuyorsun diye, sonra davul çaldım ona laf ettiler. Lafın kısası sevdiğimiz için oynuyoruz, daha eğlenceli birşeyler olursa ona geçeriz.

Ama tebrikler bu arada, bırakmak hiç kolay verilen bir karar değil =)
Sosyal ağlarda paylaş

TBC den önce fazla raid yapmıyodum çünkü guild rosterda locklar doluydu çok arada bir gidiyodum raide lazım olunca falan o yüzden de taktikleri falan bilmiyodum her gördüğüm boss yeni bişey gibiydi o yüzden çok eğleniyodum. Bi de o sıralar raid yaptırmadıkları için sürekli pvp yapıyodum baktım güzel bi takım oldu rank14 e kadar takıldım ama o da çok zevkliydi çünkü hergün aynı battlegroundları yapsan da hergün farklı bi geyik dönüyodu teamspeak de herkes korsan kıyafeti giyip 10 kişi wsg yapıyoduk cadılar bayramı ayrı bi süperdi zaten. Şimdi de onu anladım raid yapmayı bıraktım ohh mis gibi ne zamanımı kısıtlayan bişey var ne zorla farm var ne zorla oynamam gereken saatler var. Canım sıkıldıkca alt kasıyorum pvp yapıyorum ama en azından kendi oyun zamanımı kendim belirliyorum ve yine de itemlarım süper ayrıca pve ye de girsem şu an ( bizim server alliance ından bahsediyorum ) çoğu kişiden yine dps yüksek olur ve maalesef bizim server ın alliance pve progressi biraz geri olduğu için hala alliance ın yaptığı bütün bosları biliyorum muhtemelen hepsinden iyi iş çıkarırım :D

neyse dediğim bırakın raidi ya vidyosunu izlersiniz kafanıza göre takılın ftw
Sosyal ağlarda paylaş

Helal olsun bırakana. Ben diyodum Illidan'ı bi göreyim sonra bırakıcam yetti artık falan ama yalan oldu. 2 ay olduk bitireli BT'yi ama hala devam ediyorum oynamaya. Pvp desen o da bi yere kadar, malum ttnet saolsun sadece geceleri oynayabiliyoruz onuda. Yavastan basladım slack olaylarına gitmiyorum elimden geldiğince raidlere falan ama eminim lag olmasa dc olmasam giderim yine duramam, tutamam kendimi.

Eğer bırakırsam şu Death Knight, hero class yüzünden bırakıcam sanırım, hiç aklıma yatmıyo sanki çok kötü olacakmış gibi geliyo bana.
Sosyal ağlarda paylaş

+1 pekaziz ...

olay bizde bitiyor, elinizde silah var ve birine ates ediyorsanız silahı suclamayın tetigi ceken parmak size ait,

İçki içerken içkiyi, sigara içerken sigarayı suclamak gibi bişey bu no offence :P yes flame !

bendede oyun bir bagımlılık ve wow bambaska bir bagımlılık ama yaptıgım iş (gunde 10 saat + 2.5 saat yol)delirtiyor beni anca aksamları eve gelip wow da arkadaslarımla (TT musade ettigi surece) paylasımlara girip gülüp egleniyoruz raid yapıyoruz vsvs ...
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de daha önce bağımlılıktı oyun, fakat 6 ay bırakabilmiştim açıkçası, sonra yine başladım yine bıraktım 1 ay olmuştur oynamayalı, pek zor gelmiyo artık ya zaten lag yüzünden baymıştı oyun..daha kolay bırakabildim yani, zaten yabancı olsun türk olsun arklarla msn de konuşuyorum da fazla kaybı yok gibi, tophaneye gidip nargile içmek akşam evde wow başında durmaktan daha güzel yaw :)

buarada zaten işi ticarete dökmüştüm bi ara , 13 char alıp sattım tüm classlarla oynadım bu da etkili oldu bırakmamda :)

Ama yine de bağımlılıksa eğer sizde , ilk bıraktığınız andan sonra gerçekten çok arıyosunuz wowu, zaten bırakmak da kolay alınabilen bi karar diil , yine de tebrikler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore olanlar gayet kalkıyor canım. WoW'da yapılacak iş, kasılacak item bitmez. En hardcore amca bile kalkar isterse. Sonuçta bu bir oyun deyip kalkmak lazım, dışarı çıkmak lazım. Mesela ben saatlerce oynadıktan sonra terasa çıkıyorum arada, gökyüzüne bakıyorum, biz kendimize ne yapıyoruz? demekten başka birşey gelmiyor elimden. Sonra çıkıp hava alıyorsun vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Hardcore PvE ile WoW dengeli gitmiyor ne yazık ki.

Şöyle buyurun. Hardcore PvE dediğimiz olay, haftada en az 5 raid içerir. Guildlerin çoğu 5 raidin 5 ine gelmenizi bekler. Siz 4 raide gidin, şanslıysanız. Haftada kalıyor 3 gün. Raidlerden önce kafadan 1-2 saatiniz boş olmalı ki, farm yapabilesiniz. 50-60 g repair masraflarını, potları, flaskleri, primaller vs vs farmlamak kolay değil zaman alıyor. Raidin 4 saat olduğunu düşünelim (min). Günlük 6 saate denk geliyor. TBC de çok çok hardcore PvE tecrübem olmadı, pre-tbc den bahsediyorum. Ama biliyorum ki aman aman farkı yok.

Ben ne yaptım, priest imi disc yaptım +res gearı topladım, arena kasıyorum. Bağlantımız süper olduğu için, geceleri giriyorum artık. Farm yok, birşey yok. Ve keyfili, wow dan aldığım zevki belki yarı yarıya düşürdüm. Ama mutluyum diyebilirim. Üniversite öğrencisiyim boş zamanım çok, kurslara karşı ilgi duymuyorum. İspanyolcaya başlayacağım sadece haftada 2 gün, kız arkadaşım var. Zaman ayırabiliyorum herşeye, evde boş kalınca gerçekten yapacak birşey olmuyor. Tüm gün dizi - film de bayıyor. WoW bir bakıma yardımcı oluyor aslında , zamanımı harcayabiliyorum.

WoW' u bırakırken çok sıkılacağını göz önünde bulundur. Üzebiliyor.

[ Mesaj 11 Eylül 2007, Salı - 15:28 tarihinde, Greeny tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Çok sevdiğim bir kız arkadaşım var, hemen hemen her gün görüşüyorum, annemle oturup sohbet ediyorum, babamla birşeyler içmeye gidiyorum. Arkadaşlarım arıyor, pub'a gidip birşeyler içiyoruz, sıkılıyoruz ordan viciye akıyoruz. Ama eve gelip raid için 100+ super mana pot, 50-60 sup. wizard oil ve şansıma göre 4-5 tane flask farmlıyorum. Yanınında bir ton herb'da cabası. Raidime de giriyorum (son haftaları saymıyorum, ttnetin azizliğine uğradık ve raidler 23'den 04'e kdr sürebiliyor gece çıkamadım o yüzden ama o saate kdr da dışardayım.).
Sosyal ağlarda paylaş

Hem kız arkadaşım ve bir sosyal hayatım yok, hem de wow hesabımı iki ay önce kapattım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.

Dogmeat sen de en iyisini yapmışın. Boşver abi kas kas bitmiyo. WotLK gelince de bişey değişmeyecek bu sefer heroic naxx için kasıcaz. Hatta daha erken davransaymışın keşke.
Sosyal ağlarda paylaş

@Dogmeat

Hayatta herseyi belirli bir dengede goturmek gerekir. Birseyden keyif almak icin azar azar ve yudum yudum tuketmek gerekir.

Bence suclu WoW degil burada suclu senmissin ve hakim olamadigin (olamadigimiz) iraden (iradelerimiz), ama tabi bunun farkina varip birakman senin icin iyi olmus (herhalde olmustur).

Yani bizi bagimli yapan X kotu degil kendimizi ona bagimli hale getiren irademiz. İradelerimizi kontrol edebilmemiz dilegiyle, demem o ki WoW dan kacdin ama kendinden kacabilirmisin?

Herkese iyi oyunlar :).

[ Mesaj 11 Eylül 2007, Salı - 20:31 tarihinde, Law tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bugun acmayı planlıyodum.... yazıyı okudum.....
kararsızım..... bnm durumumu anlatıyo biraz da....
wow u bırakınca hergun dısarı cıkan sosyal bi insan oldum... pfff akıl verin bana naapmam gerek :((((
sadece 55 warriorumu 70 yapıp raid yapma kistiyorum eski mage imle cok yapamamıstım :(((

simdi okul da acılıyo iice sıcıcam yine... gecen sene sırf kopyayla gecmistim bu sene o da zor olucak.... :'((( :'((((

[ Mesaj 11 Eylül 2007, Salı - 21:26 tarihinde, mulgear6 tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Malesef online oyunların hepsi böle. Bir insan oyunu ya egosunu tatmin etmek için yada zaman geçirmek için oynar. Sen egonu tatmin etmek için oynamışsın. Buda belli bir zaman sonra sana kötü bir şekilde dünmüş. Bu hayat böle hırs yapmak her zaman insana birşeyler kazandırmaz =) keske charı cıbıl bırakıp silseydin bölece dönme sansın azalırdı =P en iyisi single oyunları kasmak hehe
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...