Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Downfall - 2v2 Rank 1

Xhunarion

Öne çıkan mesajlar

Bi dakka simdi bi konuya aciklik kazandirayim. Takim satmak yasak diye nerde yaziyor ben gormedim bilmiyorum.

Ikincisi GM gelip soru olarak sormus olabilir belki ama aslinda o soru degil, adam zaten biliyor cevabini. Orda yalan soylemek tam sacmalik cunku zaten adamlar goruyor ordan sen hangi takimlari kurmussun nerelerde oynamissin vs.

Yine soruyorum, takim satmak yasaktir die bir kural var da ben mi bilmiyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

oha be 2v2 rank 1 tkaım bu kadar kolay silinmemeli. Şu an arena takımı satışı ve win trading konusunda hiç bir kural yok. blizzard sadece s3 setinde silahlar ve omzuluklar kolay alınmasın diye persnal arena rating getirdi ki o da sanırım hesaplarıma göre gene win trading usülü ile yapılabilir. (sadece daha uzun sürer)

Blizzard ın şu takım satma olayına değişiklik getirmesi gerek bence. (örn takım liderliğini anca 30% maça girmiş birine verebilmek gibin)
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
EULA dan copy paste yaparmisin ilgili paragrafi.

EULA'da var demiyor zaten Gangren, demin "LUA miydi neydi" diye bir laf gecmis, ondan bahsediyor.

Herseyin de orada yazmasi gerekmiyo acikcasi, Arena PvP yapilsin diye var, para kazanilsin diye degil. Rewardlar da sadece hakeden o itemlari alabilsin diye BoP ve puanli. Bunlari bile bile etik olmayan birseyi defalarca yapip, ustune GM geldiginde "cok takim sattik biz baba." derseniz, adamin da buna yetkisi varsa, siler gayet guzel. Sonucta bu adamlar da Hedere UO Shard powered by Sphereserver GM'si degil, biyerden boyle bi yetki gelmese onlar da bunu yapamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

olaya bu kadar dar açıdan bakma takım satabilirsin ama aradada dier oyunu oynuyan insanlarada işgence etmiş olursun insanların oyun zevklerini kaçırmaya girer bu o sebeplede direk siler adam takımını ama sen odun gibi direk selling falan demesen arkadasıma yardım ediodum vs desen belki adam bişey demicek zaten öle bi durum olsa sormaz adam sana direk mail atarlar takımını silerler uğrasmazlar ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Takım satmak yasak değildir heralde, personal rating'i bunu etkisiz kılmak için getirdiler, yoksa direk yasak koyarlardı. Zaten avrupada artık account trade de legal oldu, blizzard'i account u elinden alınan bir müşteri mahkemeye vermiş ve mahkeme account trade in yapılabilecegi kararına varmış, sonuç olarak sadece avrupada, amerikada değil, artık account trade yapılabiliyor :) (konu dışı oldu ama olsun..)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaslar takim satarak ne haksiz yere kazanc sagliyorum ne de oyunun mekanigini exploit ediyorum, giriyorum oynuyorum oyunumu satiyorum takimi bu kadar basit, niye bu kadar "allah belani versin" moduna soktunuz ki olayi? Ben arenada arenanin mantigina ters bisey mi yapiyorum ? yoo oynuyorum raiting yapiyorum sonra takimi satiyorum. Bi baskasi gidiyo primal farmliyo, onu satiyo, bende raiting farmliyorum onu satiyorum kim niye karisir ya? Gorende oyunun aciklarindan faydalaniyoruz sanacak ha oyle bi yazmissiniz ki, nasi satarsin takimi yuuh serefsiz gibilerinden...

Biri demis bugla void reaver kesmek filan, ne ilgisi var abicim bunun bug abuse'la exploitle? Bi baskasi demis honor farmlamak filan, yapmayin cekmeyin alakasiz yerlere ama ya. Bu soylediginiz orneklerin hepsi ABUSE ve EXPLOIT kategorisindeki seyler. Takim satmakta bi abuse yada exploit mi var? Cumle alem puan leechlesin, bi kisinin giki cikmasin buna blizzorttan, abuse kategorisinde olmasin bu feeding olaylari, ama birileri oturup raiting kasip takim yapip satinca YASAK olsun niye yasak oldugunu bile aciklayamamalarina ragmen... Komik ya, komik ve otesi...

Bu arada personal raitingin olayi milleti yakalamak filan degil onuda cekmissiniz direk baska taraflara. PR S3 icin ozel geldi cunku S3'teki itemlarin bazilari belirli raitinglere cikamayanlar alamasin diye tasarlandi, PR yi koymasalardi mallar para verip yuksek raitingli takimlara girip alirlardi o itemleri, simdi takima girmek yetmiyor PR kasmak gerekiyor. Pr nin amaci buydu.

Asirlardir end game instance'lardaki droplarida satiyoruz, bu da mi yasak? Kimine gore etik kimine gore degil, konu etik olup olmamasi degil, kurallara ayriki olup olmamasi. Exploit var mi? yok. Abuse var mi? Yok. O zaman yasakta yoktur. Kaba tabirle kitapta yeri yoksa buna izbelik denir... (baska bisey denirdi ama neyse)
Sosyal ağlarda paylaş

Nihlathak ,

Belliki yazilanlari adam gibi okumamissin , yapanlar yokmudur senden baska ? vardir elbette fakat bunu gm'e solemek cok sacma sonucta accountu ebay ettin diyelim gm sorsa sana eet ettim mi diyicen . Biraz mantikli olmakta yarar war senin o sattigin takimda diyelim rating 2400 , adamlar oynamayi bilmedikleri icin 10 mac oynayip point leechlicekler almanin amacida odur zaten bu haksiz kazanc oluo adamlar o pointi hayatlarinda alamiyacaklarini biliyorlar cunku . Onlar sayesinde baska takimlar yukseklere cikio sonucta 2400 lu bi takimda nooblar oynarsa 2000 rating li takim bunlari resmen leech edebilir . Adam warning verdigi icin mutlu olmalisin sonucta ban da yiyebilirdin perma olarak . Bende pvpciyim biliyorum quest felan yapmak zor takim satmak daha kolay sonucta becerin oldugu bisi olabilir fakat baskalarini etkiledigini gozden kaciriyorsun . Bu arada EULA'da yazmiyor o zaman izin var dusuncesinde olanlara sadece guluyorum siz gidin "bot" kullanmak yasak kuralindada "wow-glider" yazmadigi icin onu yasak degil olarak varsayin . Sonuc olarak kendi kendini yakmissin gecmis olsun diyicek baska bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

@nihlathak

"EULA'da yok, nasıl yapabilir ki?" mantığını gidiyorsan, hemen bir petition açıp, bir Senior GM ile görüşme talep ediyorsun, durumu anlatıyorsun, sonra Senior GM'e de, söylediğinin aynısını söyleyip "Sattım, satarım, EULA'da yok ki" alacağın cevabını bekliyorsun.

Yetmez ise,

Oyuniçi GM'lerin şikayet edildiği adrese bir mail gönderiyorsun, bir CM ile görüşmek istediğini belirtiyorsun, bi de ona anlatıyorsun "EULA'da yok, satarım işte, kime ne?" mantığını ile.

Sonrasında rica etsek, gel bir de aldığın cevabı burada yaz lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kadar kesin konusan arkadaslar neye dayanarak konustuklarini yazabilirler mi acaba? Etik degil, kulaga hos gelmiyor, canim istemiyor gibi kisisel fikirlerinizi karistirmadan, belgelerle desteklenmis argumanlarinizi duymak istiyorum. Hayir yani bu kadar kesin konustugunuza gore bi yerlerde bununla ilgili biseyler yayinlamis blizzard demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimki tamamen düz mantık, öyle kanıtım manıtım yok. Takım alıp satmanın sonunda bi taraf haksız kazanç elde ediyor çünkü savaşarak ve kazanarak alınması gereken arena puanlarını gold kasarak alıyor. Bu da abusea girer. Çok da tartışılacak bir yanını görmüyorum o yüzden. Ha yazık olmuş sana o ayrı, ama gme de biz takım alıp sattık denmez.
Sosyal ağlarda paylaş

iyide, yapabiliyorsam, yapmalıyım? demke yanlış. Şimdi sen bana cevabını ver, Başkasının kılını kıpırdatmadan, diğerlerinin çok büyük emek serfederek geldigi noktaya satın alarak gelmeleri ne kadar dogru? Onun fikri bunu fikri deme, senin düşünceni merak ediyorum bu konuda. Doğru mu sence?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...