Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet yavaşılığı ?! pingin doruklara vurması ?!

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

Teşekkür ediyoruz LathspeLL'e,

Evet görüyorsunuz, biz türban ile laiklik ile uğraşırken gençlik yüksek pinglerle heba oluyor, lagda boğuluyor.... Peki ya, bir gün girdiğimiz lag spiketan çıkamazsak ne olacak? O gün geldiğinde ne yapacağız?

Geçiyoruz sıradaki haberimize; Avşar kızı yine yaptı yapacağını....

Akşam akşam deli ettin beni tt net!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

bugun 500 den assaga ping almiyorum avrupanin herhangi bir serverindan. Hep bir baz olarak tuttugum europa.owo.com adresine ping yolladim ve normalde 70 gelen ms bugun 550 den assaga dusmemekte...

Kablonetim ama sorun Turkiyenin genel alt yapisinda bence... soz sende Ali Kirca...
Sosyal ağlarda paylaş

olacağı buydu,kıvrananları izlemek hoşuma gidiyor bir bakıma aslında. (burada edilebilecek laf mı ? Hayır küfredin bana)

özelleştirme özelleştirme denildi,çok mutlu olundu şimdi ağlıyor millet.Olacağı buydu en başında herşey söylendi.

Personel Eksikliği
İşi bilmeyen adamların üst düzey yönetici olması
Malzeme yetersizliği

şuan çok baş ağrıtan şeyler.Araplar ne yeni eleman alıyor,ne de sürekli yeni malzeme.Kârlı bir anlaşma bekleyene kadar bazen 4-5 ayda mal aldıkları oluyor.

Şuan bir çok konumda ara elemana ihtiyaç var.Meslek Lisesi mezunu,bu işe uygun bir ton adam sokakta boş boş geziyor,gidiyor diyelim 20 kişinin normalde bakabileceği yere 2 mühendislik fakültesi mezunu adamı çaycı maaşı ile işe alıyor.

Ha birde olay şu,özelleştirme sonrası TT'den ayrılmayan ilkokul ve lise mezunu "YETİŞMİŞ" ara elemanları da işten atmayı planlıyor şuan.Ulan babamların müdürlükte bir adam var herif karanlıkta 1000'lık kabloya ek yapıyor sokakta ya... Böyle bir adamın yetişmesi en az 10 seneyi alıyor ama ilkokul mezunu diye at kapı dışarı...

Sistemler yetersiz,şunu diyebilirim rahat rahat eğer hızlar 1024'e yükseltilmeseydi ve o zaman elimizde olan sistemin geliştirilmesi biraz daha sürdürülseydi cidden harika bir alt yapımız olacak ve hız yükseltmesine kademe kademe geçebilecektik.Ama ne oldu ? Saf kandırma adına vurdular reklamın köküne,ve bizim bir taraflarımıza.

Resmen yazı geldi babamların müdürlüğüne,2007 bütçesinin %40'ini reklama ayırdık diye.

Ne demek ya ? Ne demek ? Devletin elindeyken reklam bütçesi %2 civarlarındaydı,zaten reklam yapmazdı da.Reklam yapılmıyor diye zaten çok yüklenilir,TT'den kaynaklanmayan sorunlarda bile kurumun ağzına sıçılırdı.Şimdi görüyorsunuz berbat,leş bir durumda ama TT'nin rakipleri bile ağzını açamıyor,haber yapamıyor.Tekel bir kurumun %40 reklam payı olması ne kadar acı bir durum ya.

Eğer arapların yeni teklifini kabul etmezse sendika,yarın Telekom tarihinde ilk defa çalışanlar greve çıkıyor.Bu sanırım ne denli kötü bir durumda olunduğunu anlatmaya yeterlidir.

Devlet elindeyken en azından düzenli ve iyi çalışan şirketti.Neyse gelen gideni aratır diyelim,kına yakın daha ne.

Üzüldüğüm bir başka taraf ise büyük ihtimal Şubat'ta babamda emekli olacak.O zaman öyle harika internete sahipte olamayacağız,sıradan bir net :( Şimdi sorun çıktığında santrali arayıp port bile değiştirtebiliyoruz o yüzden şey şey ettirdim :) Neyse
Sosyal ağlarda paylaş

dark, güzel yazmışsın da...

Ben burada bir taraflarımı yırttım millet itiraz etsin, mail atsın, kurumlara yazı yollasın diye, ilgilnenen bir kaç kişi oldu. Biz tembel bir milletiz herşeyi başkasından bekler kendimiz bir halt yapmayız, burada insanlar ağlıyor da sorsak ne yaptın diye, alacağın cevap hiç olacaktır.

Biz EŞŞEK oldukça böyle semer vuran da çok olur. Araplara telekomu satarsan da sonuç normal, arapların nasıl bir ırk olduğu ortada zaten. Tekel olan firmayı özelleştiren ise esas EŞŞEK, onlara oy verenlerden Allah razı olsun !!!
Sosyal ağlarda paylaş

abi orası öyle,bizim millet hala Telekom'un eline bakıyor.

yapacağımız şey çok basit.Bize hizmet ver yoksa seni bitiririz.

İptal ettir internetini,telefonunu.Adamlar hemen dönerler hizmetini veririrler.

Tekel bir firmanın özel ve yabancı şirkette olması tamamen mantıksız,alakasız bir olay ya.Ya adamlar ceplerini doldurmak için çalışıyor sadece ve gerisi yalan.Müşteri memnun mu,değil mi ilgilenmiyorlar bile.Müdürlükler kasıyor sadece bağımsız birer eyaletler gibi,onlarda eskilerden kalan personellerin tamamen insaniyeti yüzünden.

Ben çok bilirim babamların emir almadan bir çok gizli kapaklı işe kalkıştıklarını.Bir çok garibanin vs. işlerini hallettiklerini.

Üst yönetim tamamen para peşinde,malesef yapacak bir şey yok.Dediğim gibi işi bilen adam çok az,Şubat'ta 25+ yıllık kalan personellerin sözleşmesi sona eriyor.Babama göre anca uçuk bir sözleşme teklif edilmezse bunlara yeni sözleşmeyi hayatta kabul etmezler,çünkü gerçekten berbat durumda şuan kurum.Bu kişilerinde işten çıkmasıyla iyice sahipsizlenecek kurum,yeni yetmelerin elinde çürümeye mahkum kalacak.

Babam 33 senedir işte TT içinde,annemde 35 sene çalışıp emekli olmuştu TT'den.Uzun yıllardır çevreden olsun,onlardan olsun bir çok anıyı,bir çok günlerini dinledim ama son zamanlardaki kadar kötü şeyler hiçbir zaman anlatılmamıştı.Bu günler aslında iyi günler keyfini çıkarın :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dün net rezildi, bugün yoktu zaten. öğleden sonra 3 gibi gitti net, gece geldi. Daha doğrusu gelmiş gibi göründü. MSN'e bağlanmıyor, bağlansada 5 dakka anca duruyor, paticik dahi 5. refresh'te açılıyor, yurt dışı siteleri hiç açılmıyor zaten, iptal.

Yarında kalktığımda hala böyleyse telefon edicem, olay çıkarıcam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
izmir deyim ve dünden beri 10kb ı geçemedi bağlantı. Okadarkı ttnet in kendi speedtest ini bile bitiremiyor. ölüm gibi izmirde olupta benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Gerçi çanakkaleden abimde aynı sorunu yaşıyormuş.

Yeniden "kafalar telekoma" kampanyasını ateşlesek mi napsak?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...