Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Server ?

Moonchild

Öne çıkan mesajlar

açılır açılmasına da kimsenin de çıkıp şuraya şöyle oluyo böyle yapılıyo filan dememesi de ilginç.
server sorumlulularımızı bizimle sohbet etmeye, bizimle birlikte üzülmeye davet ediyoruz.
ne o ööle seçim sonrası deniz baykal ayakları.. o bile ikinci gün açıklama yaptı hem.
nç nç nç...
Sosyal ağlarda paylaş

Merhabalar,

4 gundur sehir disinda olmam nedeni ile pati sunuculari ve sorunlariyla ilgilenemedim. Sistemin yetersiz olmasi, halen bir duzene kavusmamasi nedeni ilede bir iletisim kopuklugu yasadik. En kisa surede sunucu ayaga kaldirilacaktir.

Son zamanlarda yasanan kesintilere sorunlara gelince;

Bu aralar Turkiye'de bulundugumuz datacenter da sorunlar var, pati sunuculari haric diger onlarca sunucuda ayni sorunlari araliklarla bir aydir yasiyoruz. Surekli makinelerimiz sebepsiz bir sekilde reboot ediliyor, makineler kapaniyor. Gerekli teknik altyapi gorunurde olmasina ragmen kesintilere mantikli bir aciklama bizde alamiyoruz.

Sorunlarin duzelmemesi halinde sunucularimizi baska bir datacenter a tasimayi dusunuyoruz. Ama tahmin edersiniz ki gerek sunucu sayisinin fazlaligindan, gerekse isin lojistik yaninin kolay olmamasindan, bu tasinma islemi dusunuldugu gibi hizli olmuyor.

Mumkun olabilecek en kisa surede bu isi rayina oturtacagiz.

Anlayisiniz icin tesekkurler,
Sosyal ağlarda paylaş

no offense nedanko ama, hani bir tek senin ilgilenmen asıl eksiklik değil mi? yani sahsen her server göçebilir, kimsenin itiraz hakkı yok ama herkesin "nedanko'yu bekliyoruz o geçip açacak günü kurtaracak" demesi ne kadar sağlıklı? her zaman foruma yetişemeyebilirsin, normaldir. O konu hakkında asıl bir sey yapılması lazım. Ya da sen yokken göçerse wc3, radyo ve uo serverı biz userlar olarak ne yapalım onu düşünelim kendi aramızda :)

edit: mac lerde se harfi çıkmıyor arasıra foruma post atarken, o yüzden "bir sey" veya "sahsen" yazmak zorunda kalıyorum.

[ Mesaj 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 15:48 tarihinde, Coldwind tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Az once datacenter ile konustum fakat su an ki sorunun buyuk ihtimalle az onceki sorunlarla alakasi yok, makinede donanimsal bir sorun var, muhtemelen bir donanim yanmis/bozulmus halde. Makineye goruntu gelmiyormus..

Makineyi en kisa surede tamir edecegiz..

said:

Coldwind
üye [şikayet et]
§ 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 15:46 [ özel msj ]
no offense nedanko ama, hani bir tek senin ilgilenmen asıl eksiklik değil mi? yani sahsen her server göçebilir, kimsenin itiraz hakkı yok ama herkesin "nedanko'yu bekliyoruz o geçip açacak günü kurtaracak" demesi ne kadar sağlıklı? her zaman foruma yetişemeyebilirsin, normaldir. O konu hakkında asıl bir sey yapılması lazım. Ya da sen yokken göçerse wc3, radyo ve uo serverı biz userlar olarak ne yapalım onu düşünelim kendi aramızda :)

edit: mac lerde se harfi çıkmıyor arasıra foruma post atarken, o yüzden "bir sey" veya "sahsen" yazmak zorunda kalıyorum.

Simdi bu konuda haklisiniz ama sunuculara erisimi bir tek ben yapabiliyorum. Cunku bu sunucularin yaninda baska bir cok sunucu var. Sunucularin ayri ayri isimleri var, IP lerden ayirt edilinmiyor. Durum boyle olunca bir baskasina datacenter ile konusma yetkisi veremiyoruz. Yani bulunan tum sunuculara mudahale hakki vermis oluruz. O yuzden bir tek ben bakabiliyorum.

Burada onemli olan nokta iletisimdir. Benim bu kesintiden daha dun haberim oldu. Yurtdisinda olmam nedeni ile her yerden aranabilen biri degilim. Fakat bunun icinde daha onceden planladigim bir sms sistemi var. Tabii bunlar icin biraz daha zaman lazim..

Iletisim sorununu cozdugumuz zaman sorunlara en kisa surede mudahale edebilirim, sehir disinda da olsam baska yerde de olsam genelde 24 saat mobil gezen biriyim, yani sunuculara teknik olarak cogu zaman her yerde erisebilecek bir insanim.

Iste dedigim gibi sadece biraz daha duzene ihtiyacimiz var, bir sisteme oturtmamiz gerekiyor. Sanmayin ki, pati sunucularina daha az, ya da hic onem vermiyorum. Sistemsizlik ve sanssizliklar bu sorunlari doguruyor.

Su ana kadar yasadigimiz sorunlar icin ben kendi adima ozur dilerim.

Tesekkurler,
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi anladıgım kadarı ile profesyönel anlamda hosting ile ugraşan bir firmada sadece tek bir makinaya girebilecek kadar güvenlik ayarı yapılamıyor mu?

bu bir eleştiri degil meraktan sordum. yani herhangi bir serverınıza girmeyi başaran bir hacker tüm makinalara ulaşabilecek mi?

[ Mesaj 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 21:28 tarihinde, nooneelse tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...