Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tengen Toppa Gurren Lagann

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

MÜKEMMELDİ...
BU SENENİN EN İYİ SERİSİ KESNLİKLE

[spo]ama bence Simon bunu haketmemişti... Nia'nın gidişi olmamalıydı eleman o kadar didindi durdu sonuca bak. Herkes yaşlanmış son sahnede herkes biraz mesut...

Nia çok üzdü beni gainax yine anime sonu anlayışını konuşturmuş buruk bir anme sonu yapmış bizim için[/spo]
Son olarak ne denebilirki
Teşekkürler Gainax...
Teşekkürler Konami...
Teşekkürler TTGL takımı...

Böyle bir animenin formunu açmaktan gurur duydum. Benimle beraber her hafta bu konuya mesaj atan arkadaşlara teşekkürler...
Sosyal ağlarda paylaş

evet 27. bölüm cikmadan saatler once 26. bölümü de izleyip size yetismistim. Daha demin 27. ide izleyerek bitirdim. Gercekten de muthis bir seriydi.

[spo]Gercekten de soyle bi cocuklari felan olsaydi guzel olurdu ama neyse artik :) Chouginga'nin icinden Arc'in sonra Arc'dan Gurren Lagann'in ciktigi ondan da Lagann'in firlatildigi sahne cok guzeldi.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

en son sahne beni bitirdi...
[spo]Simon sonunda senbenim kim olduğumu biliyormusunun cevabını buldu... Onca seneden sonra o artık... Hiçkimseydi...

Gainax ya nasıl bir anime yaptın ki bitti diye kızıyorum ama sonu yüzündende kızamıyorum böyle salak gibi ekranın karşısındayım 2 saattir[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
[spo]Berserkten sonra ilk kez bir anime bukadar kendini izlettirdi ve gaz anime top list sıralamamda 2. sıraya kafadan giriş yaptı.Kaminayı erken kaybetmiş olsakda yazar kendini affettirdi ve son bölümlerde kaminayı tekrardan gösterdi,araştırma yapmak lazım bukadar erken ölüp bukadar fan toplayan başka bir karakter varmıdır dizi izlenilen her dksına deyiyor gönül isterdiki 50bolum 100bolum olsun ama adamlar cok iyi bir şekilde bitirdi ne sıktı nede baydı klasikleşmiş 100bolumluk *berserk mod on* hadi gelişelim muhabbetini uzatmadılar.Yeni çalışmalarını 4gözle beklemedeyim[/spo]
izlememiş arkadaşlar durmasınlan şimdiden çeksinler dksı dksına deyiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesil Trigun gibi bi anime oldu benim için TTGL. FLCL'den nefret eden, bucak bucak kaçan biri olarak hayran kaldım.
TTGL nerdeyse Trigun kadar epik benim için.
[spo]Karakter öldürmedeki ortak cesaretlerinden olsa gerek. Tüm animelerin böyle olmasını istiyorum açıkçası. Böyle kız ölüp de, sevenlerinin gözyaşlarının büyüsüyle canlanmasın falan fssdf[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

"Seri tam anlamı ile gainaxın yarı sulu mecha kalıbı ile başlıyor; ama serinin kendi içindeki değişimleri tam anlamı ile bir ilk. Konu ve Kişiler o kadar çok değişiyor ve gelişiyor ki 18. bölüme gelipte ilk bölüme baktığınızda 17 bölümde hikayenin, çizimlerin ve ciddiyetin ne kadar değiştiğine hayret ile bakıyorsunuz. Kesinlikle beni koltuğuma çakan nadir animelerden birisi (Narutofan forumunda 10000+ post alması olağan karşılanmalı"

demişim değilmi biraz sabır ged biraz sabır... Çok eğleneceksin bak :p
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Drill robot fikri gördüğüm en saçma robot fikri.......
Başından kıçından driller çıkan bi robotta kimin nasıl bi fantazisi bilemic

ya bariz dalga geciolar herseyle . o robotlarda onun parçasida. süreklilik olayini yakaliyamadım ben seride.
cizimler sahneler falan guzel ama konu bir süreklilik vermiyor

edit:izlemeye devam zaten ya :) cekiyorum biryandanda

35.edit: bide cok uzun zamandır anime izlemiyordum ondandir belki ehhehe

[ Mesaj 09 Ekim 2007, Salı - 00:02 tarihinde, GEd tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 09 Ekim 2007, Salı - 00:03 tarihinde, GEd tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 09 Ekim 2007, Salı - 00:06 tarihinde, GEd tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bence anime 7. bölümden sonra başlıyıp 17. bölümde tamamen seni bağlıyor.Ama 1-27'ye kadar her bölümünde zevk aldım. Kararkterler çok içten ve zevkli geldi bana. Özellikle son zamanlarda Death-Note, GITS, gibi ciddi animelere sarmışken iyi bir değişiklik oldu.

Ayrıca bence fikir gayet orjinal olmuş, animeye de güzel yansıtmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cureshot düşüncelerini çok iyi anlıyorum.Benzeri şeyleri Eureka 7 falan için yazmıştım ama zaman 1-2 kişinin düşüncesinin kaale alındığı zaman değil ne yazık ki.Cin Ali çiz Narutofan topicinde 1000+ reply alsın , animenfo'da 8.5 üstü rating alsın aha klasik oldu kimse eleştiremez artık o animeyi.

Artık kimse kolay kolay orjinal konsept yaratmak için ayrıca uğraşmıyor , ancak onla açıklanabilir olay.Tutup da bu saatten sonra bir Gasaraki , bir Lain yapılmaz yani.

[ Mesaj 09 Ekim 2007, Salı - 09:34 tarihinde, Akuma_Blade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

spiral enerji hakkinda biraz arastirip okuyalim derim drill robot fikrinin gayet temellere dayandigini goruceksiniz ki zaten kimin umurunda ole bi kaygisi yok serinin , kendi capimda cizim ile ilgilenen biri olarak serinin renk palet ve cizim kalitesi ve ozellikle dinamik sahnelerde kullandigi kamera aci ve teknikleri konusunda tartismasiz unique oldugunu soyleyebilirimki zaten gainax flcl de yapmisti bunu daha once belirttigim gibi(biliorlar hakkaten adamlar bu isi).giris gelisme sonuc acisindan bu denli bir baslangic yapip barindirdigi tum karakterlerdeki degisikligi yansitabilmek de keza her anime de rastlanicak bi olay degil , yanisira cesur bu seri , olduruyor goz kirpmadan dumur ediyor.eglendiriyor , muziklerde yine gayet ozen gosterilerek hazirlanmis , kareografi ortalamanin cok ustunde.yani kiyaslama yapilabilecek bir kulvarda degil , ciddi mecha yada pyshedelic bisiler ariyor iseniz uzak durun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu çok bilmişlik edasını hala anlamıyorum ya. Konu yine dönüp dolaşıp aynı yere geliyo gerçi: fanboyluk.
Eski bi anime vardır, adam ona hayran, yeni gelene yüz vermez; o yeni gelene de laf çakar "bunu beğeniyolar artık devir değişti" bilmem ne diye.
Aşın bunları artık ya. İyiye iyi deyin, kötüye de kötü. Beğendiğinize beğendim deyin, ama beğenmediğinize de bok atmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Akumamayı öyle kabullenin kendisi anime expert kimse hiçbirşey bilmiyor fanboyluk kelimesini öyle bir soktuki foruma insanlar bu animeden hoşlandım diyemiyorlar neymiş bu anime ne veriyormuş sen nasıl hoşlanırmışsın naruto+bleachforumlarında +1000msg almışsa kesin o konu sucksdır bla bla bla....şu insanların unuttuğu birşey var biz bunları gülmek için eylenmek için izliyoruz eğer bir anime hayatımı değiştirip bana birşeyler katıcaksa zaten piskolojik sorunlarım var demektir bu arada akuma sen bizim fanboylugumuzdan sıkılıp gitmiyormuydun "BENI BANLAYIN" ühühühü diye topicin vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
işin en ilginç kısmı mecha parodisi kıvamında devam edip de parodisini yaptığı evangelion gibi serilere basan bir seri olmuş bu. :)-D

mecha türüne yakınlık duymadığım halde hoşuma gitti, belki parodi havasında devam ettirdiği için daha çok böyle. ayrıca komiğine gidebilir bazısının ama son bölümden aldığım tat sailor moon'un 200. bölümü gibi oldu. belki de mesajının bu kadar benzemesi nedeniyle, orada da umut kaosa karşı benzer bir mücadele vardı.

güzelmiş yani, beklediğimden hayli iyi çıktı doğrusu. overrate etmek için neden göremiyorum zaten son bölümlerdeki en ciddi anlarında bile parodiyi devam ettiriyor. bütün drill olayını ciddiye almanın alemi yok zaten, verilen alt mesaj da gayet oturaklı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...