Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alın size speed test

moriQ

Öne çıkan mesajlar

london'ı verince havan patladı be.
demek ki lokal bişiler varmış ilk testte.
ben antalyadan 1mbit ile istanbul serverında speedtest'te 906kbps görürken london serverına 835kbps görüyorum. oynama %6-7 civarında.
ama seninkinde 4 te 1 düşmüş hız.

[ Mesaj 07 Ağustos 2007, Salı - 12:59 tarihinde, Fistan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bok atmadım bişe sordum.

Ayrıca orada "Hızlar her ip adresinin ortalama sonuçlarına göre gösterilir" diyor. Heralde arkadaş anadolu üniversitesinde filan. Denk gelmiş demekki boş hat, normalde böyle hızlı değil, 10.000kb ile sıralamaya bile girememiş.

Bizim amacımız hızlı internet kullanabilmek. Kırk yılda bir süper hızlı internet denk gelirse "işte benim internetim bu" demek değil. Ortalama olarak hızlı internet istiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bir tanıdığa test yaptırdım, izmirden eskişehire. 8670 çıktı direk. İzmirden izmire yapsa demek 12.000k filan çıkacak. Belki hattı boş olsa gece denese çok daha fazla çıkar. Neyi neden kıskancam.

Edit: ben 8670 çıkmasını eskişehirdeki sunucuların uploadının o kadar olmasına bağlıyorum aslında. Test eden arkadaşın şirketlerinde telekomdan fiber çekili zaten.

Hızlı internet diye gösteriş yapmayın.

[ Mesaj 07 Ağustos 2007, Salı - 13:38 tarihinde, Brigand tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

omü bilgi işlem. eskişehire aynı omurga üzerinden bağlı oluğumuz için öyle çıkıyor. yurtdışı da ulak ın yurtdışı çıkışları kötü olduğu için öyle. bizim üni içindeki network un yoğunluğuyla alakalı olarak değişiyor test sonuçları.

http://www.ulakbim.gov.tr/ulaknet/istatistik/trafik/index.php?uc=ondokuzmayis

[ Mesaj 07 Ağustos 2007, Salı - 14:28 tarihinde, moriQ tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bizim amacımız hızlı internet kullanabilmek. Kırk yılda bir süper hızlı internet denk gelirse "işte benim internetim bu" demek değil. Ortalama olarak hızlı internet istiyoruz.

katılıyorum, maksat hava atmak işte.

said:
Kıskançlık seziyorum :P

ne kıskançlığı olacak.
10mbit interneti varsa kesin üniversitede kalıyordur şimdi.
hemen insanlar döktürmüş zaten 25mbit internet felan mesela.

ancak şöyle birşey var.
o üniversite yurtlarında kalan insanlar normalde bu kadar sanşlı olmuyor.
o yüzden şimdi screenshot alıp "bakın benim 25mbit internetim var" diye hava atmalarına izin verin.
sevinsin yavrucaklar.

çoğu, okullar açıldığında 2kilobyte/sn download etmeye bile dua edecekler.
hatta port sorunu felan vardır bunlarda, ne mmorpg oynarlar ne p2p çalıştırırlar :)

Mesela ben üniversite yurdundayken 10mb/sn hızla fileplanet'ten dosya indirdiğim günleri bilirim.
Yani 8'le çarparsak 80mbit internet demek.
Bak o günlerde bu speedtest'i bilseydim, bir screenshot alıp koyardım buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...