Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

ODTÜ içindeki hubda aradım deli gibi ama bulamadım, bi tek demosu vardı... Bi tekrar bakayım. Part 4 te indi, 3 part kaldı işte milletten dileniyoruz şu partı sen indir bunu ben diye premium acc olmayınca :)

Edit: Anaa düşmüş :)

[ Mesaj 18 Ekim 2007, Perşembe - 23:09 tarihinde, Rewendor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Full oyunla ilgili izlenimlerim:

Öncelikle oyun oldukça hızlanmış, amd 1ghz 512 ram ile 6 lig large database açtım ve cm00-01'i hatırlattı bana bu hız. kaydederken olsun, yeni oyun açarken olsun, oyun sırasında olsun hiç bir yavaşlık yok.

maç motorunda biraz değişiklikler sezdim, örneğin eskiden pace acceleration dribbling 17 üstü olan bir kanat sahayı jet hızıyla tavaf edip ortalığı dağıtırdı. şimdi biraz daha dengelenmiş bu durum. ortasahada defans anlayışı iyi oturmuş, kademelerdeki yapay zeka gelişmiş; arkasında adam olmadıkça allah ne verdiyse topu kapmaya girişmiyor oyuncu. ayrıca forvetler de yüzü kaleye dönük değilken muntazam şutlar çıkaramıyor.

yeni eklenen medya özelliklerine daha önce değinilmiş olduğundan pek bahsetmeyeceğim ama oldukça hoş özellikler bence.

kötü taraflarına gelince, ya şu kısayolları ortadan kaldıran bir tema bulacağım ya da kendim kaldıracağım, ortada fazlalık gibi görünüyor göze sade oyun anlayışını bozarcasına. tabii bu kişiden kişiye değişir. ayrıca maç içinde taktik değişikliklerinin sadece quick changes olayına dönüştürülmesini garipsedim, alıştığımız olay gitmiş, alışamadığım tek şey belki de bu oldu. yine maça girerken 30 sayfa geçmek zorunda olmak sıkıcı gibi, gereksiz sayfaların isteğe göre çıkmaması sağlanmalıydı bence, oyunun akıcılığı burada düşmüş. yine taraftar güveni sayfalarının şekline alışamadım, hoş gibi görünüyor ama gereksiz detaylar var, benim gibi her hafta 2 kez kulüp güveni sayfasına bakan biri için vazgeçirici bir etken olabilir bu sayfalardan.

kısa kısa artı ve eksilerinden bahsetmem gerekirse:

+oyun hızlanmış
+maç motorunda yapay zeka ve fizik kuralları gelişmiş
+medya özellikleri güzel

-sadelikte biraz bozulma var gibi
-maç sırasında taktik ekranı alıştığımız gibi değil
-maça girmek için 4-5 sayfa geçmek zorunda olmamız

bunun dışında fm 07deki yükleme programı fiyaskolarının ve oyun açılışındaki yavaşlığında önüne geçilmiş güzelce, bunu da takdir ettim. şu ramdom yüz yaratıcısı olayı da fena değil ama tüm oyuncularda olmuyor maalesef. tema güzel ama dediğim gibi benim için fazlalık duran şeyler var. ayrıca hemen hemen tüm oyuncuların özellikleri fm07ye göre 1-2 puan arası düşürülmüş.

aklıma gelen olursa yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

ya simdi biraaaaaak bunlari :P baska oyun olsa takmam bu kadar da, herifler caba gosterip deli gibi yapiyor ve en cok oynadigimiz oyun cogumuzun ve bu ulkeye makul viyatta vaktinde girisini kendimiz engelliyoruz. Sonra da Turkiye ligini kaale almalarini bekliyoruz yirtiniyoruz SI forumlarinda, Turk infoyu neden kontrol etmiyorsunuz diye :)
Sosyal ağlarda paylaş

Almanya ve Hollanda milli takımı varmi peki ?????
Geçen oyunda 2'side yoktu ve ligleri çekilmez oluyordu

edit:
Bu arada Uninstall olayından herkes şikayetçi
Yetkilinin verdiği cevaba bakarmısınız

said:
Apolgies this didn't work for you.

To manually uninstall you will need to remove your Sports interactive folder from:

c:program files

Also then you may wish to remove your Cache files as well these are located:

XP:

c:appsports interactive

Vista:

c:appdataroamingsports interactive

Once you've removed them if you wish to remove your saved games then they will be in your documents folder:

documentssports interactive

That will uninstall the game from your system.

Çok akıllıymış gerçekten çok

[ Mesaj 19 Ekim 2007, Cuma - 13:31 tarihinde, Masticore tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

4 farklı oyuna başladım 4ünde de lig başlamadan en kilit oyuncularım direk 4-7 ay arası sakatlandı istisnasız.

Bu aptallığı (hata demiyorum, hata bir kez yapılır, hemen hemen her sürüm başında yapılan hatanın tekrarlanmasına yanlışlık değil aptallık denir) bir düzeltmediler..
Sosyal ağlarda paylaş

ilginc, cunku orkun bende TSL yilin kalecisi odulunu aldi... cok gol yeniyor zaten sebepte mac motorundaki 2 bug... biri 6 pas icinde takim hic bir mudahalede bulunmuyor rakibe, ikincisi de closing down sorunu var, oyuncular rakibe hic basmiyor ve topu kapmiyor farketmissinizdir, eh uzun pasla oynayinca cok rahat gol atiliyor o yuzden... ve yeniyor da. Sakatlanma olayi bence dengeli senin sanssizligin olmus o, sezonda guzeldi sakatliklarin araliklari randimanlari, sey yok artik "oo xxx cok iyi oynuyor 3 aydir dur sunu bi 4 ay yatirayim ben" oyun en iyilerini oldurup seni kotu oynamay zorlamiyor..

Oyunum ise orjinal sorgulamayin nasil oynadin diye :P
Sosyal ağlarda paylaş

gayet güzel olmuş oyun.tabi eksileri mutlaka var ama şu ana kadar benim canımı sıkan bir soruna denk gelmedim.ayrıyetten dediğiniz gol yeme ve atma olayına pek dikkat etmedim de 6 maçta sadece 3 gol yedim galatasaray ile.taktik mi şans mı bilemeyeceğim artık eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai
üye § 19 Ekim 2007, Cuma - 18:11 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

ilginc, cunku orkun bende TSL yilin kalecisi odulunu aldi... cok gol yeniyor zaten sebepte mac motorundaki 2 bug... biri 6 pas icinde takim hic bir mudahalede bulunmuyor rakibe, ikincisi de closing down sorunu var, oyuncular rakibe hic basmiyor ve topu kapmiyor farketmissinizdir, eh uzun pasla oynayinca cok rahat gol atiliyor o yuzden... ve yeniyor da. Sakatlanma olayi bence dengeli senin sanssizligin olmus o, sezonda guzeldi sakatliklarin araliklari randimanlari, sey yok artik "oo xxx cok iyi oynuyor 3 aydir dur sunu bi 4 ay yatirayim ben" oyun en iyilerini oldurup seni kotu oynamay zorlamiyor..

Oyunum ise orjinal sorgulamayin nasil oynadin diye :P

Valla 2 kez GS'le başladım database ayarlamayı unuttuğum için birinde Song (1 ay) + Lincoln (2 ay) diğerinde Servet (6 ay) sakatlandı daha lig başlamadan.

Bir kez ManU'la başladım, zaten takımın yarısı sakat başlıyo, üstüne C.Ronaldo 4-6 ay arası sakatlandı yine lig başlamadan önce.

Bir kez Barcelona'yla başladım. Henry (1-2 ay) Deco (3-4 ay) sakatlandı yine
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...