Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

BiTcH_oFBaT said:
bu arada marko marin var alman çok iyi orta saha oluyor ilerde. o yaşında bjk de şl de gol bile attı valla :D

Marko Marin çok iyi bir oyuncu,Delgado'yu yollamama bile sebep oldu :)

Bunun yanında yazıldımı bunlar daha önce bilmiyorum ama 3-4 futbolcum daha var :) Fransız Henri Saivet var,ileride milli takıma çağırılabiliyor oyunun başında 16 yaşında ve TR'ye falan almak istiyorsanız 18'e kadar beklemek zorundasınız,

Ryhor Filipenko var Belarus'lu,gerçek hayattan da bildiğim bir futbolcuydu,milli takımda da görünce,scoutlarda efsane bu adam diyince aldım,gerçekten efsane ve çok genç :)

Planus var,Fransız stoper,yaşlı biraz ama iyidir,inişli çıkışlı bir performans gösterdi benim oyunda ama alınabilir.Benim scoutlar bulmuştu :)

Ayrıca Augusto Fernandez vardı,2 milyon euro'ya alıp 10 milyon euro'ya satmak zorunda kalmıştım sözleşmesi bitiyor diye.Sağ açık oyuncusu ve sanırım 21 yaşındaydı ilk aldığım sezon ve asist kralı olmuştu.

BJK'li Bobo'yu da mutlaka alın :) Tek forvet ve sağlam açık oyuncularla iyi bir taktik uyguladığınızda atıyor affetmiyor.Bir sezonda 2009-2010 sezonumda 80 gol,2010-2011 sezonumda da 67 golu vardı ki ilkinde UEFA ikinci sezonda da ŞL kaldırdım,Münich 25 milyon euro teklif falan etti :) iyidir.

Selçuk İnan'i da alabilirsiniz,her ne kadar yedek oyuncu olarak alsam da çok yönlü iyi bir orta saha,

Zhirkov'u aldım en son,yaşlandı benim oyunda gerçi ama hala çok iyi,2 maçta 3 asist 1 golle başladı sakatlandı sonra sdfasd alın ama

Ayrıca scoutların bulduğu fakat takıma dahil edemediğim Renato Augusto ve Smiladjic(tam emin değilim isimden) vardı.Yazlıktaki bazı arkadaşlar iyi adamlar diyorlar.Takip ettiğim kadarıyla performansları cidden yüksek adamlar,gençler üstelik :)

Yeni sezon açıp yeni gençler bulmayı planlıyorum artık hehe gerçi listeye aldığım ve takımda da olan 2-3 daha genç var ama unuttum şimdi,oyunu açmam gerek.Yazlıkta can sıkıntısı rlz

edit:Ekleyeyim,fiyatları aşırı derece de artıyor bu oyuncuların ve bazıları pahalı,fiyatlarını yazayım;

Augusto Fernandez'i ilk sezonda 2 milyon euroya almıştım.2 senelik sözleşme ve sürekli gitmek istemesi yüzünden 10 milyon euroya sezon sonu sattım.

Henri Saivet 2009-2010'da 1.3 milyon euroya aldım,2 sezon sonunda takıma çok şey kattığı gibi 20 milyon euroluk teklifler kulüp tarafından reddediliyor artık :)

Ryhor Filipenko 2010-2011'de geldi 7.5 milyon euro'ya 2. sezonu takımda 14 milyon euro oldu fiyat,yüksek teklifler geliyor ama,

Marko Marin'de ilk sezonda geldi.İlk sezon Delgado'nun yedeğiydi,2. sezon Delgado'nun sakatlığında oynattım ve yerini ona verdim.Delgado'nun ayrılmasıyla 11'in değişilmezi oldu ve 15 milyon euro üste de teklifler geliyor sürekli :)

2 sezonda 1 UEFA,1 Super Kupa ve 1 CL alınca fiyatların uçması normal galiba :D
Sosyal ağlarda paylaş

lulinha harika mükemmel bir oyuncu 18 yaşında aldım ilk 11 in değişmezi oldu fiorentina da

şu italyada her sene ab dışı sadece 1 oyuncu alabilme olayı çok sinir bozucu cok güzel brazilya lılar buluyorum ama hepsini alamıyorum :(

birde ben versiyon 8.0 da oynuyorum onu yükseltsem save li oyundada versiyon yükselcekmi?Her korner golünden sonra faul vermesi birde bazı pozisyonları avantaja bırakmaması cok sinir bozucu abartısız her sene 10-15 kornerden gelen golümü saymıyor hakem :(
Sosyal ağlarda paylaş

genc yıldız arayanlara bir kaç isim yazıyım

wijnaldum
zeefuik
aaron
lulinha
tuia
torje
nazarith
danilinho
eduardo (bahia'da oynuyor sol bek olarak gözüküyor ama heryer yesil sol ve orta nın :) )
dean bouzanis
ever banega
issiar dia
--------
behrami
guardado
micah richards
lloris
carlos vela
gyan asamoah

alt taraf pahalı oyuncular üsttekilerin bazıları cok ucuz bazıları orta şeker
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT said:
ben unemployed başladığımda kimse beni almıyor sorun ne? üç kere yeni oyun açtım yahu.

Eğer backgroundunu international player falan ayarlamadıysan oyuna başladığında reputationun çok düşüktür. Bu yüzden iyi takımlar yüz vermezler. Oyun databaseinde tutup da sadece 1. lig takımlarından falan açtıysan, hatta 1 ve 2. lig takımlarından açtıysan kolay kolay teklif alamazsın ismin duyulmamış olduğu için.

Alt liglerden başlayan bir oyun açıp orada bir t.direktörün kovulmasını ya da gitmesini bekleyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Birde fm'in bir aptallığı ne kadar çok oyuncun varsa okadar çok sakat oyuncun oluyor. En azından fm 2007'de sistemin böyle işlediğine eminim... 2008'de pek bu sorunu yaşamadım ama yinede oluyor bence...

Elinden mutlaka çıkarmak istiyorsan pahalı diyene daha ucuz teklif vericen başka türlü yapamazsın :( . Yada ucuza gitmesini istemiyorsan iyi bir kulübe kiralıycaksın adama.
Sosyal ağlarda paylaş

illa birinden kurtulmak isteyip satamiyorsam adami not needed yapip hiç oynatmiyorum sene ortasinda zaten unsettled, wants first team football oluyor o zaman mutual termination diyorum findik fistik karsiligi gidiyor adam.

bu arada bi kaç adam tavsiye edilmiş bende ediim bari;

habib bellaid - strasbourg biraz pahali ama next laurent blanc kendisi
simon kjaer - cok saglam defans
walter - san jose die bi takimda brezilyada
david jones - derby den ortasaha
aquino - murcia dan sol acik/forvet
kwabena agouda - her oyunda cikmiyo ama cikarsa atlayin direk
nikita andrejev - free ve genc cok iyi oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...