Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2008

Aragorn

Öne çıkan mesajlar

Bunu benim bi arkadaş FM 2007de söylüyodu ben Gs ile clyi alıyodum, şimdi sen de söylüyorsun ve ben GS ile ilk sezonda UEFA'yı aldım, şu an 4. ligden ilk sene çıkardığım takımımla 3. ligde ilk senemde 4 puanla liderim. Bence oyunda bir sorun yok valla :P

O arkadaşın da hesabını görmüştüm zaten hotseat yapmıştık :D
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sürekli değişik taktik yapmam gerekmiyor benim. Maç içinde gerekirse taktikle oynarım bir de rakibimin taktiği çok tersse. Scout reportlar o açıdan çok etkili oluyor.

Ayrıca match speed'i fulleyip de highlightsı full match yaparsan bi onbeş yirmi dakka falan sürüyo tüm maçı izliyopsun. Takımda aksayan yerleri görüyorsun. Tavsiye ederim çok işe yarar taktik değiştirmek için.

Mesela ben Fenerbahçe ile Kadıköy'de oynuyorum. İlk 10 dakka maç 2-0 oldu. Ne olduğunu anlamadım :D Sonra full match dedim işte, topu ayağımda tutmaya çalıştım. Sonra baktım soldan hep atak yiyorum ve hiç çıkamıyorum Hakan Balta'yı çıkardım yerine Carrusca'yı aldım. Oyunun çehresi değişti bi anda. Maçı 2-3 aldım :)

Arda sakattı o yüzden Carrusca oynuyordu.

Yani kısaca takımın zor dönemlerden geçerken bunu dene, sonra o sırada değiştirip uyguladığın taktiklerden hangisi daha iyi tutarsa o taktiği kullanırsın baya bi süre, tüm maçı izlemen de gerekmez işler yolunda giderse.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdiye kadar 60 küsür maç yaptım sadece bir maç golsüz bitti ve diğerlerinin hepsinde ilk 10 dakika ya gol yedim ya attım genelde attım tabii. 10. dakikadan sonra kesinlikle taktik 90 derece döner benim genelde başarılı olurum ama 20 dakikada bir taktiği ellemeden duramam yoksa kendimi suçlu hissederim maç kötü biterse.
Sosyal ağlarda paylaş

taktiğinizi oturtursanız ve antreman programınızda iyi olursa gerisi geliyor zaten. 2 sezondur aynı taktikle oynuyorum, yenik durumdaykende sadece aksayan adamları değiştirip devre arasında doğru takım konuşmalarını yapınca çok rahat istediğinizi yapıyorsunuz. 2. sezonu bitirdim ve 1. sezondan başlayarak, 2. sezon sonuna kadar hiç kaybetmedim. kanıt olarak;

ha bir de yeni sezon transfer bütçesini bana 20 temmuza gelmeme rağmen hala vermediler, ilk defa denk geliyorum böyle bir olaya. hayır takımın kasasında da para var, istek yapınca da sen işine bak diyor ibneler. zaten haberlerde sürekli bayern ve real madrid ile adım geçiyor, sie olup gitmek var sdf.

Sosyal ağlarda paylaş

Bende acayip başarılı oldum kısa sürede. Hayır önceki versiyonlarında gayette vasat takımlar oluşturabilmiştim. BJK'yle 10 küsür hafta da sadece 2. hafta mağlubiyet aldım geri kaln maçları kazandım. Açık ara liderim. ŞL'de 2 de 2 yaptım. Üstelik de transfer yapmadan. Rico ve Bobo deli oynuyo. Tello, Diatta, Higuian Delgado da gayet iyi. Acaba oynun mu kolay diye düşünüyodum ki yorumları okudum vallahi keyiflendim. Demek ilk defa becerdim bi menajerlik oyununu.
Sosyal ağlarda paylaş

Aldım Beşiktaş ı

harika olmuş oyun bence. Results ekranında statslar güzel olmuş.Hangi takımın kaç bookings i var onu bile biliyorum artık.

Oyun 2007 e göre çok daha keyifli ve hızlı olmuş.Divison news falan baya eğlendiriyor.

Beşiktaş a iyi bi taktik oturttum.CL de 6 maçta 15 gol (10u barcelonadan) yememe rağmen gruptan son maçta çıktım.

Ligde ilk yarı bitti lider kayserinin 1 puan gerisinde en az gol yiyen en çok gol atan takım olarak bulunuyorum.

Beşiktaşta Bobo çok iyi.
Defans çok abuk subuk hatalar yapıyor.Tello Rico Delgado ve mehmet yozgatlı kadro iskeleti.

Çok fazla sakat verdim uzun süreli ama allahtan telafi edebildim hep.
Oyun bana çok keyif veriyor.

07 gibi değil bence.Sadece transfer budget uyuz etti beni bide arada bir embargo koyuyor yönetim ne alakaysa.
Sosyal ağlarda paylaş

Taktiği hazırlık maçlarında deneyeceksiniz 12 tane hazırlık maçı oynattım takıma

Japonya ve amerika tour u yaptırdım.
12 maçta sadece 1 maçı penaltılarla kazandım.

Dedim bütün sezon sıçıcaz herhalde.Lige bi girdim gelen 3 gidene 5 yaptım durdum.

Ya ben coach transferi yapamıyorum.Yönetim izin vermiyor.Kendime göre harika bi scout team oluşturucam antreman programı ayarlııcam yönetim alamazsın diyo.
Nasıl yapıcaz?

ayrıca aklıma hiç wonderkid gelmiyor transferde yapamıyorum =)
Beşiktaş ın transfer budget ı çok az.Beni bitirirse bu yönetim bitirir valla.
Sosyal ağlarda paylaş

team talk yüzünden bazı maçları kaybettim bazılarını kazandım mesela milanı 3-0 dan çevirip son dakka golüyle elendim (lanet olsun) team talk baya önemli artık ilk başladığımda hazırlık maçlarını antrönöre vermiştim maçlarda garip garip konusmus maç sonunda felan sezona 3 yenilgiyle başladım
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerbahçe'yi aldım. 5-6 hazırlık maçı yaptım 2 si hariç diğerlerini kazandım. CL Önelemede Anderlecht'i deplasmanda 3-2 yendim kendi saham 2-1 yenildim ama deplasma golüyle yükseldim. Ligde 6 galibiyet 1 mağlubiyet ile Ankaragücü'nün 1 puan gerisindeyim. CL gruplarında Inter, Stuttgart, Ajax geldi. İlk maç kendi sahamda Ajax'ı 1-0 yendim.

Vallahi 2-3 takımla sezon yarısında inanılmaz başarısız olarak kovulmuştum ama Fenerbahçe'de iyi futbol ve güzel sonuç var. Şimdi Inter deplasmanı ve hedef 1 puan :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...