Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Age of Decadence - İzometrik RPG

axedice

Öne çıkan mesajlar

Ramses skillere ilk mesajda karakter ekranı ve skilller diye bi ss var ordan bakabilirsin. Special değil, malum specialın haklarını bethesda satın aldı falloutla birlikte. Sistem tam açıklanmadı ama sanırım quest yapıp combata girdikçe skill point alıp dağıtacağız. Lvl atlama diye bi olay yok, hp falan artmıyor.

Npc yok oyunda. Yani var da bildiğimiz anlamıyla Ian, Sulik gibi npcler yok. Onun yerine kısa süreli yanınızda tutabileceğiniz adamlar olucak, party diye bişey yok tek tüfek geziceksiniz.

Misal bi bandit grubu var. Bunların liderini öldürdükten sonra persuasion/streetwise vs. yeterince skill varsa başlarına geçebilir, isterseniz banditlik yapmalarına devam ettirir gelir elde eder, isterseniz belli bi yerde combat için size eşlik etmelerini sağlayabilirsiniz. Ama bi Myron gibi Vic gibi kişilik sahibi npcler yok.

Oynanabilir ve tam sürüme upgrade edilebilir bi beta illaki gelicek de ne zaman belli değil. Sürekli oyunda bi yerleri değiştirip nası olmuş iyi yapmış mıyız diye forumda soruyorlar heh. Erken olsun diye eksik oyun çıkartmayacaklar en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Rpgwatch yeni bi Scenic Tour yayınlamış. Oyundaki çeşitli mekanları ve hikayelerini okuyabilirsiniz. İç mekanlar güzel görünüyor, mimari de hiç fena değil. Siz sormadan ben cevaplayayım bu gidişle Q2 2008 de çıkacak gibi görünüyor oyun, tahminen nisan gibi.

[spo]

[/spo]

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 23:03 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Bir süre önce oyunun kendi forumu açıldı, şurdan ulaşabilirsiniz :
http://www.irontowerstudio.com/forum/

Ayrıca kısa süre sonra bir combat vidyosu daha yayınlayacaklar, şimdilik şu ss ve modellemelerle yetiniyoruz

Praetorian Armor (farklı renkler farklı metalleri göstermek için)

Her yerde göremeyeceğiniz bir silah Antelope Axe

Diğer silah resimleri de klasik medieval rpg tarzının dışına çıkıp orta asya kültürlerinden esintiler taşıyor

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

Yeni combat vidyosu da geldi. Hit ve dodge animasyonları biraz eksik görünüyor ama combat sistemi ve genel olarak grafikler harika olmuş.

En sondaki "Say hello to my little friend" olayı geyik tamamen, asıl oyunda olmayacakmış :) Vidyodan da görüldüğü gibi her skillin bir pasif özelliği var. Mesela; Spear-Counter attack (mini vidyo) , Sword-Disarm (sanırım), Dagger-Armor ignore, axe-split shield, critical-instant kill, hammer-knockback. Ayrıca combat skillleri dışında diğer skilller de pasif bonuslar veriyor. Mesela lore-forge documents yada sneak-attack bonus gibi.

Eschalon gibi sıradan bi indie rpg değil de 2008'in en büyük bombalarından biri olarak görüyorum bu oyunu. Uzun süredir forumlarını takip ediyorum, gavurların deyişiyle graphic whore değilseniz combat olsun quest ve hikaye olsun çok detaylı ve ince tasarlanmış bir rpg olacak. Gamebansheedeki quest ve townlife vidyosuna kadar beklemede kalın ;)
Sosyal ağlarda paylaş

videodaki müzik ultima'yı hatırlattı bana, baya tarih öncesi bi müzik koymuşlar. ultima'dan bile eski hatta atari oyunları müzikleri gibi.

neyse onu geçtim de nasıl rpg dir bu. combat turn-based strategy gibi görünüyor. fallout oynamadım ama bu oyunun ne ssleri ne de videoları hosuma gitmedi benim nedense. oynayıp gormek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ben de oynamadım fallout

daha doğrusu oynadım hiç debeğenmeyip bırakmıştım böle sırayla saldıroısun falna dedim ne oluo lan ne sırası! altta action point. sevmedim bi daha da oynamadım. Ama denediim zamanlar RPG lere falan ilgim yoktu sonradan denesem kesin severdim die düşünüyorum. ve selam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...