Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wow kullanici sayisi 9 milyon kisiye ulasti

druenler

Öne çıkan mesajlar

said:
lotr dediniz rakip olamadı. şimdi warhammer ve aoc diyosunuz. görücez bakalım rakip olabilecek mi

aoc traş.warhammer motor edicek wow u.warhammer gelmesine rağmen kimler oynar wow u söliyimmi?(karakteristik yapıdan öle olan varsa alınmasın artık)

15-20 yaşları arasında böle item raid yea boss omg diyen gençler oynar.aklı başında olan şimdiye bıraktı wow u =P
(burdan bırakmayanlara akılsız dediğimi çıkarmayın ama bazı şeylerin farkına varamamışsınız)oyun eskiden daha zevkliydi bunu şuan oynayan çoğu kişide söylüyo.tbc ye kötü demiyorum bakın.eski wowdan kötü.zevkliyken daha zevksizi oynamayı kaldıramadım ben.bana sorarsanızda şuan oyundan zevk alanlar 10k hp görmeyi 5k crit görmeyi seven insanlar.charı iyi olunca oyundan zevk alanlar.oyundaki ortama çekişmeye sağa sola bakmayan insanlar.

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 13:25 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

benim açımdan farkı oyunun boku çıktı zorluğu kalmadı.saatte 200g kasmalar istediğin ench i yaptırmalar 10 kişi tier düşüren boss kesmeler 25 kişi oyunun en köklü herolarını kesmeler.eskiden 100g kasiyim,item düşüriyim,large brilliant shard çıkariyim ench bastıriyim filan kıçımızı yırtardık.boku çıktı arkadaşm oyunun 15k hp ler 10k manalar.grafikleri bide playerları elit olmasa knight online a çevirdiler dicem.yok işte tier 2 yi maviye boyamışlar bilmemne item of agi olmuş filan ne yani bu.interface fakirliği başladı.ne kadar kalabalık ne kadar çok şey o kadar iyi olarak bakıyosunuz oyunada öyle zevk alınmaz oyundan.birazcıkta sade olmalı oyun.he ben burda ben almıyorum zevk dünyanın merkeziyim ben zekiyim millet salak muhabbetine girmiyorum.öyle ama tbc de.epic at almak için ne uğraştım ben zamanında 1 ay sonra bi girdim epic at parasını bi günde kasar oldum nedir yani bu.yenilik getirelim maksat yenilik paso yenilik derken boktan şeyler gelmesine rağmen sizin gibi ne kadar çok o kadar iyi kesimini monitöre kitlediler.bu oyunda zevk alıcak ne kaldı eskiye kıyas bi baksanıza.anca dersin oo 10k hp m var 10k mana ooo.oo 5k fireball zuhaha bilmemne.herneyse çok uzadı demek istediğim anlaşılır sanırım

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 13:36 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de tam tersini düşünüyorum Lorrotarın. Eskiden feci derecede tekrara ve grinde bağlıydı oyun. Şimdi istediğiniz itemları çok daha kısa sürede toplayabiliyor, rahat rahat enchant vs. yaptırabiliyorsunuz. Ona grind buna grind 50 defa mc yap item düşmesin falan kalmadı, ya o düşmeyen itema bi alternatif getirdiler yada 10 kişi falan gidiliyor rekabet azaldı. Vaktim olsa hemen geri dönerim valla wowa, tbc öncesine göre çok daha keyifli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

bende katılıorum arkadaşa

önceleri 40 kişi toplicaz mc yapcaz bwl yapcaz die millete tel acardık işinden cagırırdık adamları
şimdi random gurupla karaz yapılır yani o derece :D
benimde eskisi kadar hevesim kalmadı cok basitleşti oyun
önceleri repair parasını nasıl temin edicez die yırtınılır dı şimdilerde arkadaşımın dedigi gibi saat de 200 300 g kasar oldu insanlar bilmem nereye kadar böyle olcak ?

zate hero lar kesildikden sonra iyice sogudum oyundan

ragnarok a mı dönsem napsam hehe
Sosyal ağlarda paylaş

axe şu bokunu çıkarma olayı olmadan gelseydi bunlar iyi olcaktı.oyunda saatte eskiden 50 mi kasıyodun para mesela.şimdi 100 kassaydın.eskiden 3k mıydı hp.şimdi 5 olsaydı tamamdı.mc filan 25 kişi olsaydı bu yeni gelenleri 40 olsaydı falan tamam iyi.heroic instancelarda güzel olurdu.hatta mc 25 kişi değilde heroic 40 filan olsaydı çok daha güzel olucaktı.he noldu.outland omg saatte 200g 15k hp 5 dk combat 25 kişi git orda yılların herosunu kes epicten iyi rarelar,legendary kadar epicler.oyuna yeni seçenekler gelmesin demiyorum ama bu şekilde boku çıktı.lvl 60-70 arası oyunu bambaşka bi oyun.eski zevk yok hiçbirşey yok.düşmeyen itemada çaba gösterirsin 50 kerede yaparsın.oyunun birazda zorluğu olmalı.sen dediğim kesimdensin işte item para olmadan oyundan zevk almayan alamayan biri.bana magister setle oyna deseler oynardım wow uda amacım biyerleri görmekti instance filan bi dayanışma poyun kalmayınca pot verilmesi abi para lazım iyi kasamıyorum bana destek ol denmesi.şimdi git kas saatte 200g unu hadi eyvallah.mage ide bu yüzden çok severdim.hiçbişeyi dert olmazdı mage in.yemeğini yapardın para lazım kasabildiğini kasardın itemsızda yine belirli bi dmg vururdun.guild bulamazdın gearsızki oda arkadaş ortamına kalırdı kurardınız guildinizi filan...

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 13:56 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

WoW iğrenç bir oyundu Tbc ile süper oldu herşey.

Eskiden 4 tane item vardı herkez fotokopi makinasından çıkmış gibi dolaşırdı. Aynı bossları 500 kere keserdin bir set item düşsün diye uğraşırdın düşmez anam düşmezdi. A guildinde bütün mageler T2 dizmişken warriorlar 2 parça T2 almış drop diye diye yanarken, B guildinde bütün warriorlar T2 dizmiş mageler ağlar olurdu. Hepsi düzelti cillop gibi oldu.

Eskiden para kasmak çok kolaydı sadece salaklar parasız kalırdı. 1 saate 10 stuck iron toplardın 20 tanesi 5 altından giderdi 1 saate 50g cebe atardın. AHyi kimse bilmez komik paralara değerli itemleri koyardı 10g ye alır 100gye satardın. 2 char kastım her ikisindede daha level 35de 200g, 58de 1k param vardır. Herkez epik atla gezerdi normal atla gezen bulamazdın. Şimdi herkez öğrendi AH'yi, herkez farmer oldu para kasmak ölüm oldu. AH işlemez oldu. Level 60 mavi itemler 80-100g ye giderdi level 70 ler 50g ye satılmıyor. Ama epik uçan binekte artık değerli bişey yeni 70 olan adam herkez epikle gezmiyor. Epik binek anlam kazandı.

Eskiden full epik magede 4k hp vardı ama ful yeşil mage gider 600-600 vururdu karşındaki adam ölmek bilmez, sadece iteme bakardı PvP sağlam guildi olan alıp aşını giderdi. . Şimdi full epik magein 10 k hp si var ama guildi olmayan bir mage bile doğru itemlerle, 4k-4k çıkarıyor büyüleri. Oyun kaç kişi isen o kadar içerik sunuyor sana. İlla 40 kişi olmak gerekmiyor. Hatta 2 kişi ile bile süper item yapılıyor büyük zevk alınıyor oyundan.

Eskiden raid demek 25 kişi çalışsın 15 kişi afk takılsın item alsın yerleriyken, şimdi 25 kişi çalışsın afk adam babayı alsın oyunu. Eskiden herşey curcuna iken şimdi ortama düzen hakim.

Eskiden aklı başında adam WoW'u alternatifi olmadığı için kafasında soru işaretleri ile oynardı. Şimdi ise aklı başında adam tBC yi zaten asla alteratifi olmayacağının rahatlığıyla oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

freemoon sadece sallamışsın başka bişey demiyorum.veya senin oynadığın server gerizekalılarla filan dolu 10g al bilmemkaça sat filan.taa eskiden daha migration açılmadan burning legionda epic at aldığımda oo gz nice horse diyodu millet bana.400 vurarak t2 li adamı madara edincede kimin ne olduğu belli olurdu

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 14:47 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Freemoon'un haklı olduğu noktalar var. Sonuçta oyunda pvp item üzerine kurulu ve eskiden raid yapan ve yapmayanlar arasında deli gibi item farkı oluyordu. Pvp yine bglerle sınırlıydı ama bgler bile grind ve çok oyna çok puan al şeklindeydi. Şimdi 10 kişiyle kz yapan, o olmasa bile heroic yapan yada 5manleri ve bi grup questleri yapan az çok arenada işine yarayacak item bulabiliyor direk ezilmiyor.

Aslında olay bu farkı nasıl gördüğünüze bakıyor. Ben açıkçası oyundan zevk alabilmek için günde 6 saat haftada 4-5 gün oynamak gerekmesinden memnun değildim.
Sosyal ağlarda paylaş

@Lorrotar

O yazıyı özellikle o kadar uçlarda yazdımki kendininde salladığını farket diye. Evet oyun benim anlattığım kadar rezil durumda değildi ancak senin dediğin gibide resil bir duruma gelmedi. Herşey gayette güzel bir şekilde yavaş yavaş gelişiyor. Hatta Çoğu oyuncu için WoW bir betaydı tBC ile gerçek kimliğine dönüştü.

Yok efedim eskiden para kasmak çok zormuşta, artık çok kolaymış külliyen yalan, eskiden bir epik binek 0'da ne kadar zamanda kasılıyorsa gene aynı sürede kasılıyor. O zaman epik almak için 800g toplardın şimdi 5000g topluyosun, O zaman 16lık çantaya 18g öderdin şimdi 18lik şantaya 75g ödüyosun. Eskiden en sağlam silah enchi yapmak için 200g harcardın şimdi, 800g harcıyosun. Elbette para kasma hızın değişecek bundan doğal ne var.

Eskiden pvpde skill kullanamıyoruz, 2 snyede bitiyor yetenek sıfır herşey eşya, diye ağıyordunuz. Şimdide yetenek çok ön plana çıktı 3 snyede kesemiyorum diye ağlıyosunuz karar verin artık.

Eskiden oyunda doğru dürüst efect yoktu " ne bu böyle amma sade" derdiniz adamlar efect koydu " ne bu heryerden ışık fışkırıyor diyorsunuz.

Eskiden addonsuz oyun oynanmazdı, adamlar herşeyi interface'e ekliyor , bu seferde "interface karma çorman" diye bağırıyorsunuz.

Sizin amacınız üzüm yemek değil bağcı dövmek. Daha önce 2-3 defa daha yazdım gene yazim.

Oyunda şikayet edip durduğunuz herşey zaten sizlerin oyunu oynama sebepleriniz. Eğer onlar sizin söylediğiniz gibi yapılsa ilk bırakan gene siz olursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

.freemoon.şuan charının bilmemkaç k hp si manası bilmemne item ı var diye bayıla bayıla oynuyosun oyunu.dediklerim SANA GÖRE sallama.veya ona göre.gerçeklerle yüzleşin artık =P.bu oyunu şuanda oynayan adama anlatamazsın zaten bunları.çünkü farkına varmıyo varamıyo hala oynuyo.pvp de yetenek herzaman vardı.çift trinket cart curt olayıydı onlar.bi if nin önüne çıkıp frost mage i warrior yenimi,shadow priest i mage yendimi alkışlardı millet.marifet isterdi bu pom pyro işleri değil.hiçbi zamanda ağlamadım itemizasyon var oyunda diye.mage oynuyodum çünkü.mage dediğin class komple yetenek oynayan bilir item var yok tbc var yok hiçbişey farketmez.çok uzar bu tartışma fb-gs muhabbetine döner uzatmayalım neyse.

he bu arada 9 milyon player olayına gleince wow u 4 milyondan fazla oynayan yoktur.9m aktif acc var fdyonuzda çinli başı 3 acc var zaten siz neyden bahsediyonuz.benim vardı 2 acc onun vardı 3 acc derken bu rakamlar böle.

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 16:12 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

axedice anlatamıyorum galiba.ezilsende pvp de guildde bulamasan zevk almayı bilicen abi.sizinki yenildiğim oyundan zevk almam charım kral olcak mantığı.biz yapcak bişeymi yoktu,giderdik map i gezerdik if nin tepesini bulurduk.hatta kamp ateşi yapıp bira alıp oyunda rant yapardık.çok ciddiye alıyosunuz ya oyun bu.zaten ömrüde azalıyo yeni oyunlar geliyo.bırakılcak gidicek ulan be diceksiniz arkasından.arkadaşlığına gırgırına bakın oyunda oynarken.charın seni yaşatmicak.gitsin bi mage sana tek atsın nolucak ya canın sağolsun.tek attı der gülerim hatta ben.çok ciddiye alıyosunuz arkadaşım.benim orda verdiğim örnekler sizin suyunuza giden örneklerdi.çünkü siz itemdan paradan konuşuyosunuz gerisi yalan size.playerlarda kalitesizleşti çünkü bu yüzden.çok ciddiye almanın getirdiği para,item,omg,zomg olaylarıda baydı beni.hep istediğimi yapardım ben takılmak için oynarım arkadaşlarım filan.raide girmez pvp yapardık ölsekte zevk alırdık yneilsekte gırgırını yapardık.konuyu yavaş yavaş demek istediğim yere getirdim baymasından filan ziyade...Oyun sizi hipnotize etmiş

[ Mesaj 27 Temmuz 2007, Cuma - 16:26 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...