Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 2 oynuyan kişiler

Bone

Öne çıkan mesajlar

"Diablo 3 çıksın, Diablo 2 hastasıyım, her gün Diablo 2 oynuyorum, sıkılmıyorum" diyenler var.
Bu kişilere sormak istiyorum. Diablo 2'de ne yapıyorsunuz?

Mesela birkaç kere karakter kasayım dedim. Sıfırdan başlayınca çok uzun oluyor. Bir kaç kişiyle gidince daha hızlı level atlamaya başlıyorsunuz, yaratıklar pata küte iniyor. Baalrun olayı var, Zed'den öğrenmiştim onu. Ancak geniş bir grupla Baalrun yapmaya kalkışırsanız, işler daha çok zorlaşıyor. Waypointlere sahip kişiler şak şuk ordan oraya ışınlanıyor. Sizin yaptığınız ise birisi portal açar diye townda beklemek oluyor. Düşük leveldayken act 2'ye, act 3'e geçiyorsunuz. Yaratıklara vursanız bile damage veremiyorsunuz. Yanınızdaki adamların saldırması gerekiyor. Hatta bazı bölgelere portalla gitmeniz bile mümkün olmuyor. Önceki bilmemne questini tamamlamadığın için "you're not allowed to enter" gibi bişiler sayıklıyor.

Fazla oynamadım o yüzden Diablo 2. Hatta tekrar tekrar aynı questleri yapmak ne kadar zevkli, ondan da şüpheliyim.
Diablo 1'de en azından random questler vardı. 100 kere oynasanda her birinde farklı questlerle karşılaşabiliyordun.
Starcraft'ta en azından "ums (use map settings)" haritaları var, fun maps de deniliyor bunlara.
1v1, 2v2 maçlardan sıkılınca ums'lere dalabiliyorsunuz.
Ya da ums'lerden sıkılınca 1v1, 2v2 maçlara girebiliyorsunuz.
Diablo 2'de böyle bir imkan da yok. Elinizdeki oyunla sınırlısınız.

Ha bir de modlar varmış sanırım. Hiç denemeyemedim onları. Bazıları güncel değil, bazıları tamamlanmış değil.
Bildiğiniz ve denediğiniz, son patchle oynanabilen (LOD) kaliteli modlar neler var? En azından onları kurup farklı birşeyler denemiş olayım.

Yani kısaca, devamlı olarak Diablo 2 oynuyan kişiler varsa, ne yaptıklarını anlatırlarsa memnun olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bıkmadan usanmadan oynadım. Hala denemediğim yapmadığım bir sürü şey var. Ama tadında kalsın diye bıraktım. Abartı olarak yaptığım şeyleri söyleyim. Gerçi çok abartı değildir. Çünkü ortalamannın üstünde işini iyi bilen her diablo oyuncusu bunları yapmıştır.
-ünde en az 50 baal run
-400 pindle run
-300-400 arası mepsistto run atardım
-istemediğin kadar cow run.
-pit run
-worldstone run. throne + minion run.
-treasure find(magic find i artırma tekniği)+baal+pindle
Tabi aynı gün değil bunların hepsi. Ama hergün en az birisini yapıyordum. Belki hayat boyunca kestiğim mephisto sayısı normal bir oyuncunun toplamda kestiği yaratık kadardır. Niye yapıtım bunları? Zevk meselesi.
Her seti tamamlamayı her unique itemi düşürmeyi amaçladım. Ve bu amaçla uğraşan bir çok arkadaşım oldu. Clan bile kurduyduk zamanında. Aramızda duel attık çeşitli kombinasyonlar denedik. Gayette eğlendik. Şimdi oynasak aynı tadı alamayız ama d3 çıksın çatlayana kadar oynarım. Ki ben sadece barbar ve sorc charları üstüne uğraştım. Bir sürü çeşit item kombinasyonu var. Giyilebilecek bir sürü item var. Değişi skill kombinasyonları var. Hiçbir oyunda bu kadar çeşitlilik yok bildiğim kadarıyla. Bu yüzden sıkılmadan oynadım.
Sosyal ağlarda paylaş

30K max, 75K etmez.

bnette hc oynuyorum ben. zaten single player diablo oynanmaz, level de alamazsınız.

bnette güzel runlara denk gelirseniz ve sizi rushlıcak yüksek lvl bir karakter varsa bi günde 75-80 yaparsınız.

85ten sonra zaten exp gain baya yavaslıyor. ondan sonra mf yapıp üstünüzü başınızı biraz düzeltmeniz gerekiyor.

baya saglam runewordler mevcut, onları yazmak icin de baya kasıosunuz işte..

tabi ölmeden yazmanız gerekio hc de :)

bnette soft hiç oynamadım, orda lvl olayı daha rahat olabilir, hc de pk larla felan da ugrasmak zorunda kalıosunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

içinde boşluk olan nickname alınmıyor bu 1, 2. olarak da sly-one bu haliyle kitaptan (dragonlance, soulforge) alınmış bir nickname olup benim senin topicleri uydurduğun yerden uydurduğum bi nick değildir.

[ Mesaj 20 Temmuz 2007, Cuma - 01:58 tarihinde, Sly-One tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...