Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yilan seklinde bebek

unac

Öne çıkan mesajlar

cok basi bi soru sordum cevaplamadin bak
niye bu kadar cok din var dunyada? yuzbinlerce.

niye islam dogru da zeus yanlis?

yada cok zengin olsam, "jadelith" dini yaratip inanan herkese as yemek barinak saglik imkanlari saglasam ve benim dinime 1 milyar kisi inansa bu avantajlardan (gunde 1 dolarin altinda harcayanlar bundan fazla), ve 3-4 jenerasyon sonra bu bir kult olsa, o da din mi olucak?
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam konunun özüne geliyoruz. Bana mutluluğu açıkla sadece bir his olan mutluluk nasıl oluyorda fiziğe hükmediyor. Mutluluğu ne tetikler. İnsan beyni diyorsan senin karşılaştığın olaylarda çeşitli duygular hissetmen için hormonları tetikliyen nedir. Neden aynı olaya iki farklı duygu hissederiz? Zahmet etme ben cevap veriyorum = Ruh . Jade dünyada bir çok din var bunları insan beyni üretiyor ama en yaygın olan 3 dininde kökenlerinin aynı olması tesadüf mü ? Bir anneye merhameti veren elbette o erdemin ''en''ine sahiptir. Bu erdemlerin hepsinin bir arada olduğu tek din İslamiyettir.

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:22 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi razien bu kadar da dar görüşlü olma lütfen bu böyledir deyip geçiştirme aç araştır. nasırlaşmanın bi diğer sonucu da ordaki sinirlerin ölmesi bu şekilde acıyı minimuma indiriyorlar. yoga-meditasyonla aylarca susuz yaşama olayının fason olduğunu okumuştum bende bi yerlerde ama bu işe yaramadığı anlamına da gelmiyor, meditasyonla vücut üzerinde mutlak hakimiyetin mümkün olduğunu söylüyorlar, gerek serbest dalışçıların ciğer kapasitesini geliştirmek olsun, gerek acı algılayan sistemleri bi nevi bloke etmek olsun. ama bunları körü körüne insanüstü bi varlığa bağlamak da saçma bence
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam konunun özüne geliyoruz. Bana mutluluğu açıkla sadece bir his olan mutluluk nasıl oluyorda fiziğe hükmediyor. Mutluluğu ne tetikler. İnsan beyni diyorsan senin karşılaştığın olaylarda çeşitli duygular hissetmen için hormonları tetikliyen nedir. Neden aynı olaya iki farklı duygu hissederiz? Zahmet etme ben cevap veriyorum = Ruh . Jade dünyada bir çok din var bunları insan beyni üretiyor ama en yaygın olan 3 dininde kökenlerinin aynı olması tesadüf mü ? Bir anneye merhameti veren elbette o erdemin ''en''ine sahiptir. Bu erdemlerin hepsinin bir arada olduğu tek din İslamiyettir.
Sosyal ağlarda paylaş

basit bir muhasebeden bunları anlıyabiliriz. merhamet, şefkat gibi duyguları dürüstlük gibi insan ruhundaki vijdanı veren , asla yalan söylüyemez ve bizim kötülüğümüzü düşünemez çünkü ; kendi doğasıyla çelişmiş olur. hristiyanlık ve museviliğin bozulduğunu bu erdemleri kaybettiğini çok rahat görüyoruz. geriye bir tek islamiyet kaldı ama ; islamiyet deyince aklına irandaki mollalar gelmesin , kurtlar vadisi irakta'ki şeyh karakteri anlatmak istediğim gerçeği çok güzel özetliyor.Bu erdemleri taşıyan başka bir din varsa o da aslında islamiyettir. Kavram olarak bakmayın bu bir erdemler sistemidir ama ; Kuran bunu kavramlaştırdı. Şimdi Kuran'ı da inkar edecekseniz akşama kadar tartışırız

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:32 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 18 Temmuz 2007, Çarşamba - 13:36 tarihinde, Razien tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Duyguların tanrılar ile ilgisi nasıl ilgisi olur anlayamıyorum. Mutluluk ve hüznü, estetik ve grotesk ile alevlenen hormonlara bağlayacak kadar kıtım.

Güzelliğe bakmaşı hoştur ve İslam güzel olan her şeyi yasaklar. Cinselliğe bile günah der.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya allah.. Bunun enerjiyle, metafizikle bir alakası yok. Onlar onun için ne kadar çalışıyor haberin var mı? Git duvara yumruk at çok sert olarak, acıyacak canın. Duvara vurmayla parmaklarında küçük kırıklar meydana gelicek ve bunlar onarıldığında daha kalın daha sert bir yapı ile onarılacak. Bunu çalışa çalışa elde ediyorlar, tabi üstüne teknikleri de var. Boksörlerin ellerine dikkat etmedin mi? Aynı teknikle kemikleri güçlendirirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...