Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Morientes GS ye Doğru

Lucky

Öne çıkan mesajlar

Canaydın karanlık işler çevirdi darkside a kaydı :P

Valla D-Smart'a GS TV'nin yayın haklarını sınırsız süresiz teslim etmişiz ordan gelmiş olabilir bayağı para.

Bir de galiba strateji değiştirdiler. Baktılar boktan adamlar alıp onların parlamasını beklemekle krizden kurtulamıyorlar "rest" çekip tüm ellerindekini masaya döktüler.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Schalke 04'ün başarılı forvret oyuncusu Middlesbrough maçından sonra Türkiye'ye transferi hakkında sorulan sorulara net cevaplar vererek Transferi hakkında son noktayı koydu.

Kuranyi ,Türkiye'ye transferi hakkında sorulan soru üstüne aşağıdaki açıklamayı yaptı.

"Schalke’de mutluyum ve kontratım devam ediyor. Transfer konusunda şu an için konuşmam doğru olmaz.

Lincoln iyi arkadaşım, ailece de görüşüyoruz. Bana son görüşmelerimizde Türkiye hakkında bir sürü şey anlattı.

Roberto Carlos ile oynamak kimi mutlu etmez ki, ben de oynasam mutlu olurdum.

Fenerbahçe ve Galatasaray bana en ciddi teklifleri yapan ekipler oldular, aslında Türk Futbolseverlerin de beni izlemesinden mutlu olurdum, ancak sözleşmem devam ediyor.

Bu yıl transferim zor ama gelecek yıl Türkiye’ye transferim neden olmasın. " dedi.

Bi de bu var.

Oh maşallah 3lü forvet hattı :P

Orkun

Servet Song Tomas

Arda Linderoth Lincoln HasanŞaş

Baptista

Kuranyi Morientes
Sosyal ağlarda paylaş

Galatasaray'ın gerçekten batıcağına,hatta 2. lige falan düşüceğine inadığınızı söylemeyin yani :)

Maddi durumumuz ne kadar kötü olursa olsn.Öyle bir şey imkansız

beşiktaş ve fener içinde geçerli bu

[ Mesaj 15 Temmuz 2007, Pazar - 04:02 tarihinde, Diablo tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yani ligde 3. , 5. oluruz.avrupada bişi yapamayız.taraftar ayaklanır.seçim,yeni başkan vs derken yine toparlanılır :)

ayrıca bi bildikleri olmasa takımı yokuşa sürükliceklerini sanmıyorum.bile bile bu kadar para harcamazlardı.

[ Mesaj 15 Temmuz 2007, Pazar - 04:06 tarihinde, Diablo tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eagle_dnz
üye [şikayet et]
§ 15 Temmuz 2007, Pazar - 04:03 [ özel msj ]
ya batırmazlar düşürmezler hiçbir şekilde fifa ya da uefa kaynaklı bir dayatma olmadıkça ama yine de gsnin duruma pek iyi değil bu kadar parayı harcıyorlar borçlanıyorlar falan getiri olmazsa mahvoldular ki şampiyonlar ligini kazanmadığı sürece zor :D
fifanın ve uefa nın dayatması var gs borcunu 2 sene içinde 70 milyon dolara gibi bi meblaya indirmediği zaman uefa lisansı alamaz ve 2.lige düşer bunuda belirtmek istedim
Sosyal ağlarda paylaş

UEFA; UEFA kriterleri olarak anilan talimatlar ile Avrupadaki futbol federasyonların liderlik ve kontrol guclerini kullanarak kuluplerin verilen sure icinde yonetimsel finansal ve istikrarlarını saglamalarını amaclıyordu. Bu kriterlere uyan futbol klupleri ulasacakları finansal kredibilite ve guvenilirlikle iyi ve standart finans yonetimine sahip olabilecekler kulup yonetimde etkinlik ve kaliteyi artırilarak yetenekli genc futbolcular yetistirebilecekler ve bu kriterlerin taraftarlara sponsorlara medyaya sayisiz faydasi olacak diye dusundu ama ulkemizde her seyin uckagidinin olabildigini torpil ve iltimasin oldugunu klup kayirmani oldugunu her problemin uygulamada degil kagit uzerinde cozulebilecegini ve istenen klubun UEFA kriterleri maskesini cok kolay takabilecegini bilemezdi.

UEFA´nin uygulanmasini sart kostugu kriterler nelerdir?

1- Sportif kriterler
2- Altyapı ve tesis kriterleri
3- Personel ve idari kriterler
4- Hukuk kriterleri
5- Finansal kriterlerdir.

2004-2005 futbol sezonundan itibaren sart kosulan kriterler farkli oneme sahip bazilari ilk once ve kesinlikle yarine getirilmeli digerleri icin gecis suresi taniniyor. Kriterlerin en onemlisi finansal yonetimin bir duzene sokulmasi ve gelir gider dengesini tutturabilmesinin kluplere ogretilmesi. Simdi bu noktada biraz Turkiye´deki futbol kluplerine bakalim ozellikle Galatasaray ve Besiktas´a. Hangisinin finansal olarak iyi yonetildigini soyleyebiliriz. Galatasaray´in borcunu klup yonetimi bile celiskili olarak acikliyor 150-180 Milyon Dolar Burada finansal bir yonetim oldugu bile soylenemez borcu her yil artiyor ancak gunluk gazetelerde Turkiye´nin transfer sampiyonu olarak aciklaniyor. UEFA Chief Executive Lars-Christer Olsson iyi bir finansal yapiya ve yonetime sahip olmayan klupleri UEFA´nin kupalardan ve liglerden cikarabilecegini net olarak aciklamisti. Finansal Doping olarak isimlendirdigi olayi bazi klupler (Turkiye´de ozellikle Galatasaray ve Besiktas) yapiyor yuksek maliyetli transferler yapiyorlar sonra borclarini bazen bu futbolcularin maaslarini transfer taksitlerini bile odeyemiyorlar bu kluplere gerekeni yapacagiz demisti.

Turkiye´ye taninan 3 yil torpil suresi tamamlandi. Kriterlere uymayan klupler 2. lige dusurulebilir en basta da Galatasaray ve Besiktas ancak bunu kendileri bile bilmiyor. Yumurta kapiya geldigi gun gorecekler!

Hukuksal kriterlerin de uygulanmadigi suradan belli UEFA´da dosyasi en cok olan klupler Turk klupleri. Bu noktada futbol federasyonunun gorevini yapmadigi veya yanlis yaptigi acikca belli oluyor. Galatasray-Ribery Besiktas-Del Bosque davalari ve diger sayisiz dosya ulke imajini sifirliyor. Ingiltere Almanya Italya Fransa belcika bu kriterleri cok siki bir sekilde uyguluyor ve Turkiyenin bos vermisligine kriterleri sulandirmasina cok bozuluyorlar. Herkes hatirlayacak Italya´da EMPOLI takimi kriterlere tam olarak uyamadigi icin Avrupa kupalarinda oynamasini Italya Futbol Federasyonu engellemisti. Benzeri bir sekilde Macaristan Futbol Federasyonu da Frencvaros futbol klubunu 2. lige dusurdu sebep UEFA kriterlerine uymamak ki bu klup 27 defa lig sampiyonu olmus 105 yildir ligin en basarili takimlarindan biri. Sayisiz ornek mevcut tek tek yazmamiz gereksiz.

Esrar Perdesi kalkmali!
Turkiye´de kluplerin kriterlere sahip olup olmadikalarinin denetimi Turkiye Futbol Federasyonu tarafindan bir denetciye yaptirilarak bir rapor hazirlattiriliyor. Ilgili rapor esliginde klup tarafindan hazirlanan butun belgeler degerlendiriliyor klubun beyani esas alinarak UEFA kriterlerine sahip oldugu aciklaniyor. Bu noktada ilk once denetcinin bu denetimi yapip yapamayacaginin tespiti yapiliyor ancak herkesin gordugu gibi kriterlere sahip olmadigi cok acik belli olan klupler denetimden cok rahat gecerek belgelendiriliyor. Bu konuda TFF´den aciklama istediginizde hic bir cevap vermiyorlar UEFA´ya gore en seffaf olmasi gereken bu incelemede buyuk bir esrar perdesi mevcut ve acikca Sayin ULUSOY her zaman yaptigi gibi bazi takimlari koruyor.

Lutfen Git Artik !
Mali kongreden guven oylamasini gecemez ve giderse bircok karalik nokta aydinlanabilecek is basina gelecek durust ve adil yoneticiler vasitasiyla seffaf islemler yapilmaya baslanacak.

Durust ve bagimsiz denetim sart olacak!
Bu yildan itibaren UEFA onceden habersiz bagimsiz kurumlar tarafindan denetim yaptirarak supheli durumlari ortaya cikaracak. Bu yapildigi taktirde ilk once finansal zayiflik icerisindeki klupler elenecek en basta Galatasaray. TFF bunu yapmadigi takdirde butun Turk takimlarinin Avrupa kupalarinda oynamasinin engellenmis mumkun.

[ Mesaj 15 Temmuz 2007, Pazar - 05:00 tarihinde, Fistan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar
üye [şikayet et]
§ 15 Temmuz 2007, Pazar - 04:55 [ özel msj ]
UEFA, Galatasaray borcunu azaltmazsa 2. lige düşer diye karar mı almış?
UEFA ancak uluslararası müsabakalardan men edebilir bizim ligimize karışamaz, 70 milyon dolar neye dayanılarak elde edilmiş onu da merak ediyorum.
o eskiden di artık federasyonlar uefa lisnaı vermek istediği klüpleri uefa ya bildiriyor uefa gerekli incelemeleri yaptıktan sonra lisanası veriyor zaten gs ye 5 senelik bi süre verilmişti uefa tarafından 3 sene evvel son 2 sene artık
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...