Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yardım: Photoshop ta damalı pattern?

la_bombonera

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar, Photoshop için damalı pattern nereden bulabilirim ya da kendim yapmam gerekiyorsa nasıl yapabilirim? Damalı (kareli) pattern den kastım örneğin aşağıdaki logolardaki gibi:

[spo]

[/spo]

umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir. yani demek istediğim yukarıdaki logolarda gördüğünüz kareli (damalı) desenden yapabilmek.

ayrıca bu pattern/desen leri değişik boyutlarda ve renklerde yapabilmek istiyorum mümkünse.

yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.

[ Mesaj 12 Temmuz 2007, Perşembe - 02:13 tarihinde, la_bombonera tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

400x400 gibi bi boyutta bi beyaz döküman aç
200x200 lük iki siyah kareyi çapraz yerleştir, geri kalan yerler beyaz kalacak.

select all ctrl+c
edit>define pattern

sonra, layerların olduğu tabda yarısı siyah yarısı beyaz bi daire var. ona bas. pattern fill i seç. oradan da patternını seç. scale ile istediin boyutta büyüt küçült (biraz bozulma olur mazur gör. raster çalışıyosun)

layer mask ekleyerek istediin şekilde doldurabilin filan. öyle bişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Horace senin dediğin şahane oldu, boyutunu moyutunu her bir şeyini ayarlayabiliyorum da,

dediğin şekilde yapınca yeni bir fill layer açıyor ve ben o pattern'i esas şeklimin içine nasıl oturtacağım?

yani bak resimde 3 tane layer olsun:

3. layer --> senin dediğin yolla yaptığım fill layer
2. layer --> logonun şekli
1. layer --> arka plan

şimdi ben o fill layer ı bir şekilde 2. layer daki şekle oturmam gerekiyor. nasıl yapacağım?
Sosyal ağlarda paylaş

edik:horace ın ikinci mesajında dediğini tekrarlamışım özür. ama o fill i direk ctrl le ile ikinci layera tıkladığında oluşan selection ın içine de verebilirsin, böyle yapınca direk aynı layera yapıyo fill i olması lazım

[ Mesaj 21 Temmuz 2007, Cumartesi - 11:09 tarihinde, Aegean tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...