Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DeFacto Progress

Miraul

Öne çıkan mesajlar

said:
Jo_jixu 6 Eylül 2007, Çarşamba - 13:07 tarihinde demis ki:
Kimse kimseden adam çalamaz, adam epic ister progress ister bu kişisel bir seçimdir, adam sizden ayrılıyorsa gittiği yeri değil de acaba ne problem vardı diye kendinize bakın lütfen.....Çok da sallayan insan var yazık...Catas şahsi fikrimce türk guildlerinin progresinde önemli bir yeri olmuştur, ne şekilde kurulduğu değil ne yaptığı önemlidirBütün guildlere başarılar, lick nanettethe noobest warrior ever :P
cok güzel ifade etmişsin kurmaya calısıpta kuramadıgım cümleleri paylastıgın icin sagol valla :) sabah sabah yazamamıştm
Sosyal ağlarda paylaş

ya şakamısınız Catastrophe u nerden eklediniz bi anda bu konuya anlayamiyorum cizgi cekin artık

Defacto guzel seyler yaptı turk guild i olarak elinize saglik simdi yeni bi surece girdiler buradada arkadaslara basarılar dilemek yerine baska konularla kafalarını bulandırmayın destek olunda bisiler yapsin insanlar...

-----------------------------------------------------------------------
The Tank Xanny [ Tomcats ]
Sosyal ağlarda paylaş

iste sorun su güzel seyler yaparken baskalarını kırmak mı kırmamak mı olay bu bl zaten bıktırıyor insanları guildde yapılan kavgalarda bıktırmasın insanları
ha bi tek noob bilirim oda jonidir noob pala

[ Mesaj 26 Eylül 2007, Çarşamba - 17:17 tarihinde, hozceri tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
whissinn 26 Eylül 2007, Çarşamba - 09:17 tarihinde demis ki:
[b]Gangren 5 Eylül 2007, Salı - 20:42 tarihinde demis ki:
GIEF MORE DRAMA roffel[/b]

seni offical wow forumlarına alalım belki orda aradığını bulursn
[b]Quel-Thul 5 Eylül 2007, Salı - 19:57 tarihinde demis ki:
catastrophe adam caldı hemde 1 2 degil, örnek mi istiyorsunuz ?Troyda oldugum zamanlarda rogue class lideri idim, ve krazek mi ne cacıksa whisperden catastropheye almaya calısmıstı.Cevap wermeye bile tenezzul etmedim, belki ben gecmedim ama "epic" açlıgına kapılmış insan'cık'ların bazıları bu tarz teklifleri kabul ettiler. O kabul edenler de kendilerini biliyorlar. Ben yasadıgımı anlatırım. Bilip bilmeden yorum yapıyorsun diyenlere sevgilerle.Benim kim oldugum konusuna gelince cok arastırmacı gordugum arkadaslar zaten araştırıp bulurlar.[/b]

Krazek daha önceden Catastamıydı bilmiyorum fakat o herifi hic görmedim kendi zamanımda ve kalkıpta Troydan çalıncak roguelara ihtiyaç yoktu Catastrophe invadoriadan ayrıldıgında çünkü ztn aktif 8 rog vardı ee başka kim varmış kendini örnek gösterdinde bana pek inandırıcı gelmedi Krazekde neyin nesi kim yani bana gelip Redwall , raistlin veya diğer isimlerden bahsedin Krazekin catastrophe ile ne alakası var??..

Herneyse zaten bu hep fix böyle oldu iyi guildler daima kendi saflarına geçen insanları çalmış olarak gösterildi tabiki 2satır suçlayıp içinizdekileri dökmenizi anlarm ama serverdeki en elite türklerin oldugu guildde böyle şeylerin olmicagını olmaması gerektiginin farkında olan yönetim ile yönetilmis bi guildden bahsediyorsunuz e haliyle paticiktede bunlara inanıcak ve catas'ı gerçekten adam çalan bi guild olarak anımsıyacak insanlar var ne diyebilirimki savunmaktan baska..

[ Mesaj 26 Eylül 2007, Çarşamba - 09:25 tarihinde, whissinn tarafından güncellenmiştir ]

Krazekin kim oldugunu bilmiyorsan zaten tartışmayalım, sen yokken o eski rogue class liderinizdi. Kimin ne oldugu goruldu yaşandı, ben gecmedim , ama teamspeak muhabbetlerinden ki sadece guildde olanlar bilirler cok iyi arkadaslar edindim, en azından içlerinde bastırılmamış açlık olmayan kişiler. Karabuyu konusunu acmayayım zaten, onu guildde en cok koruyan biri bendim, ama o da ne mal oldugunu gosterdi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Quel-Thul 0 Eylül 2007, Pazar - 03:05 tarihinde demis ki:Krazekin kim oldugunu bilmiyorsan zaten tartışmayalım, sen yokken o eski rogue class liderinizdi. Kimin ne oldugu goruldu yaşandı, ben gecmedim , ama teamspeak muhabbetlerinden ki sadece guildde olanlar bilirler cok iyi arkadaslar edindim, en azından içlerinde bastırılmamış açlık olmayan kişiler. Karabuyu konusunu acmayayım zaten, onu guildde en cok koruyan biri bendim, ama o da ne mal oldugunu gosterdi.

yaa demek öyle :) ben catasın kuruldugu 2. gün girdim ve 2 günlük bi geçici herifmis demekii..daha açıklayıcı yazsaydın keske.ayrıyetten bildigim krazek diye bi adam vardı oda invadoriada ondan bahsediyorsan tekrar söyliyorum ben catastayken öyle bi rog yoktu olmadı hic dağılana kadar.eski catastrophe tan bahsetmiyoruz zaten cünkü eskisi ile yenisinin prgoressi farklıydı.

[ Mesaj 30 Eylül 2007, Pazar - 10:39 tarihinde, whissinn tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Sanırım bu kadar entrika bir tek biz türk oyuncularda oluyordur 3-5 günlük insanlar bile artık burada hakkı olmayan konularda yorum yaparak birbirine giriyorsa bence Knight Online oynayalım.

Oyunu yıllardır oynayan birisi olarak türk oyuncu tipinin bozu8lmaya basladıgını ve daha kim oldugunu bilmeyen insanların bu oyunu oynamaya basladıgını gördükçe üzülüyorum.

Burda yorumlarımı üstüne alınmak istemeyenler olacaktır ama onlar kendilerini gayet iyi biliyorlar, madem türk oyuncularsınız neden saygınlıgınızı korumuyorsunuz? Neden gidip yabancı oyuncuları taklit ediyorsunuz? Taklit ediyorsunuzda neden kötü yanlarını, ukala yanlarını alıyorsunuz da amaca giden yolda gurur yapmamayı ögrenemiyorsunuz?

Kusura bakmayın ama hani diyorlar ya türk oyunculardan Raid yapacak guild olmaz, yabancıalra yetişecek takım çıkmaz diye, eskiden ben katılmazdım bu düşünceye çünkü zaten aksini ıspatlayacak türk guildler mevcuttu. Ama şimdi, ne oldugu belirsiz item açı veya haysiyetsiz ve gururlu hıyar delikanlılarla dolu bir oyun, bir Burning Legion görüyorum.

Zaman olur bir guild vardı Invadoria diye, o zaman ben daha çaylak bir memberdım, saçma kararlar alındı, millet BWL'yi sallayın AQ gelince oraya gideriz diyordu. Malum kafası calısan adamlar bunu imkansızlıgını çözemedi. Buna karsın başka arkadaşlarda raid yapmamaya karar verdi çünkü 1 ay sonra zorunlu oyundan uzaklasacaklardı. Sonra 2 tarafta saçmalıklarını fark ettiklerinde Invadoria ventrilosunda ağlayanlar, yapmayın diyenler, gidin işinize diyenler yani dolusuna, sizin deyiminizle "drama" vardı. Ardından kavga büyüdü ve eski CATASTROPHE guildi tekrardan kuruldu. Ben arkadaşlık itemden önemlidir, officerlıktan önemlidir dedim en yakın arkadaslarım hangi guildi tercih ettiyse oraya gideyim dedim ve CATASTROPHE 'lu oldum. 2 gün sonra bizi buraya sürükleyen arkadasımızın Invadoria'da officer olmasının ardından cok sevdigim Mage, ve Druid arkadasımdan bin bir özür dileyerek tekrardan invadoria'lı oldum. Ben guildden çıkarken arkadaşlıgın sürmesini diledim ama olmadı. Zaman geçti, Invadoria başı boş kalmaya başladı bende hiç alakam yokken yönetime dahil oldum. Sonra işler büyüdü Invadoria türkiyenin en iyisi oldu. Yada en iyi ikincisiydi ne fark eder ki nihayetinde başarıyordu. Catastrophe ve Invadoria birbirlerine olan inatları ve hırslarından inanılmaz işler yapıyordu. Dergiler, siteler bu iki guildi konusurken bir Huhuran denemesi sırasında Catastrophe dağıldı. Aslında o gün orada Türk WoW oyunculugu o günden sonra yatalak kalacagının sinyalini vermişti. Evet ben içten içe artık tek biz varız desemde gerçekler içimi yiyip bitiriyordu. İçimdeki ses haklıydı o günden sonra hiçbirşey hiçbir guild için eskisi kadar düzgün gitmemişti.
O günden sonra Invadoria içerisinde şevk azalmaya başlamıştı cünkü türk insanının ihtiyacı olan, çocuklugundan beri ögrendigi sidik yarıstırmanın gazı artık kalmamıstı. Invadoria ilerleyebilme gazını beklerken taktiklerini bizzatInvadoria'nın verdigi ve uygululamalı olarak oyun içersiinden instancelarda gösterdigi Ghaza guildi O'nu yakalamıştı. Malum Ghaza, Catastrophe kadar kuvvetli bir guild degildi ve Catastrophe ile Invadoria arasındaki çekişme yoktu ve Invadoria bekledigi itiş gücünü Ghaza'dan alamamıstı. Invadoria içerisinde yine sizin çok sevdiginiz gruplaşma hareketleri ve bireysel hırslar artık guildi ve yönetimi çürütmeye başlamıştı. Kimse yaptığı işten zevk alamıyordu. Nefarian keslindiğinde sevinçten gözleri dolan ve heycandan sesi titreyen raid lideri artık ölen bosslarda sadece tebrikler diyip geçmekle yetiniyordu. Invadoria'nın durduğu gün o gündü, yaz başlamıştı ve guild raid yapmakta zorlanmaktaydı. Her türk guildinde oldugu gibi sabırsızlıklar baş göstermişti ve yaz boyunca guildde online tek bir yönetici vardı. Artık insanlar sıkılmıştı ve o sırada guild 2 en önemli yöneticisinin hataları ve yanlısları ile bir kez daha sarsılıp yönetim değişikliğine gitti. Hırs, gruplaşma, sabırsızlık ve tahammülsüzlük Invadoria yiyip bitirmişti. Aralık sonu, Invadoria sevgim, arkamdan ve suratıma edilen küfürlere, öldürülüp hemde hakkımın yenmesine yenik düşmüş ve başka bir Realm'e migrate edip oyunu bırakmıştım. Işte Invadoria'nın neden "Invadoria" olduğunun kısa bir özeti size.

Bu hikayede isimlerini yerinde kullanmasamda, bahsigeçen Raistlintr, Nanette, Oganowic, Helsing, Glorfindel ve Kendime ayrıca bahsigeçmesede türk oyunculugu ve Invadoria için çok emek harcamış olan, Dodo, Qu, Lauranas, Macit ve daha ismini sayamadığım bir çok birbirini seven sevmeyen arkadaşıma SIZLERIN ADINA teşekkür ediyorum.

Bu yazıyı yazmamın amacı, kimseyi eleştirmek veya kismeyi övmek değildir. Bu yazıyı bir arkadaşımı söylediği "Pixel için birbirimizi yemiyelim" sözünü sizlere hatırlatmak ,eğer birşey başarmak istiyorsanız Raid yapmayı bir iş gibi görmeniz gerektiğini, ciddiyetin herşey olduğunu ve daha hiçbirşeyi bilmeden, duymadan, öğrenmeden konuşmamanız gerektiğini anlatabilmek için yazdım.

Selamlar olsun..
Sosyal ağlarda paylaş

Glebriwyn'i ASR zamanından hatırlıyorum, ki Invadoria'da yönetim yaptığı zamanlar, özellikle Level dergisindeki screenshotlarda kendini gördükçe, bana zamanında küfrettiği ve oyunu kaale almadığım için aşağıladığı için ciddi derece hak veriyorum, gerçi zamanında beyinsel ve zihinsel olarak gelişim evresine daha gelememiştim (?) onun da payı var. Duygulandım lan, BL'de zamanında sağlam olan, süper arkadaşlıkların kurulduğu Anatolian Sunrise, Seven, Invadoria gibi birçok guilde selamlarımı sunarım, ben BL'yi bıraktıktan sonra kurulan Catastrophe ve Ghaza'ya da başarıları için tebrikler dilerim.

Arathi Highlands, Level 30 küsür civarlarındayken, büyük ihtimalle 2005 Mart ya da Nisan ayı başları.
Glebriwyn: - #½£½>#{!! Yer cücesi!
Idrian: - !'+%!^%&^!!!!!

Yaklaşık 3 saat sonra Daggerfall'dan uyarı almıştım, Glebriwyn ile de aram bozulmuştu, hiç unutmam zamanında yaptığım salaklıkları, SEVEN'dan sırf obsidian edged blade vakası için zırlayarak ayrıldığımı, ardından da Disorder'dayken bütün dkp'mi harcayıp salak gibi o kılıcı aldığımı, üstüne de Gehennas'a melee giriştiğimi dsfs.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk guildi hiçbir zaman iş yapmaz, ancak geriden takip eder.

Şimdi biliyorum insanlar bana diyecek ki, "Sen ne anlarsın?" "XXX, YYY kestik ya" vs. vs.

Boss indirmek tam anlamı ile başarılı olmak değildir. Birçok Türk guildi bunu yapabilir, hatta yapmıştır ama sonları hep aynıdır.

Adam kayırma, 3 - 5 item için kavga çıkarma, kurallara uymama gibi birçok nedenden dolayı hepsi dağılmış ve/veya dağılma noktasına gelmiştir.

Yani uzun lafın kısası, Türklerden (bu oyunda) adam gibi guild çıkması çok zor :p
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında oyun dünyası ve iş dünyası paralel. Maalesef bu olaylar türk tipi firmalarda da devamlı olan birşey. Maalesef duygusal reaksiyonları fazla olan bir milletiz. İsveçliler, ingilizler etc. neden daha başarılı oluyorlar, bizden çokmu akıllılar tam tersine yurtdışı iş deneyimi biri oalrak söyleyebilirimki akıl ve iş pratiği olarak avrupalılardan kıvrak zekamız sayesinde daha hızlı hedefe ulaşabiliriz. Ancak bu kıvrak zeka duygusal patlamalarla çakıştığı zaman ortaya klik durumlar çıkıyor. İleride çalışmaya başladığınız zaman (ki bazılarınız tahminimce iş hayatında şu an ) wow da gördüğünüz "drama"ları gözlemleme şansınız olacaktır.Duygusal reaksiyonlarımız kontrol ettiğimizde gerçekten her konuda başarılı olabileceğimizi düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dergiler, siteler bu iki guildi konusurken bir Huhuran denemesi sırasında Catastrophe dağıldı.
yanlısın olmasın cünkü twin emperror kesememistik ve cthun denememiz lazımdı veya cthun yolunu temizlerken biranda MC'ye gitcektik veya mcden cıktık orda bi kac item ile ilgili sorun yasandı ve guild yoneticileri bırakmıstı.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılarda Hep ghaza adını görüyorum lütfen kendi guildlerinizle ghazayı bir tutmayın çoğu guild item kavgası ,kişisel çıkarların çatışması sonucu dağıldı ghaza hala yaşıyor sadece wow daki oyun hayatını noktaladı.

ghaza yı size bir örnekle kısaca anlatayım TBC nin gelmesine yaklaşık 1 ay kala catos ve invadoriadan ghaza yöneticilerine bir teklif gelmiş her guild en sağlam 20 oyuncusunu secip yeni bir guild altında birleşecek sizde katılırmısınız demişler Ghaza yönetiminin cevabı şu olmuş biz hiç bir zaman guild üyelerimizi ortada bırakıp başka bir oluşumun içinde olmak istemiyoruz biz bu yola bizimle çıkmış arkadaşlarımızı yarı yolda bırakmayız ....

Bilmem demek istediklerimi anlayabildinizmi
Sosyal ağlarda paylaş

Abi basıyom basıoom spike var tanklayamıyorum, rage gelmiyor need more rage diyo bu karakter yaaa

Genel wow alemi bas basabildiğin kadar hangi tuş önüne geliyorsa her kes bir şey biliyor söylemesse içinde patlıyor, içinizde patlatmayın bu topic i başlığına bakın, bu çünkü sizin kişisel hırs, başarısızlıklarınızın ve başarılarınızın ifade edilmesi yeridir bence.....

need more rage upps pardonnn need more drama

bring it on losers....
Sosyal ağlarda paylaş

MasterHapLo
phase 2 % 80 altına ınemedı.son aksamı hala hatırlıyorum. o kadar cok gaz ve cekısme vardıki catas 2. phase e gectı aynı anda basladıgımız combatta bizde 2. phase e geçmiştik. ve o gece son geceydi.

ilhancım cthunda olanlar oldu. huhuran ve twini kesmiştik biz.
güzel ve hırslı gunlerdi. ama alınan gazlar cok ama cok buyuktu.

[ Mesaj 01 Ekim 2007, Pazartesi - 20:37 tarihinde, jonywayt tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...