Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DC nasıl oluyor?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bunu da bir denemeye karar verdim ama sanırım serverlara bağlanmam gerekiyormuş. 100GB kadar paylaşabilirim(çizgi roman, metal, klasik, postrock, jazz, ebook-fk/scifi-, çizgi film) paylaştığım tarz şeyleri bulabileceğim iyi serverlar, kullanabileceğim iyi bir program, ve nasıl kullanacağım hakkında biraz bilgi alabilir miyim?
Sosyal ağlarda paylaş

nasil kullanicagina gelirsen
simdi abi
dc de en onemli iki sey

verdigin slotlar ve hub sayindir
slot demek kac tane dl ye ve ul ye izin verdigin
hubda baglandigin server lar

ben genelde sinirsiz download
10 adet upload
siniri veriri
10 tanede huba baglanirim
szaen cogu haubin sarti 1 hub 1 slottur en az

adsl sen aktif modda biraz sikinti yasayabilirisn
port porwrdolayina
upnp destekliyo ama rev connect
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Yardımın için teşekkürler.

DMZ Host olarak bağlanıyorum da, DC'de belli bir miktara kadar paylaşman gerekiyordu sanırım - şimdi baktım notebook'da 88GB var paylaşabileceğim. Yeterli midir?

[ Mesaj 08 Temmuz 2007, Pazar - 14:26 tarihinde, GERGE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yeterli fazlasıyla. Bağlantına göre upload slotu aç. Ben genelde 6 dan fazla vermiyorum ve 6 hub'dan fazlasına da girmiyorum zaten çünkü gereksiz.

Çizgi roman için iki güzel hub bulmuştum ve 40 gb kadar çekmiştim zamanında. Yine anime ve manga için epeyce güzel anime hub'ları var. Hub listesinde bulabilirsin hepsini.

Bir ton hub var, nereye bağlanayım dersen;

Kullanıcı sayısı çok fazla olan hub'ları tercih etme. 8-10k kişilik hub'a girmek hem sorun oluyor hem de fazla kısıtlama oluyor. Mesela her yeni arama için bir öncekinden 300 saniye zaman geçmesi gerekiyor falan. 4-6k'lık hublar oldukça iyi.

Özel bir hub ise, yani mesela sadece çizgi roman paylaşıyorlarsa 200-300 kişi olması bile işini fazlasıyla görür.

Bunların dışında;

Mutlaka aktif olarak bağlan.

Fazla hub'a bağlanmazsan upload slotunu 3 ya da 4 te upload'ını tutup maximum upload miktarının %60'ı-%70'i oranında limitle. ADSL'de upload yaparken download yapmak sorun bildiğiniz üzere.

Download slotu sayısını bağlantına göre ayarla yine. 256k ise bağlantın 4-6 arasında tutabilirsin. 1 Mbit'de 8-10 iyi gibi. Çok fazla olursa indirme hızın düşebiliyor.

Bir de oralarda bir ayar bulacaksın, şu kadar kb hızla indiriyorsa daha fazla bağlantı açma gibisinden. Oraya kafana uyan bir değer gir. 256K için 23-24 yapabilirsin mesela. Bu sayede sağlam bir kaynak bulursan rahat oluyor.

Yine gelişmiş ayarlarsa eğer upload hızınız düşükse gibisinden bir ayar olması lazım. Gönderirken daha ufak parçalar halinde gönderiyor falan. İşe yarıyor gibi.

Aklıma gelenler bu kadar. Epeydir açmadım ama fazla değişmemiş olsa gerek. Lazım olursa yardımcı olmaya çalışırım yine.
Sosyal ağlarda paylaş

ldc++ kullanmıştım ben, oldukça iyi indiriyordu dosyaları felan, kullanması da kolay.
ama bir kötülüğü vardı, zırt pırt crash oluyordu, özellikle 50'den fazla dosya listeye eklediğinde.

revconnect deniyim bari.

yalnız eskiden hublist.org vardı sanırım.
hub açısından kolay bir siteydi. comics diye aratıp bir sürü çizgi roman hub'ı bulabiliyordum.
ancak kapanmış gözüküyor.
acaba böyle hub arayabileceğimiz başka site var mı ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Çok spesifik birşeyler arıyor isen ona uygun hub bulman daha mantıklı ama genel olarak indirmek istediklerin muzik film vb ise kalabalık hub lara baglan illa bulursun.

Paylasıma açtıgın dosyalar az boyutu fazla ise daha iyi olur. Sirf mp3 paylastirir isen senin file listin buyuk boyutlu oluyor ve gun boyu senden file list çekenler ciddi bir bw tüketirler. Buda upload hizini dusurup limit de koyuyor isen hublardan atilmana yol acabilir.

Ben genelde birkac film paylasima acardim, 5-10gb paylasim isteyen hublara girip ordan dosya cekerdim. Dosya paylasmayi pek istemiyor ve upload yapmayi sevmiyorsan (ki tasvip etmiyoruz etik degil :) ) eski ve bayik filmleri paylasima ac kimse cekmiyor heh
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...