Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cem Uzan Live!!

Slat

Öne çıkan mesajlar

Slat şaka falan yapmıyor, ÇOK CİDDİ bir konuya değiniyor. Şöyle söyliyeyim, eğer TALİBAN ÖNÜNDE DİZ ÇÖKMÜŞ R.T.E RESMİ BASMASAYDI GAZETESİNE İmar Mağdurları OLMAYACAKTI bu ülkede. Ama o insanların mağdur olmasında bu kadar payı vardır uzan grubunun. Hiçbir basın organının haber yapmaya cesaret edemediği başka haberler de vardı ve ABD yok edin emri verdi. Yok ettiler bankasıya basınıyla tüm grubu.

UZAN'ların pek çok yolsuzluğu OLMUŞTUR bu ülkede. Ak KAŞIK olduğunu kimse idda edemez. İzmir Atatürk Stadyumu inşatı ile devletten götürdükleri para grubun sermayesinin temellerini oluşturmuştur. Ama o dönemde iktidara(Demirel) çanak tuttukları için konusu bile edilmemiştir basında. Sonra enerji ihalelerinde vurmuşlardır.

AMMMAAAA İMAR MAĞDURLARI AKP'NİN ESERİDİR.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam Cem Uzan ülkeyi 7 ceddine yetecek kadar dolandırdıda bu 2002'de iktidara geldiğinde 150 milyar $ borcu olan Türkiye'nin çoğu kurularını paraya ihtyacımız var diyip satan zihniyet R.T.E şerefsizi bugun ülkenin borcunu 300 milyar $ nasıl çıkardı beee...

Bu ülkeyi soymuşsa R.T.E soymuştur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tamam Cem Uzan ülkeyi 7 ceddine yetecek kadar dolandırdıda bu 2002'de iktidara geldiğinde 150 milyar $ borcu olan Türkiye'nin çoğu kurularını paraya ihtyacımız var diyip satan zihniyet R.T.E şerefsizi bugun ülkenin borcunu 300 milyar $ nasıl çıkardı beee...

yanlız şöle bi durum var,
2002de gsmh 180 milyar dolardı bugün 400küsür milyar dolar.
yani bugün ben 500ytl kredi kartı borcu öderken, cem uzan 20,000 ytl kredi kartı borcu ödüyo diyelim. şimdi ben daha mı zenginim?
ay gelmeyin üstüme valla savunmuyom rteyi.
ufacık bişi diyim dedim sadece
Sosyal ağlarda paylaş

bana gore ekonomik krizden bile onemli olan bisey var akp medyayi tekellestirdi bu iktidarda oldugu donemde, muhalefet yapan uzan daha sonra sabah grubu tmsfye gecti bir sekilde.uzana sempati duyuyorsam sirf bu yuzden duyuyorum.ha kanunsuz is yapmistir falan filan.yapmayan bir buyuk holding gosterirmisiniz allah askina? zamani geldi herkes soydu bizleri.

erbakan hocayi goruyoruz soygunculugu mahkemece kanitlandi birde rte torpiliyle kurtuldu hapislerden.kanun cikardilar adama sonra siyasete gireyim 1 trilyon daha koparirim dedi.hani medya? nerede? biraz da erbakan ve rte iliskisini yazsalar ya?

not: en sert muhalefet yapan dogan medya grubundan gozcu kapandi (sozcu oldu yerine ama artik dogan sahibi deil sanirsam) haberturk`e de bir ara denetmele baslatildi sonucu ne oldu bilemiyorum.bas bas bagiriyorlardi bir aralar..

bir baska tv de konusurken (neresi hatirlamiyorum) genclerin tip okumak isterken, hukuk okudugunu, iletisim okumak isterken, isletme okudugu gibi onemli bir konuya degindi universite acmaktansa insanlari istedigi yerlerde okutmak, istedigi meslekleri yaptirmak cok onemlidir bu toplumun huzuru ve mutlulugu acisindan onemli bir ayrintidir dedi.diger partilere bakiyoruz hepsi universite acicaz her sehre, hede yapicaz hodo yapicaz diyolar bu ayrinti cok hosuma gitti belirtmek istedim. cok farkli bir bakis acisi.neyse veririz parasini yapariz universiteyi gibi klasik tezden daha guzel bir bakis acisi, anlayana.

[ Mesaj 28 Haziran 2007, Perşembe - 11:56 tarihinde, fmea tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
ekonomi düzeldi hede hödölerinin kaynağı olan sıcak paralar uzanlardan geldi diye eski tmsf başkanı mı ne söylemişti..Ben seçmen kaydı yaptırmadım açıkçası,ama yaptırsaydım verecektim uzan'a ya da boş oy atıp çıkacaktım..Bir arkadaş çok güzel söylemiş;bazen vücut dilidir bakî olan,cem uzan her söylediğinde yüzünde ciddi bir ifade var,tırsmıyor duruyor..Şöyle de bir şey var;annemin lafıdır.. "...tünden korkusu olanın kaybedeceği çok şey vardır " diye.bu adamın artık tırsacak bir şeyi de yok ki,yapılabilecek en büyük darbeyi yaptılar zaten..

bir de dokunulmazlık için isteme durumu da yok,çünkü yönetimde adı geçmiyor giren çıkan kardeşlerine falan oluyor..Ayrıca elektrik konusundaki türkiyeye katkılarını görmezden gelmemelisiniz..Kötünün iyisini seçmek onura yakışmaz demişti birisi de..Ben o nedenle seçmen kaydı yaptırmadım işte..Sadece şu din din din din din diye ortalıkta gezen akp ve spye karşı bir oyum olsaydı keşke diye şimdi üzülüyorum o kadar..
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşlar, dolandırıcı, hırsız vs.. fakat akıllı konuşuyor gibisinden laflar ediyorda... Senelerce şirketlerinde milyarlarca doları hatta çoğu ülkelerin bütçeleri kadar parayı yönetmiş bir adam bu, Türkiye'nin en büyük çimento şirketlerinin sahibi...hesap kitabı da bilir, konuşmasını da bilir, türkiye'de siyaset yapan adamların %99'undan da daha zekidir..
Ha dolandırıcı mı ? RTE 'den daha fazla diil..Ben daha çok zorba olarak adlandırırdım.. Parası var, kendine güveni var, bunuda kullanıyor.
Taşınmazlarına el konmuş olabilir fakat elinde hala nakit olarak milyarlarca dolar var, yoksa bu propagandaları tv,gazetelerde yapmak kolay değil.

----

Türkiye'de tamamen başbakanlığa bağlı dolayısıyla RTE'ye bağlı bir TMSF diye ne olduğu belirsiz, hukuksuz bir kurum var. İstediği şirkete istediği an el koyabilen bir güç bu nasıl oluyorsa... Evet İmar Bankasında yapılan bir yolsuzluk vardı fakat; RTE Cem Uzan'ın kuyusunu kazmasa o banka sebebiyle bir kadar insan da madur olmazdı, o banka da kapanmazdı bu bir gerçek..

---

Edit: Ayrıca bu ülkede Zorlu, Koç, Sabancı dahil yolsuzluk yapmayan, vergi kaçırmayan şirket-holding-vb. yoktur.

Edit2: Can Dündar'ın hazırladığı RTE'nin hayatı vardı C.tesi günü televizyonda.. Hor görmek için sölemiyorum ama rahat bir hayat sürememiş, notları vasatı geçmeyen, sadece diliyle, sivri dobra konuşmalarıyla prim yapan bir adammış RTE hayatının başından itibaren, izleyenler görmüştür. Belediye başkanı seçilene kadar, amatör futbol oynamış, geçiminin de büyük kısmını bu para ile sağlamış, tabi MSP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı olmasından dolayı gelen + bir kazanç vardır eminin buna programda değinilmemişti fakat; esas anlatmaya çalıştığım şey : Fatih veya Beyoğlu (tam hatırlayamadım) Belediye Başkanı seçilene kadar geçim derdi olan bir adam, Oğlumu "Benim okutacak param yok o yüzden burslu okutuyorum" diyen ve sonrasında mezun olan oğluna 4 milyon dolara gemi alan bir adam... Ve karşısında baba'dan zengin, 20li yaşlarında milyar dolarları yöneten bir adam Cem Uzan.. Bu 2 adamın paraya bakışı aynı olamaz.. Cem Uzan bazı şeylere çok daha doymuş bir insan. RTE ise tam bir açtır para konusunda, ve gerek belediye gerek başbakanlığı döneminde elinden geçmeyen bir satış, ihale olduğunu sanmıyorum, hepsinden almıştır komisyonunu..

[ Mesaj 16 Temmuz 2007, Pazartesi - 01:34 tarihinde, sunthewhich tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 16 Temmuz 2007, Pazartesi - 01:42 tarihinde, sunthewhich tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Cem Uzan bugun bursadaydi tutmus 3 4 davulcu cala oynaya gidiyordu. Cok zeki bu adam. Tayyip sehrin meydanina 15 000 adam topladi. Kendi konustu kendi dinledi, Sadece trafik tikandi diye kufur yedi.

Cem Uzan sehrin merkezinde 100 adamiyla oyle tantana kopardiki butun bursa geldigini duydu. ELini sikmak icin millet yaristi.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu okumadım hepsini diyenlere gıcık olurum da, ben de okumadım hepsini, yeteri kadar güldüm çünkü.

ama arada bu herife dolandırıcıdır bilmemnedir ülkeyi satacak diyip de kasımpaşasporuna ziraat bankasından taksimde iki koca arsa hediye etmiş, oğluna mutfak masrafından kısıp gemi almış, ondan bundan borç aldım diye hesabını verdiği banka hesaplarını şişirmiş, insanların 2 sene önce ameliyat oldukları hastanede toki açılışı düzenleyerek miting yapmış bir adama oy verecek olmaları çok gülünç, geçmişine hiç girmiyorum..

nasıl da korkmuşsunuz yahu, merak etmeyin o kadar oy alamaz bu adam.. ama bir de aydın doğan bu adamın yanında iyidir demiş biri.. orada filmim koptu işte daha da ıkınsak bu adamın ıraklılara tecavüz ettiğini iddia edebilirdik anca.. cem uzanı sevdiğimden veya savunduğumdan değil, ama fanatizm apayrı birşey, ve insanlara takım tutar gibi parti tutmayın diyen kişiler görüyorum nasıl takımlarını şampiyon ilan ediyorlar..

bir de bunu beğenmedim diğeri s.sin diyorsunuz demişler..

yok ben ısıttım burayı devam etsin..

tövbe töbee
Sosyal ağlarda paylaş

yahu bana ilginç gelen tek şey var cem uzan ile ilgili. cem uzan'ın vaatleriyle t.şak geçen bir milletiz. hemen başladı sözlükçüler alternatif cem uzan vaatlerine falan. yok efendim mazot 1 ytl olacakmış, yok öss kalkacakmış, yok işsize 300ytl maaş verilecekmiş diye.

şimdi dönüp bir bakıyorum da bütün genel başkanlar aynı vaatlerde. çünkü adam çıkıp çatır çatır belgesiyle, kanıtıyla mantıklı bir şekilde bu vaatleri nasıl gerçekleştireceğini açıkladı. ti ye alanları ciddiye almadı, yılmadı hala takır takır konuşuyor, isteyene istediği cevabı veriyor. artık insanlar abarttı, mehmet ağar mazot 1ytl'ymiş daha da ucuz olacak diyor eheh. herkes ailenin kadınlarına maaş bağlanacağı vaadinde. neyse ya cem uzan sahtekâr zaten. aman oy vermeyin ha devleti satar sonra. en azından oğluna gemi almak için devleti soymasına gerek yok, yeteri kadar parası var zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...