Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beni ve kedimi bundan kurtarın

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Bana biraz kedi bakımı ile ilgili şöyle yüzeysel bir bilgi verirsen ben de alabilirim aslında :) Çok istiyordum böyle bir hayvan ama bilgim sıfır diyebilirim. Köpek besledim daha önce kısa bir süre onu az çok biliyorum. Kediyi öyle gezdir tuvalet yapsın diye bir derdi yok sanırım. Maması falan veteriner kontrolleri nasıldır? Mama masrafı ne kadardır? Evde gündüzleri yalnız kalırsa çok sıkılır mı? depresyona girip, kendini kaybedip camdan atlar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Elimden geldiğince anlatmaya çalışayım Holy.

6 haftalık sütten kesilmiş yavru kediyi baz alıyorum.

6 Hafta arası iç parazit aşısı
7 Hafta Karma aşı
11 Hafta 2. Karma aşı
13 Hafta Lösemi felv
16 Hafta 2. Lösemi
18 Hafta Kuduz.

karma kuduz ve lösemi aşılarını sonraki yıllarda tekrarlanması gerekiyor.

Aşı fiyatları %90 oranla standarttır. Veteriner hekimler odası tarafında standart hale getirilmiştir.

Kedilerde tuvalet eğitimi neredeyse kalıtımsal bir olgu.
Kedimiz yavru iken kabına alıştıktan sonra birdaha başka bir yer aramıyor,tabi bir rahatsızlığı ve huzursuzluğu yoksa.

Gelelim gerekli takım taklavata.
1 Lazımlık ve tırmık :) (15-70 ytl arası)
2 Kum (5 10 ytl arası)
3 Mama ve su kabı (5 - 30 ytl arası)
4 Kuru Mama 1.8kg (15 - 40 ytl arası) (yavru bir kedi için yaklaşık 1-2 ay yeter)

kedimiz 4-5 aylık olduktan sonrada
1 Tırmalama Tahtası (25 - 50 ytl arası)
2 Tarak (5-15 ytl arası)
3 Tırnak Makası (5-20 ytl arası)
4 Ödül Mamaları (3-7 ytl arası)

Gelelim evde bırakma mevzusuna
Ben kendi deneyimlerimi anlatayım.
yavrumuz 2 aylıkken bir kaç kere evde bıraktık fakat öğlen olmadan apartman görevlisinde bir telefon aldım
yavrumuz baya bir cırlamaya başlamış.
Daha sonraları yavruyu yanlız bıraktığımda sesini bastırması içi televizyonuda açık bırakmaya başladım.
yavaş yavaş yavrumuz evde yanlız kalmaya alıştı artık tv açmıyorum.

Fakat akşam eve döndüğümde kapıyı açarken sesi duyduğunda başlıyo miyavlamaya :)

Yazım biraz karışık oldu kusura bakmayın, işyorgunluğu.
Sosyal ağlarda paylaş

kedilerin 6-8 aydan sonra tuy dokme performanslari makismuma ulasiyo sanirim.3 tane var 3 ü de oyle oldu.olgunlasana kadar oba super lan tuy falan dokmuo bu cihaz diosun, sora patlio fena.hali falan sorun deilde gelip pantolona surtunuo o zmn acelen varsa gg.silindir gibi bi alet var yapıskanli ustu surtuyosun alio direkt tuyleri o baya iyi bi alet, edinin bence sorununuz varsa
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim iran-van kırması gibi birşey, ama emin değilim, gözleri kahverengi olmasına rağmen bembeyaz ve çok az basıklık var suratında, ve cidden psikopat hayvan, kapı aralıklarını eliyle falan açıyor, hatta ben raidde iken falan pencereyi açtığımda gelip tırnağıyla sinekliği açıp kaçıyor, gerçi küçük bir sitede olduğumuzdan çevrede dolaşıp akşam gidip sabahın köründe miyavlayarak kapıyı açtırıyor, hayvan resmen insan sanıyor kendini herhalde... 2-3 sokak ötede gezerken görmüştü bizim komşu, sizin kedinizmi vs diyordu ama kadın alıp getirmemiş, sabaha bekledik geldi :)

Not : kulağı sağır olduğundan dolayı dışarıdayken arabaları falan duyamayacak diye bir korkumuz var tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...