Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dungeons and Dragons Online

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

valla deniyorum bikaç gündür. aslına bakarsanız ortalama bi dnd/d20 hastası için (o nası oluyosa) gayet güzel bi oyun. oyunu instance repeat olayından kurtarabilseler bi de birazcık roleplay açısından geliştirseler gayet oynanır bi oyun olur bence.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun ilk çıktığında denemiştim; çok hoştu. iki eleman dungeonlara girip ordan oraya atlıyo, yüzüyo, boss dövüyoduk filan...

bi iki ay önce yine denedim. millet ezberlemiş artık dungeonları. yetişemiyorsun adamlara.e amcera hissi oyunun başında pek kalmamış haliyle.

ama oyun bedava eklentilerle ilk baştaki halinin bi kaç katına çıkardılar. o yüzden end game zevkli olabilir. lvl cap filan baya yükseldi.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris'in söylediği çok doğru. ilk birkaç dungeon macerasını eski oyuncuların yeni altlarıyla beraber yaptım. koştura koştura bitirdik questleri. ben daha noluyor demeden bütün secret doorlar bulundu, tüm trapler disable edildi. aldık xp'mizi çıktık. başka bir gün benden başka 2 newbie ile başka bir dungeona girdik. wikiye falan da bakan yoktu allahtan. bütün yan questleri falan çözmeye çalıştık. gerçekten oyun çok zevkli geldi o zaman.

ama yapacak bişey yok işte. bütün mmo'larda belli bi süre sonra en challenging şeyler bile farma bağlanır.
Sosyal ağlarda paylaş

dünya bişey fark ettirmiyor, online olunca. D&DO eberron da geçiyor ama alakasız nerdeyse eberron la.

ha 4th ed. ının yapılış şekline bakarsak, direk bu iş için gibi duruyor. gelebilir bence. gerçi 4th ed. geçince faerun dan geriye bişey kalmamış. CS i okurken wowhead i okuyomuş gibi oldum. "buranın şehri şu, zindanı bu, canavarı da ahanda bu" şeklinde.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

fenris'in söylediği çok doğru. ilk birkaç dungeon macerasını eski oyuncuların yeni altlarıyla beraber yaptım. koştura koştura bitirdik questleri. ben daha noluyor demeden bütün secret doorlar bulundu, tüm trapler disable edildi. aldık xp'mizi çıktık. başka bir gün benden başka 2 newbie ile başka bir dungeona girdik. wikiye falan da bakan yoktu allahtan. bütün yan questleri falan çözmeye çalıştık. gerçekten oyun çok zevkli geldi o zaman.

ama yapacak bişey yok işte. bütün mmo'larda belli bi süre sonra en challenging şeyler bile farma bağlanır.

randomize edilsin yani
o guzel olur
diablo 2 gibi :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya dungeon larda olaylar atraksiyonlar filan olduğu için o tutmayabilir.

bi de bizim bahsettiklerimiz oyunun başından. oyunu bedava eklentilerle hayvan gibi büyütmüşler, lvl cap nerdeyse iki katına çıkmış. belki oyunun sonunda böyle sıkıntılar yoktur. gerçi muhtemelen yine biraz vardır :P
Sosyal ağlarda paylaş

bu yaz oyun F2P olarak ta oynanabilir hale getirilcekmiş.tabi subscriberlar VIP olcak ve f2p oynayan kişiler ilerde eklenen bazı contentlerden faydalanamayacak (ilerde eklenen ırk ve classlar da dahil bunlara)

kaynaktan alıntı said:

Turbine reveals that upcoming expansion will introduce a free-to-play subscription system this summer.

When Turbine Inc. announced the start of the beta for Dungeons & Dragons Online's newest major upgrade, Eberron Unlimited, the developer also dropped a bombshell: The massively multiplayer online game will receive a free-to-play option for all its current and future players.

A glimpse of the new monk class.
image credit: blogcdn.com

The upgrade, slated for this summer, will allow players to download and play the game free of charge, with revenue coming from microtransactions. Current subscribers will automatically be enrolled in its VIP program, which includes exclusive access to additional races, adventure packs, locales, and the upcoming Monk class.

Moreover, current subscribers will get "priority access" in the closed Beta of the new DDO Unlimited upgrade, which began today.

Players who choose the free-to-play plan are encouraged to buy additional content, such as potions, equipment, and adventure packs via the new DDO Store which coincides with the release of the Eberron Unlimited upgrade. VIP customers will accrue Turbine Points each month which can be used at the store to purchase virtual goods.

DDO Unlimited will offer over 100 updates, skills, quests, feats, and enhancements. It will also raise the level cap to 20, introduce the Monk class, and add more than a dozen new dungeons.

kaynak: http://www.gamespot.com/news/6211743.html?tag=latestheadlines;title;2
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
İlk çıktığında oynamıştım , solo kesinlikle oynanmıyordu. Parti bulduğunuzda ise beklentiler biraz acaipdi =P mesela thief olmuşsanız trap disarm vs size kalmış oluyor, buraya kadar herşey normal ama trapleri/kilitleri açarken thief bile zorlanıyordu, bu sebeple int, i tavana vurmak zorunda kalıyordunuz. Yani çok zeki bir thief olup çilingirlikten başka bir halta yaramıyor diğerlerinin yanında eşantiyon niyetine geziyordunuz vs =P Ama oyun kötü değildi, sadece dediğim gibi eksikti.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

İlk çıktığında oynamıştım , solo kesinlikle oynanmıyordu. Parti bulduğunuzda ise beklentiler biraz acaipdi =P mesela thief olmuşsanız trap disarm vs size kalmış oluyor, buraya kadar herşey normal ama trapleri/kilitleri açarken thief bile zorlanıyordu, bu sebeple int, i tavana vurmak zorunda kalıyordunuz. Yani çok zeki bir thief olup çilingirlikten başka bir halta yaramıyor diğerlerinin yanında eşantiyon niyetine geziyordunuz vs =P Ama oyun kötü değildi, sadece dediğim gibi eksikti.

abi dungeons and dragons zaten solo olmicak bir oyun , bide thiefsin sonuçta adammı kesceksin yani :D bırak o işi başkaları yapsın sen trap disarm et, trap kur bilmemne yap. WoW gibi düşünmemek lazım her oyunu
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

Üstündeki 3 mssaja bakıp anlayabilirsin oyunun az çok nasıl olduğunu.

zaten arada bi msg atıom sende her mesajıma ters cevaplar yazıosun... niye ki ?

ayrıca üstteki 3 mesajda benim sorduğum hiçbir sorunun cevabı yok dikkat edersen...

illa grup şeklinde oynanıosa tek başına başlamak fln sıkar tahminim ki ben thief olmayı seven biriyim açıklama tam bana göre olmuş teşekkürler...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...