Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dungeons and Dragons Online

Darqainu

Öne çıkan mesajlar

Duel severim ben zaten daha çok. Oyun baya güzel ve sarıyor ya ama karakterimde biraz şüphede kaldım şuan o yüzden devam etmiyorum kasmaya düşünüyorum yeni mi açsam diye... Ranger oldum 2 kılıçla takılmayı düşünüyorum ama büyülü müyülü bir şey açsam daha mı zevkli olurdu acep
Sosyal ağlarda paylaş

Bende yeni keşfettim oyunu. Gerçi biliyordum da bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştim. P2P oyuncusu olarak F2P sektöründe çalışıyorum ama D&D Online, P2P başlayıp F2P olan ama yine de P2P'liği hak eden bir oyun. WoW ve benzerlerine verilecek aylık ücret VIP olgusu için D&D'ye verilir bence. Çünkü içerik çok iyi ve tamamen FRP kurallarına göre herşey. Her görev bir zindan, her zindanın 3 4 zorluk derecesi ve artan ödülleri var. Seviye 20 en yüksek ama görevler insanı sıkmıyor, hem solo hem grup hem de raid olarak yapılan görevler var. Oyunun GM'leri genel konuşma yerinde sürekli oyun hakkında bilgi veriyorlar. Birisi soru soruyor, diğeri cevap veriyor, oyundaki terimlerden tutun, görevlerin içeriğine, vendorların ne sattığına kadar her şeyi Advice olarak yazıyorlar. Oyun içi destekte güzel, hatta tamamen oyuncu dostu diyebilirim, arkadaşım VIP aldı, o gün açıldı tüm VIP opsiyonları hatta o dakika. Sonra guild kurduk falan derken ertesi gün gitmiş VIP'lik bedava hesaba dönmüş, neden diye sordu, meğer banka kartında yeterli bakiye yokmuş. Ama gece yaptığı için ödemeyi, oyun bankaya sorana kadar kabul etmiş. Tabiki bunu sömürenler vardır ama, oyuncu dostu bir oyunda olduğunu bilen insanlar için önemli bir noktaydı bu. Mesela VIP'teyken guild kurduk, bedavaya dönünce guild dağılmadı. Geri almamışlar hiçbir şeyi. Neyse oyun bence bir çok F2P'ye yol gösterecek kadar iyi. PvP'si ise han kavgaları şeklinde oluyor. Bir hana girip bodrum katına iniyorsun, wizardlar, clericler, fighterlar arena gibi kapışıyor.

Bu arada öldüğünüzde bir soul stone çıkıyor. 5 dakika içinde zindana giremezseniz zindan resetleniyor. Fakat sizin soul stoneunuz, bir vendora düşüyor ve oyuncular vendordan savaşçı kiralayabiliyorlar. Sanırım oradan kiralanan tüm savaşçılar, oyunda ölen oyuncular. Tabi seviyesine göre altın olayı var, seviye 8 cleric 900altına falan kiralanıyor. Bu arada 1 saat süresi var kiralamaların haberiniz olsun. Zindan içine ilk girişte açabiliyorsunuz. Çıksanız da çantanıza düşüyor ve zaman devam ediyor. Girişte açmayı unutmayın.

Her şeyin D&D kurallarında olması da ayrı konu. Yüzerken üstünüzü başınızı çıkarırsanız daha hızlı yüzebiliyor, göğüslük takarken giymeyi bekliyorsunuz. Eğer hedef yanınızda değilse de silahları savurup, boşa ok atabiliyorsunuz. otomatik hedefleme gibi bir sistem yok, paladin olarak 500 kere heal atma gibi bir şansınız yok. İksir kullanınca size verdiği iyileştirme maksimum 9, minimum 2, solda bir zar sürekli oyun hayatınız için atılıyor. Theleanis sunucusunda Dragonshard isimli bir Guildimiz var, gelen olursa oldukça casualız, çalıştığımız için geceleri 1 2 saat maksimu girebiliyoruz, hafta sonu bu 5 6 saate çıkıyor ama oyundan çok keyif alıyoruz. Şu an mage, paladin, rogue, fighter ve barbarian olmak üzere 5 kişiyiz, chatte türkçe konuşmayan, oyunu batırmayan arkadaşları bekleriz :). Milamber hala geleceksin yıllar oldu be!
Sosyal ağlarda paylaş

Hirelingler player değil, önceden hazırlanmış npc ler hepsi.

ve evet oyun oynadıkça daha çok sarıyo. şimdi kararsız kalıyorum hangi charımı kassam diye, hepsiyle ayrı ayrı eğlenceli.

Oyunun en çok sevdiğim yanı karakter yaratımının aşırı serbest olması. wow oynarken beni en çok sıkan şeydi bu, karakterlerin tekdüze bir şekilde gelişmesi. customization imkanı olarak bir tek talentlar vardı, onun da zaten 1-2 tane ideal talentı var, internetten bakıp bakıp aynısını yapıyodun, aynı karakterden yüzbinlerce oluyodu. Burada multiclass ile istediğin classtan level alıyosun. İşte level atlamaya yeticek kadar xp kazanınca gidiyosun trainerlara, istediğin classın levelını alıyosun. respec olayı bayağı tuzlu, o yüzden kafana göre değiştirmek biraz zor, işte karakteri düşünmek filan bayağı eğlenceli oluyo o açıdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Druid yok ama Necrmancer bile var :D. CHallenging diyor ama sanırım. Thelanis'teyim, sabah mahmurluğu yanlış yazmış olabilirim. 3. seviyenin sonlarında bir barbar yaptım. 1.5 günde. Akıyor barbar, heal yok ama zangır zungur girişiyorum, ağız burun kırıyorum :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla oyun gerçekten çok başarılı. Daha ilk çıktığı günden bu yana takip ediyordum ama başlama fırsatım olmamıştı. Geçenlerde başladık ve gerçekten çok başarılı. Şimdiye kadar oynadığınız en iyi MMORPG oyunu ile kıyaslanır. Üstelik F2P.

Farinal, Milamber... Siz de gelin Thelanis sunucusuna guild şenlensin valla. Sonuçta D&D oyunu bu, parti olmadan pek bir anlamı yok. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında neden keyif alıyorsanız onunla gelin diyebilirim. Ama yarar açısından Cleric ya da Paladin, Rogue şu an için olursa iyi olur sınıfındalar. Ama ne olursan ol gel mottosuyla yürüyoruz, akşamları takılıyoruz, beraber güzel zindanlar yapabiliriz. 3 4 farklı zorluk seviyesi var zaten zindanların. Solo olarakta gayet zevkli oyun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Paladin solo oyunda very good diyor, healer olarak sadece kendimizi düşünmüyoruz, başlangıç için ve oyunu öğrenmek için paladin çok sağlam sınıf :). Cleric'te bufflarıyla falan kendine müslüman olabilir bir karakter aslında ama tabi guildimizde görmek isteriz Clericleri :).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...