Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DPSADIN

Astral

Öne çıkan mesajlar

valla bu işin hesabı kitabı var, sanctified judgement standard kombinasyonlu bir raide ortalama 300-400dps ekliyor. yani 1000dps'lik bir rogue'a denk olması için paladinin kendisi 600dps yapsa yeter.

birinciliğe oynamasına gerek yok yani, neden "birinci olamaz" deniyor ki? hunter da alınmaması lazım raide o hesaba göre.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten birinci olacak iddiasında değil ki kimse. birinci olmasına gerek yok zaten olay orada. bugün raidlerde enhancement şaman ya da arms warrior (paladin buna benziyor özellikle, aggro çekmeleri için neden yok arms warrior'u geçmedikleri sürece dmg olarak) varsa bunlar da birinci olmuyor ama sağladıkları bonuslarla duruyorlar raidde.

kalgan filan dedi zaten "leveling specten daha fazlası olmasını istiyoruz" diye, sanırım ki biraz daha bufflanabilir ileride. abuk sabuk "ben görmedim hiç ondan dolayı olamaz" demenin anlamı yok yani. :p

ekleme: rogue judgement of wisdom refreshleyebiliyor mu?

neyse, başlığı açan arkadaş şuraya baksın, bu forumda sorması gayet anlamsız.

http://elitistjerks.com/showthread.php?t=10069

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 13:03 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

"A true pve raid dps paladin would have to spec at least 8 prot for precision and 41 ret (probably more like 44 ret) leaving you pretty gimp for healing."

demiş EJ forumda. şimdi ret pala mı almak daha mantıklı bu durumda, yoksa gidip bir feral druid almak mı?

leader of the pack (+improved) + rebirth + innervate + iyi gearla gayet güzel dps vs ... ?

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 13:09 tarihinde, Phlox tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Astral, 14 Haziran 2007, Perşembe - 02:23 tarihinde demis ki:

Paladinin dpsinin sınırlarını merak ediyorum, bir enchant shaman gibi dps yapabilir mi? raidde ilk sıralara oturabilir mi.. evetse full retributionla mı?
ve ne tür itemlarla ?

misal gladiators vindication giyinse ya da aegis edinse neler yapar?

ben dps oynamak istiyorum paladinimi sorma nedenim bu ve yeni 70 oldum.

karazhana retr spec ile gireceğim gear up olunca olduğum halde boktan bir dps yapmak istemiyorum.

soru bu arkadaşlar açıldınız iice konudan.
paladin dpsde
shamanı geçemez
ilk sıralara gelemez.
dps tabiki yapar priest bile yapar.
şu an için böyle ilerde revizyona girer retri o zaman değişir o zamanda evet yapar deriz.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
bunlar da birinci olmuyor ama sağladıkları bonuslarla duruyorlar raidde.

hadi len shaman varsa ilk 3e giriyorum wound immune olmayan bosslarda (hani birincide olabilirimde roguelar zirliyor sonra)

karathress recap ssini yollayayim odana asarsin :)

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 13:48 tarihinde, Popeye tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun şu:

OP soruyor: "Pala DPS olur mu?"

İnsanlar yorum yapıyor: "Olmaz, olursa da raid ya Karazhan'dır, vs. vs." (Gerçeklik payı yüksek)

Bir arkadaş diyor ki: "Ben hep top 5'teyim, 10'dayım, 1.'yim vs. vs." (Kanıt yok, sadece söylem)

Üstüne yorum yapılıyor, çoğu yorum bence haklı. Kimse paladin'in utility işlevini sormuyor, çünkü çoğu kişi biliyor.

Burada kalkıp, bir dolu paladin utility'si anlatmak, yani, gereksiz bence çünkü OP'ın sorusu ile alakasız :)
Sosyal ağlarda paylaş

utility deyince retridin utility'si, düz paladin demedim zaten. en son yamaya kadar ben de beğenmiyordum şahsen ama biraz düzeldi ki zaten oynayanlar kendileri yazıyor. ben kendi yaptığımı söylemedim zaten healer buildim. (bayağı rezil oldu son yamadan sonra) en son razorgore'da bırakmıştım retri'yi 1,5 yıl önce.

ben de yapıldığını görmesem yapılır demem zaten ama dediğim şu: (ki bunu yapanlar söylüyor) retridin aurasından, judgementından vs sağladığı ilave dps ile yerini hakeder 25'lik raidde. normal şartlarda birinci olmaz ama olmasına gerek yok. sonuncu da olacak değil ama.

valla pope reb de hunter haliyle birinci oldu hydross'ta, herşey mümkün. :p
Sosyal ağlarda paylaş

amacı dps olanlar arasında sonuncumusun sen?
ilk sıradaki adam senin toplam dmginin 3 katınımı vermiş?
sen yüzde 2 dmg bonusu verdim diyemi seviniyosun?
zaten auraları healer paladinler vermiyomu arkada?
gördümde söylüyorum diyosunda anormal şartlar olduğuna eminim onların. ya oyuncu çok produr itemleri falan çok iyidir, adam bazı şeyleri aşmıştır artık. yada guildmateleri kırmamıştır ve oda yeteri kadar iyi olmasada layiiyla görevini yapıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

birazdan parantez içinde yazdıklarımı okuduğunuz zaman hepiniz paniğe kapılacaksınız
kısa süreli bi kaos ortamı yaşancak bazılarınız inanamıcaksınız
hatta herkezden şüphelenir bi paronaya yaşıyacak en yakın dostunuzu düşman olarak tanımlıyacaksınız
yiyicek ve içecek maddelerini alıp odanıza haftalarca kapanıcaksınız
camlarınızı telefonlarınızı kapatıp dünya ile irtibatınızı kesiceksiniz
değil wow oynamak bilgisayara yaklaşmak bile sizi korkutacak
işte o isim (PALADİN)
Sosyal ağlarda paylaş

cenx oku verdiğim linki bir zahmet. kim kimi üçe katlamış lol

ekleme: kalgan zaten "her sınıfa aggro dump ability vermeye niyetimiz yok" dedi, sınıf revizyonuna gerek yok ayrıca. tek başına bir talentın ya da spellin değişmesi büyük fark yaratabiliyor.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 14:14 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

offspec classlar sadece guildin hatırlı memberları olduğu için raidlerde yer alıyorlar top end guildlerde

onun dışında oyunda en çok dpsyi genelde fury warrior yapar aq 40 dan beri.sırf bu yüzden ortalama 3 patch de bir major nerf gelir.

grup için fayda konusuna gelirsek doomkin den elemental shaman a kadar bütün offspecler benzer şeylere sahip.fakat eşit gearda diğer classlar kadar dps yapamaz diye düşünüyorum.

sadece raid buffed ve 10 tane mavi eşya ile flasklı 1k unbuffed fire damage li fire mage leri zorluyordum.
ki şu anda curse de 2 tane 3 parça t5 giyen 2 tane 100 dps silah kullanan warriorlar var top dps ikiside.

şahsi görüşüm prot paladin e bişeyler tanklatmak kadar gereksiz retro paladin
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 14 Haziran 2007, Perşembe - 14:10 tarihinde demis ki:

cenx oku verdiğim linki bir zahmet. kim kimi üçe katlamış lol

ekleme: kalgan zaten "her sınıfa aggro dump ability vermeye niyetimiz yok" dedi, sınıf revizyonuna gerek yok ayrıca. tek başına bir talentın ya da spellin değişmesi büyük fark yaratabiliyor.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 14:14 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]

arcane/fire larla başediyor deme sakın
yo yo bunu kaldıramam dostum hey lanet olsun bu çok havalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...