Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gereksiz bi uğraş. Vakit öldürücü

fede

Öne çıkan mesajlar

çojk güzelmiş ya bunları flashla mı yapıyorlar ben de flash öğrencem çok zevkli. javayla yapılır mı bunlar? d: basit menüler dışında hiç gui çalışmadım javada

bu animasyon hakkındaki ilk tahminim, bir yerçekim merkezi var o merkez mouseun hareketlerine göre yer değiştiriyor d: yanlız ya bildiğim çekim formülüne tabi değiller ya da bir den fazla çekim merkezi var ve bunlar mouseun üzerinde değil diye tahmin ediyorum d: ama daha olası çekimdeki tek etkinin o noktamsı şeyde olması ve mouseun o çekim merkezine olan uzaklığıyla beraber çekim kuvvetinin bir şekilde değişmesi ya da azalması. mouse hareket ederken dışarı doğru aşırı derecede bir çekim meydana geliyor ama sonra bu kuvvetle içerdeki kuvvet bir şekilde dengeleniyor. ama bazı animasyonlarda kessinlikle birden fazla çekim merkezi var (diğer animasyonlara aşağıdaki yuvarlaklara tıklayarak gidiyorsunuz hehe)
çoğunda damped harmonic motion kullanmış gibi özellikle mousea tıklayınca o hareketi yapıyor

[ Mesaj 02 Haziran 2007, Cumartesi - 04:12 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

benim hoşuma gitti.
tamam çok yararlı birşey değil ama adam ilginç birşey çıkarmış.
başlıkları yazarken "gereksiz bir şey, saçma, vakit öldürücü" gibi iç karartıcı şeyler yazmak yerine,
içeriği daha iyi yansıtan şeyler seçsek güzel olur..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...