Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

abcsozluk.com

taz

Öne çıkan mesajlar

size yayın hayatına 2006 ocak'ta başlamış, 2007 nisan itibari ile yeni tasarımına kavuşan sözlüğümüzden bahsetmek istiyorum. herhalde sözlük formatını bilmeyen yoktur aranızda. sözlüğe www.abcsozluk.com adresinden ulaşabilirsiniz. sözlüğün tasarımı diğer sözlüklerden oldukça farklı. olabildiğince özgün olmaya çalıştık ama sözlükte değişik tasarım bir yere kadar. canınız sıkıldığında bilgilerinizi aktarabileceğiniz bir sözlük işte. daha önce hiçbir yerde reklam yapılmadığından dolayı yazar ve tanım sayısı pek fazla değil. sizlerin katılımı ile daha farklı olacaktır. hepinizi bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

hadi millet sözlük klonlamaya bıkmadı, siz tüm sözlükler için aynı şeyi düşünmekten bıkmadınız mı? lütfen site hakkında yorum yapacaksanız buraya bir şeyler yazın. "bu saatten sonra sözlük açılır mı be kardeşim" tarzında mesajlar atmayın buraya.
Sosyal ağlarda paylaş

bu mantıkla ilk açılan türkçöe forum üzerine açılan her forum klon ,
ilk online staış sitesinden sonra aynı şeyleri satmak için açılanlar klon
ilk mail sağlayıcısı üzerine açılanm tüm mail sağlauyıcılar klon :=)
ilk arkadaşlık sitesinden sonra açılan tüm siteler klon ,

e siz internetin hepsini klon yaptınız :=)

Ekleme yapmak istedim : Tazı tanımam , sözlüklerin hiç birinden haz almam bunada üye olmaya niyetim yok. Ama yapılan birşey klonsa farkı yoksa zaten kaybolur gider , farklı bir yanı varsa ufacık bile , bundan 3 sene sonra başka bir forumda tazın abcsözlüğün klonu bu diyebilirsiniz :=)

[ Mesaj 29 Mayıs 2007, Salı - 14:40 tarihinde, Szasstam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:

+Bir
Sosyal ağlarda paylaş

said:

bu mantığın aksini düşünürsek de internette klon diye bir şey olmaz.

kesinlikle katılmıyorum.

sorun aynı cms'i (ya da herhangi bir teknik alt yapıyı) kullanmak değil, dinamikleri değiştirmeden aynı içeriği sağlamaya yoğunlaşan amaçta yatıyor.

örneğin mapki'ye wikipedia'nın klonu diyemezsiniz ama itusozluk, gayet de eksisozluk'un klonudur ;)

konu nicelik değil yani, nitelik.

bonep'in yorumu doğal bence. sorun edilecek bir yorum da değil.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de ben klonuz, değiliz falan demedim ki. artık aşın bunları, ortada yapılmış bir şeyler var. sunduk, beğenen girer bakar beğenmeyen ise bir şey yazmaz kapar pencereyi gider. boşuna gerginlik yaratmaya gerek yok hani. 32849 tane forum varken paticik neden açıldı desem saçma olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

internette dolaşırken tesadüfen siteye rastlayıp da, gelip burda lafınını yapmıyor kimse taz.

tam da içinde bulunduğumuz topic'in konusu bu. topic'i açan da sensin. böyle bir yorum yapmak absürd değil bu durumda, farkında olman lazım.

kaldı ki yapılan yorum, saçmasapan bir saptama da değil. gayet yerinde. kabul edip etmemek tabii ki kişinin elinde, o ayrı.

"kendinizi aşın" lafı da biraz gereksiz olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır ben burada klon sözlüğüz değiliz bunu tartışmak istemiyorum. herkes her yerde tartışıyor zaten. neyin ne olduğunu da herkes biliyor. boşu boşuna bunu tekrar gündeme getirmek gereksiz. ben tanıttım siteyi, isteyen girip bakar işte bu tarz gereksiz tartışmalarla zaman kaybetmeyelim diyorum. sonuçta sana göre ekşi harici tüm sözlükler ekşi taklididir (kısmen doğru, sonuçta fikir hepsinde aynı), kaldı ki biz de bunu zaten "gizlilik ilkeleri" kısmında belirttik, kimseden korkumuz, gocunduğumuz bir yer falan yok. ancak çok basit olarak birebir sözlük v2 scriptleriyle açılan 289 tane sözlükten çok daha iyi altyapımızın olduğunu söyleyebilirim. diğer sözlüklerdeki gibi ekşi özentiliği veya düşmanlığı da yok abc sözlükte. neyse işte ben anlatabilmişimdir umarım. sözlükle ilgili gördüğünüz beğenmediğiniz veya beğendiğiniz şeyler varsa bunları yazarsanız sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

guzel olmus. cogu sozlugun clon olarak degerlendirilmesi clon oldugu icin, mantiken bakarsan o zaman internetteki her site clon. sonucta eksi sozluk ilk ve en iyi sozluk (simdilik).

menuleri felan degistir. kendin bir seyler ekle. tum clonlarin yaptigi fikir ile beraber site design ini ve linklerini aynen kopyalamasi. ne bilim farkli linkler veya duzen kur. sol da ki logodan basliklarin ustundeki linklere kadar hersey sozlugun aynisi. postlarin oldugu frame de aynisi. bunlari degistirmekle basla bence ise, aksi takdirde basit bir eksi sozluk clone u olur o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...