Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Power of the Restoration Shaman

Zergling

Öne çıkan mesajlar

herşeyi geçtim de direktif heal nedir? :P

direct heal diyorsan başka da effective heal demek esas healing demektir, herkesi ayakta tutan effective healingdir yani, onun dışında kalan kısım da overhealingdir.

[ Mesaj 25 Mayıs 2007, Cuma - 14:03 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sürekli hot mana bitiriyormus hmm silence koyan bosslarda(proggresiniz nedir bilmiyorum)sen ve mtyi healleyen paladin 5-6 seconds silence boyunca /hug /pray takılıyorsunuz herhalde öyle healing ss cekilmez hem targeta a.magic vardır ribbon basmıssın bide.chain heal spamlersen bile cok rahat h.meter gelir yani h.meter a bakıp a iyi healer bu kötü healer demek olmaz önemli olan gerektiğinde heal kullanmaktır.ürkünç ssler ne diyim
Sosyal ağlarda paylaş

Druid oynuorum gayet yüksek healing touch görebiliorum fakat 3sn castlik bi büyü oldugu için Nature swiftnessla olmadikca kullanmaya firsatim olmuo ama patchden sonra 3xlifebloom saniyede 500 tiklio (saniyede) sürekli yenileyerek 7snde bir, gayet etkili tank healleyebilirsiniz, Paladinlerin spami nerflendi dün ilk kez manasi biten paladinler gördük bu demektir ki shamanlarda artik heale kesin dönüs yapmalilar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Fin

abi şaka mısın ? taktik neyi gerektiriyorsa o olur . silence atiyorsa HOT'lanir. yenmiyorsan castlanir. onemli olan healing done degil Net Healing.

oylesien resim bide onlar. raidde çekerim yoksa.

@reampage
lvl 55'de resto yaptilar beni hala restoyum

[ Mesaj 25 Mayıs 2007, Cuma - 16:05 tarihinde, Zergling tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 25 Mayıs 2007, Cuma - 16:14 tarihinde, Zergling tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla tbc ile artik dpsde heal kadar önemli o yüzden guildlerin setuplarina göre talent ayarlamalari çok muhim shadow priestde raidlerde çok rahatlatici oluo ench shamanda bence tüm healer classlar 5 men+heroiclerde yeteri kadar heal yapabilir ve raidde her türlü classa ihtiyac var bizim gruulda dpsimiz az oldugu için 4 paladin %20den sonra sirayla loh yolluolar tanka Druidler heal meterda kayboluo gibi gözüküoruz ama zaten az dps var bide cave inlerde filan adam kaybedersek
isimiz çok zorlasio yani bu oyunda her classin yeri ayri hiç bi class ötekinin yerini tutamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şunu söylebilirim hot'la tank tutulmaz kesinlikle direct heal lazım yanında. Öle boss'lar varki gelir 3 tane sağlam bir çakar senin hotun tikleyemeden iner valla.

Bu arada harbi lifebloom çok imba oldu 170 mana (tree form'da bu rakam daha da düşüyor)

3x yapınca 700 tikliyodu her sn.. (+1659 healing + 50 (pot) )

Raid olayı tamamen farklı party healing apayrı şeyler yani.

Mesela 5 man'de bazı bosslar oluyoki hotla tutamıyosun tankı healing touch çalışmak zorunda kalıyosun resmen eziyet çekiyosun 3 sn cast. Özellikle şu mechanar heroic'de elektrical atak yapan moblar sıyırttırıyo. Yeterli interrupt gelmezse mobun atagına göre ht'ni ayarlamak zorunda kalıyosun. Onu geçtim hızlı kesilmezse innervate cd'deyse zaten gg oluyosun...
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadığım neyi tartışıyorsunuz. Gayet saçma bir muhabbet katılmıym dedim, konuşsam pek etki etmeyecek gibi ama şansımı deniym.

1. Koyduğun SS ler, warlocklara atılmış, fel armor mudur ne zımbırtıysa , healing arttıran bir hedesi var. Bende 1650 healingli priestimle 9k görmüşlüğüm oldu warlocklar üzerinde (unbuffed tabi).

2. Konu atılan max heal değildir zaten, druidlerin casti 3 saniye ve haliyle bizden daha fazla heal atabiliyorlar.

3. Tankı hot tutmaz, tankı healer tutar. Sadece hot atıp tankı bırakmak için, 5-man instance fln yapmanız lazım.

4.Ben shamanları FFA healing e veriyorum, gayet güzel oluyor. Çat çat healliyorlar, chain healing fln rahatlatıcı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

289 manaya 2k heal atıyorum şu an shamanla 1k da healing var gerisini siz hesaplayın

çoğu 5 man instance da su bile içmiyorum.

paladin illumination saçmalığı sayesinde çok effective idi ama nerflendi

sslere bakarak konuşmuyorum şu vardır bu vardır sadece
healing way e yapılan bir ayarla max rank da 690 manaya 1k healing ile 4500 civarı heallıyor şu an
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uzun süredir healer olan biri olarak bir kaç şey söylemek istedim. Öncelikle belki bazılarınız insanları karakterlerinin statlarına göre ciddiye alıyordur diye söylüyorum, 18xx heal up ve 182 mana/5 sec while casting regeni olan bir priestim var. Daha geniş bilgi için armoryden Catastrope (Executus PvP) karakterine bakabilirsiniz.

Öncelikle oyundaki heal atabilen classların birbirinden üstün olduğu farklı yönleri var. Paladin classında heal over time yoktur, onun yerine illumination talenti sayesinde uzun fightlarda mana efficency sağlayan direkt flash ve holy lightları vardır. Öncelikle paladin party için ideal değildir, tank constant bir dmg alırken partyde herhangi bir nedenle dmg alıyorsa herkesi ayakta tutmakta zorlanır. Ama constant dmg alan tek bir targetın arkasına paladin verirseniz işini uzun süreli fightlarda bile başarıyla yerine getirecektir.

Shamanlar da direct heallar dışında birde çevresindeki birden fazla kişiye atabilceği chain healları vardır. Bir raidde 40 kişi birden dmg alıyorsa, bir shamanın efficient chain healları bu konuda size oldukça yardımcı olucaktır. Ayrıca totemlerinden aldığı regenler ve diğer party memberlara sağladığı faydalar tabiki say say bitmez.

Druid tree formda ise sadece heal over time spelleri kullanabilirken normal formda healing touch ile direct heal da atabilir. Manası fightın türüne ve uzunluğuna göre yetmeyebilir, ama healerların bir şekilde tankı heallamasını engelleyen encounterlarda attığı hotlar çok işe yarar. Ayrıca encounterı kurtaran en fazla ns healing touch olabilir, birsinin 9k critlemesi değil, ayrıca yüksek heal crit atan iyi healerda değildir.

Gelelim prieste, priest kısa ve uzun direct heallarının yanısıra kişiye talentına göre 1.3k-1.5k civarı dmg absorblayan bir shield, ayrıca heal over time bir spell olan renew, onun yanı sıra kendisinin 30 yard(talent ile 36) çevresindeki party memberlarına bir direct heal, ayrıca talentlarına göre herhangi bir member ve onun yanındaki diğer party memberlarını instant direct heallayan circle of healinge sahip olan çok yönlü bir healing classtır. Tek sorun heallarının mana costları biraz yüksektir, o yüzden bu skilleri şuursuzca basan priest hiç bir uzun fight, hatta bazen kısa fightı adam akıllı tamamlayamaz.

Şimdi bu bilgileri kafası başkaları tarafından verilen bir sürü bilgi yüzünden olur ya karışmış olan kişiler için verdim. Gelelim iyi kötü meselesine. Öncelikle overhealing meselesi. Overhealing önemlidir tabiki, overheal yapmazsan gereksiz yere mananı harcamamış olursun ki bu da mananın hızlı bitmesini engeller. Fakat türkiyede hiç kimse son 0.3-0.1 sn kala falan targetının hpsi dolu diye casti bozamaz. Bozar aslında bozmasına ama netten dolayı o healı karakteri yinede atar. Ama tabiki fight boyunca interrupt tekniği çok işinize yarayacaktır. 0.1 sn değilde daha erken interrupt ederseniz olur. Çok da güzel olur, hatta tankın hp si azalmadan heala başlayıp azalmadığı halde interrupt etmeniz, veya azalıyorsa o heali tamamlamanız, fightlarda tankınızın hpsini yüksekte tutarken çok yardımcı olacaktır.

Gelelim öteki bir konuya. Raidlerde bu healer classları her biri farklı görevler üstlenir ki bu görevler encountera göre değişir. Yeni örnek veriyim biraz. Gruul fightta bir tree druid çok iyi iş yapar, ayrıca bir resto shaman chain healları sayesinde shatterda hpsi azalanları çok rahat heallayabilir. Bir priest eğer bir targetın çok dmg alıp öleceğinden korkuyorsa ground slam esnasında stoned olmadan önce ona shield atarak dmgı bir nebze olsun az almasını sağlayabilir. Paladin tankı uzun süre healing tuşundan elini bile çekmeden heallayabilir. Bunlar sadece örnektir, bunların dışında daha bir sürü şey yapabilirler.

Bu yüzden raidlerde en iyi healer diye bir şey yoktur, ama iyi healer oynayan oyuncu vardır. Mana regenin 5 sec gap ine dikkat eden, over heal yapmayan, kime hangi healing spelli cast ediceğini bilen ve bunları hızlı yapan insan gibi... Bu classların hiç biri kötü healer değildir. Priest healer olarak öne çıkabilir çünkü kısa ve uzun healları üstüne hot ve shieldi ve yeni gelen prayer of mending ve tabiki eskiden beri olan prayer of healingi ile her tür healı atabilir. Fakat bir priest gerçekten kötü oynuyorsa classını rezil edebilir çünkü bir priestin geari ne kadar iyi olursa olsun, şuursuzca birşeyler spamlersen o mana biter.

Healing done dan bahsedenler için küçük bir not. Healing done da birinci olmak mı istiyorsunuz? Ressurrect edilen adamları full hp ye getirerek rahatlıkla olabilirsiniz, hemde over heal yapmadan. Aşın artık şu healing done muhabbetlerini, o rakamlar bir healerı iyi - kötü yapmaz. Bir healerin iyi veya kötü olduğunu gözlemleyerek anlayabilirsiniz ancak, öyle % kaçını healladı diye bakarak değil.

Son olarak, yanlışım yoksa en yüksek base heali olan direct heal spell (yani skillin üzerindeki healing aralığı olarak) sanırım druidin healing touchı. En yüksek healing uplı druid en yüksek criti atar sanırım, fel armoru açık olan bir locka veya Quick Recovery talentına sahip bir rogue a tabiki. Onun dışında amplify magic falanda atılabilir ama bunlar anca show amaçlı yapılabilir. Aaa bakın 10k critledim, demekki süper healerim laan! diye düşünmek için değil.

Biliyorum biraz çok konuştum ama herkes çok fazla farklı yorum yapmış, bu konularla ilgili biri olarak birkaç şey söylemek istedim. Katılmadığınız konu varsa buyrun bi tartışalım...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...