Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Photoshopta Mum Eritmek

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

Bilmiyorum acaba filtre babında birşeymi istiyorsun (yani quick fix, şipşak çözüm) . Photoshopla olan aranada baglı olarak diyebilecegim şu var.

Smudge tool.

Şimdi beyaz bg un üzeirne siyah bi kutu yap 10 cm büyüklügünde yap, ii olur.

Sonra smudge tool u seç, opacity ve presure ı düşür şöle 50 lere (benim favorim 67 dir) sonra beyaz kısma basıp, siyahın içine dogru çek cursor u.

Eger az yaratıcıysan ve eger çabuk ögrenebilen biriysen, bu teknikle süper erimiş mumlar yaratabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Guardian
Bu toolu bilmiyordum senin sayende kefetmiş oldum
Çok güzel şeyler yapabilirim gerçekten özellikle alev için güzel ama bayağı bir gelişmem gerek herhalde çünkü şu anda kestiremedim nasıl yapabileceğimi
Bir filtre olsun da basayım düğmeye mum olsun istemiyorum zaten. Sadece bunu yapabilmek bana yeni şeyler getirecek.
Farklı metodlara da açığım ama
Sosyal ağlarda paylaş

önce bi mum bul zaten intertett fotoraf kestir gözüne sonra bak bi nasıl erimiş nerde ışık olmuş nerde olmamış,

sonrası oturup hafif blurrlu bi brush, smudge, burn, dodge la biraz mouse uraşıyla yaparsın.

daha kolay bi yolu olduğunu sanmıyorum.

tabi elde etmek istediğin görüntü ansıl bişet fotorealistik bi görüntümü elde etmek istiyosun? yoksa grafik bişeymi istiyosun ona bi rara vermen lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

yok merak etme olmuyo öle =)

ama önce erişim bi mum resmi üzerinden bi deneme yapmanı tavsiye ederim,

sonucta dediğim gibi enrenin turuncu nerenın beyaz nerenin kemik rengi olduğunu görmen anlaman gerek.

Ha tabiki 40 yılın basında 1 kez kullnıcağın bi mum için bu kadar uraşmana gerek yok =) olmadı yaptığını gösterirsin burda istediğin şekle sokarız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...