Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bioshock

Bone

Öne çıkan mesajlar

Yahu cidden sevmedim oyunu nedense.

Bi de AA ayarlarını bile bulamadım, makine:

AMD 64 3000+
2 GB Ram
7800GS 256 MB

Oyun kendisi High Detail olarak açtı, biraz ağırdı ama FPS oyunlarına göre, işte kapattım birkaç şeyi ama combatı çok garip geldi, çok hızlı moblar falan.

Anlamadım ama beğenmedim açıkçası, ileride nasıl oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

İyi olarak bitirdim ve sonuç olarak şunu söyleyebilirim ;
"Birlikten kuvvet doğar" :P(Bitirenler anladı)
Yalnız iyi olarak bitirince biraz "enayi" durumuna düşüyoruz ama olsun :P
Bu oyun kaçmaz ama sanki biraz kısa geldi tadı damağımda kaldı devamını da getirseler bari.hmm sırada Crysis var bekliyoruz...

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 14:22 tarihinde, SadGamer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

geforce 6600 256gb ekran kartımın kaldırdığı en iyi grafiklerle oynadım. Gerçekten harika grafikler, ortam da harika. Direk içine alıyor oyun. Ama savaşlarda etrafta fazla olan duman ve hızlı hareket eden düşmanlar yüzünden zorlandığım anlar oldu. Hacking olayı eğle3nceliymiş. Mutlaka oynanmalı öyle söyleyeyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun Sandbox türü bir oyun yani istediğiniz yere geri dönebiliyorsunuz döndüğünüzde yine splicerlar dolanıyorlar ortada ama
[i]Aşşağıda ciddi spoiler var bitirmediyseniz okumayın...[/i]
[spo]Son bölümlerde Big Daddy oluyorsunuz ve eğer geri dönerseniz yanınızda little sister olmadığı sürece etraftakiler saldırmıyor böylelikle rahat research yapabilirsiniz ama zaten big daddy olduktan sonra oyun bitiyor denilebilir.Big daddy olunca yanılmıyorsam turretler saldırmıyor kameralar security bot yollamıyor secırity botları da size başkası tarafından hacklenmediği sürece saldırmıyor oyunu bitirmeden son asansörle çıkmadan kaydedip medical pavilliondan tekrar olduğunuz yere kadar gidebiliyorsunuz...
[/spo]

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 20:22 tarihinde, SadGamer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Big Daddyleri charge falan yapacakken dondurup sonra boyuna napalmla yakarak oldurebilirsin, ayrica pompali (explosive buck ozellikle) ve armor piercing roundlari boyuna yaninda bulundurmaya gayret et.

Yani soyle:

Freeze + Bir sure daha Napalm + Charge Yapacakken veya ates edecekken yine Freeze + Bir sure daha napalm + Freeze + Bir sure daha iste neyle vurursan vur.

Birseyi de unuttum grenadeleri ve minelari sadece big daddylere sakla, cok etkililer, ayrica sonlara dogru cikan Crossbowda cok ise yariyor.

[ Mesaj 05 Eylül 2007, Çarşamba - 21:25 tarihinde, ovrld tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]Dental dandy'ye geldiğinde kapının önünün buzlarla kaplı olduğunu göreceksin. Aynı merdivenlerden yukarı çık ve "eternal flame" adlı kapıdan o mekana gir. Orada birkaç savaş sonrasında alev çıkarmana yarayan bir plasmide ulaşacaksın. Onu kullanarak dental dandy'nin kapısındaki buzları eritip içeri gireceksin. İçeriyi temizleyince zaten telekinesisi bulmuş olursun. Kaçırman mümkün değil yani :D[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar little sisterların koruyucuları. Kızların yanına yaklaşırsan sana ateş ederler. Yaklaşmazsan bişey olmaz. Ama öldürmek çok zor. İnanılmaz para harcadım deminkileri öldürmek için.

Yine de bi turreti falan hacklersen o öldürebiliyor bile bomba atan cinstense. Mesela bir yerde kapıştım adamla. Nereden çıksa hacklediğim turret vardı. Adam beni vurdu, saklandım. Bi çıktım adam ölmüş turretlar yardımıyla. Adam derken big daddy tabii :D
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bitirmiş biri olarak big daddylere karşı önerim Armor piercing cephane ve electrical buck(acaip hasar vurduğu için değil direk stun ettiği için) kullanın explosive buck da iş görür.ayrıca ilk başta saldırmadığı için özellikle yanınıza çekerek onu proximity minelara veya trap boltlara itebilirsiniz ayrıca crossbow da çok güçlü bir silah her boss- zor düşmana karşı.ayrıca yanında little sister olmayan bir big daddyi alıp little sisterlı daddy'e saldırtabilirsiniz yada big daddyi enrage ederek etraftakilerin ona hasar vermesini sağlayabilirsiniz(hoodini splicer'larda deneyin) hackler çok işe yaramıyor ama etrafta splicerlar varsa onları uzak tutuyor.grenade laucnherda rpg dizerseniz canını çok yiyor en iyi taktik 6 proximity 3 trap bolt ve dalmadan önce rpgleri yolla sonra tuzaklar onu halleder.
Sosyal ağlarda paylaş

direk herşeyi fulledim grafik ayarlarında dx9'da.
mükemmel grafikler, konu da süper gibi duruyor. biraz oynadım kapattım. yarın başlarım, heyecanı kaçmasın :)

bi ara da vista kurup deneyecem dx10 nasılmış bakalım =)

edit: şimdi bir araştırma yaptım da, dx9 veya 10 grafiklerde bir fark göremedim yahu?
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2174759,00.asp

[ Mesaj 07 Eylül 2007, Cuma - 01:49 tarihinde, taz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun acik ara en iyi silahi shotgun direk ilk iki upgrade inizi shotguna harcayin derim daha sonrada grenade laucnher in attiginiz bombalarin size zarar vermeme upgrade i var onu yapin. big daddy lere direk shotgunla saydirin veya varsa heat seeking missile atin kicina kicina, ben sahsen plasmidler varken chemical throwerla cok ugrasmadim cunku reload zamani cok uzun. yada son olarak eger look umrumda degil diyosaniz o dondurma plasmidi + hizlandirilmis shotgunla cok rahat oldurebiliyosunuz. ayrica little sisterlari kurtarmak veya kurtarmamak icin kucuk bi hesaplama bi level da en fazla 3 tane little sister oluyor hepsini harvest ederseniz 160x3 = 480 adam elde ediyosunuz ama kurtarirsaniz 80x3= 240 adam aliyosunuz ama tenebaum size bi hediye yolluyo her bolumde kurtarirsaniz o hediyedede 200 adam + ammo + random bi tonic cikiyo yani harvest cok karli bi is degil. (ha belki yanlis hatirliyorumdur harvest 200 adamda veriyo olabilir)

[ Mesaj 07 Eylül 2007, Cuma - 01:56 tarihinde, Disappear tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Directx 10 daha detaylı "shadow map" ve suların akışını daha "gerçekçi" hale gedliyor ve birlaç küçük şey daha.Shotgun her zaman iyi değil Tommygun'a geçmeye hazır olmak gerekiyor.Güçlü düşmanlar içinse grenade launcher crossbow ve nadir bulunan mermi kullanın ben hep rescue ettim hiç bir işime yaramadı plasmid olarak Hypnotize Big Daddy işe yarıyor ama enrage'i alarak da aynı şeyi yapabiliyorsunuz.Şimdi hepsini harvest ederek bitireceğim 3 farklı son var iyi sonu gördüm kötü sonu göreceğim ve en son da hem öldürüp hem kurtarırsan karışık bir son geliyor(3. kere bitireceğimi sanmıyorum :P).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...