Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

T6 vdeo

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

ya uo ile wowu karşılaştırmayın diyosunuzda. ben zaten grafik olarak falan karşılaştırmıyorum benim kıstım;
kendi zamanında ne kadar insanı eğlendirdiği,
açıkçası ben wowla oynarken zamanında uo da aldıım zevki alamıyorum. işte karşılaştırdığım bu.
o yüzden tırnaa olamaz işte :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede cok fazla haksizlik yapiyorsunuz gibi geldi bana. Birincisi uo'nun verdigi zevki hic bir oyun dolduramaz. UO'nun kendiside gelse uo 2 diye yine dolduramaz. Oynadiginiz yaslar, zaman, birlikte oynadiginiz insanlar bunlara hep etki eder. Ki sanmiyorum ki hic kimse uo'yu tamamen sahiplensin, yani grafik bakimindan demiyordur bunu, veya ne bileyim backpack yonetimi bakimindan demiyordur, kendine gore kistaslara gore diyordur, isin ozu bu zevk kismidir.

Yani ilerde eminim ki tonla oyun ciksin 3-5 sene sonra wow'dan da bi suru seyi o zaman ki oyuna soyleyeceksiniz. WoW'da su vardi ya blizzard disinda yapabilen olmuyo falan geyikleri donecekti. Eminim warhammerde aoc'de de sevmediginiz onlarca nokta olacak. Yani yanilmiyorsam 8 milyon insan oynuyor Dunya'da ve halen bir cogunuzda oynuyor, o kadar kotu bir oyun olsa birakmistiniz , arkadas var geyik yapiyoruz diyosunuz, o geyigi msn'de de yaparsiniz demek ki bu oyunun muhabbete kattigi zevkler var ki orada yapiyorsunuz. Elestirilecek cok yonu vardir ama cok gaddar yaklasiyorsunuz. Ben sevdim bu oyunu valla hemde bana gore user kalitesi uo'dan da kaliteli, cok uzun sure osi'de de oynadim, freeserverlarda da oynadim. Ama wow'un user kalitesi daha kaliteli geliyor bana. Yani ne bileyim 2-3 kisi quest yaparken, herb gorunce biri birini alirsa ikincisi icin soruyor saygi gosteriyor, varsa ona birakiyor, guzel item duserse ve kimseye uymuyorsa ench. aliyor DE ediyor, o item icin roll yapiliyor, chest bulununca roll yapiliyor. ne OSI'de ne de freeserverlarda ben boyle saygi gormedim, herkes deli gibi item pesinde oluyordu. (hos sizde olabilir yakin arkadassinizdir , ama ben bu iki oyunda da solo takildim arkadaslarim hep oyun icinden oldu)

Yani isin ozu her oyunda kotu yanlari olabilir ama bu kadar gaddar olmayin bence..
Sosyal ağlarda paylaş

ben wow daki oyuncu kalitesine hiç bi zaman inanmadım wow da insanlar değil toplumlar aşşağılanıyor
eğer yerdeki otu alma sırası sana geldiyse onu tabiki sen alıcaksın bunun oyuncu kalitesiyle alakası yok
wow aşırı derecede menfeat uzerine kurulu 1 parça item için inanılmaz geyikler dönüyor
bunun aksini düşünen olabilir saygı duyarım ama benim düşüncem bole
wow da haksızlığa destek verecek cok az unsur var yani haksızlık yok gibi bişey

gelelim uo ya neden bukadar zevkli neden insanlar unutamıyor
uo oynayan her insan oyun içinde kendinden bişeyler buluyor
sizin yaratıcılığınıza kalmış istediğiniz gibi tuzak kurabilir 2 hatta 3 düşmana karşı savaşabilirsiniz
3 kişinin arasına dalıp bitanesini yarıpta çıkan uo cular var
bu yüzden oyun sırasında aşırı derecede adrianalin salgılarız farkında olmadan
uo da entrika tuzaklar ve haksızlıklar var
uo sahip olmak istediğimiz herşeye tek başımıza kimseye muhtaç olmadan vakit kaybetmeden
sahip olma imkanını tanır bizlere
en değerli itemlerimizi kaybetmemek için gerekirse şavaşmak gerekirse kaçma imkanı tanır
kaybetsek bile tekrar kazanma imkanını sağlar
büyük bi zevkle kestiğimiz düşmanımızla iletişim kurmamızı sağlar
hatta bize dost olan insanları gıcık olduğumuzda guardszone de bombalıyarak kesmemizi sağlar
arasıra büyük questler olur ve gücü yeten yetmeyen herkez katilabilir
ekonomi onemli değildir fakat yinede özgürce ticaret yapabiliriz istediğimiz gibi
şimdilik aklıma bukadarı geldi daha yazılacak çok şey var
aynı zamanda bu ve buna benzer olaylar oyun dinamiğini belirliyor

[ Mesaj 17 Nisan 2007, Salı - 10:10 tarihinde, porsuk tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Uo çoğu kişi için bir başlangıç olduğundan ilkler asla unutulmaz mantığıyla sze hak veriyorum ama UO Oyun dşnamiği bakımından Wow'un yanında çok sönük kalıyor ki benim wowda hayran olduğum şey neredeyse atılan her adım için bir matematik hesabı oyuna hakim. UO'da kimin bandajı çoksa o yaşardı bunda öyle değil. Anlatım şekliniz bana yanlış geliyor bu anlattıklarınız UO'nun güzel olduğu anlamına değil sizin onu oynarken daha çok zevk aldığınız anlamına gelir. Bende Diablo 1 oynarken çok zevk alıyordum daha sonra çıkan başka oyunlardan o zevki alamadım bu diablo 1'in son çıkan oyunlardan daha güzel olduğu anlamına gelmez ki değildir zaten.

Ayrıca EA bir oyunun ne kadar sömürüleceği konusunda uo ile güzel bir örnek olabilir. oyunu ben bıraktığım dönemde artık Diablo vari bir yapıya bürünmüştü.
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncu kalitesi konusunda nedanko'ya katılıyorum. herb kimin sırası geldiyse o alacak tabi demişsin de öyle olmuyo işte uoda. boş beleş o kadar çok insan var ki, çoğu da velet yaşta olduğu için seviyesizlik diz boyu. osi'de oynamadım bilmiyorum ama çok daha iyi olduğunu düşündüğüm birkaç free serverda hayatımın en güzel anlarını geçirdim.

yine de uo ve wow arasındaki zevk farkı olarak gösterebileceğiniz tek şey özgürlüğüydü. binekleri alamayan, tamer olmayan gerizekalıların gidip o binekleri dograması var. birini şehir içinde kesip, invis olup lootlayıp itemı bankaya atmak gibi rezalet bir özgürlük varsa o oyunda özgür olmayayım daha iyi.

meydanlarda yapılan kalabalık savaşlar, o/c, pk/mavi savaşları sırasında ölen adamı lootlamak için cesedin başına üşüşen 10 kişiden biri olup +15 katanayı "lootlayabilecek miyim acaba" heyecanı var. binek spawnlarında kurulan tuzakların heyecanı var. bunlar artı olarak haneye yazılabilir ama wow cok yeni ve çeşitlilik bakımından sınırı olmayan bir oyun oldugu için uo nun bu artıları karşısında alınan zevkini fazla düşürmez bana göre.
Sosyal ağlarda paylaş

her insan mutlaka cesedi başında bekleyen bi ganker vakası yaşamıştır
velet dediğin oyunculara wowda pek ratlanmaz genelde kendini bilen
sosyal ve ekonomik özgürlüğü olan insanlar oynuyor
free wow serverda oyna bak nasıl uo dan bi farkı varmı oyuncu kalitesi bakımından
her insan aynı değil oyundaki yönetim politika ve sistem bakımına gore değişiyor birazda
ben sizlerede hak veriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

UO'ya göre 5 yıllık teknoloji farkı olan wow gibi sürüsüne bereket oyun var o matematik hesapları wow'u wow yapan kısım. Öncesini düşün 40 kişilik raidde Agro hesabından resist crit hesabına oradan boss'un raid'e yaptığı hareketin sana yapacağı etkiye kadar demek istediğim o kısımdı. Yoksa lineage 2 nin guilwars'ın görselliği wowdan daha güzel.

Wow'da player loot imkanı olsa açık söylüyorum bir çete kurup Kungen'i camplardım. :)
Sosyal ağlarda paylaş

eternal ın kardeşiyim.aynı zamanda avukatıyım.şöle diyim ben.abim orda fake olduğu için fake demedi belki sana inat dedi.çünkü vidyoyu sen hazırlamışsın gibi emin koyuyosun fake deil tartişmicam ay ben hazırladım dercesine.fanatik şaka yapamazmı peki?yapar.abim bu yüzden fake diyodu belki fake olduğu için değil.oyunun yapımcısı gibi giriyosunuz olaya ondan yani

[ Mesaj 17 Nisan 2007, Salı - 22:21 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...