Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patch 2.1.0. ve netherdrake

zaidral

Öne çıkan mesajlar

kaldırsınlar paladin sınıfını da bitsin bu eziyet. en kötü tank ve en kötü DPS'den sonra şimdi de neredeyse en kötü (şamanın önünde olabiliriz belki halen) healer olmak üzere. bütün diğer sınıflar en az bir rolde uğraşıp didinip en iyi olmayı başarabiliyorlarken paladin ne yaparsa yapsın en iyi olmak için yarışamayacak hiçbir rolde.

en güzeli de geçen gün arena puanlarım limite dayandığı için harcamak zorunda kaldım holy set için, haberim olsa retri respeclerdim en azından oynamaktan keyif alırdım biraz olsun.

bıraktıracaklar oyunu zorla ama dur bakalım..
Sosyal ağlarda paylaş

e bırak ta en kötü tank en kötü dps en kötü healer olsun paladinler

hybrid class hiçbir ekilde alanında uzman class geçememesi gerekiyor adı üstünde hybrid yani healing specc yaptın diye priestten iimi heal etmen gerekiyor* hayır hic te bile normal hybridligine bir kac extra healing artısı gelmesi yeterli

gözünüz doysun pis hybridler =)
Sosyal ağlarda paylaş

wow sınıfları:

warrior (en iyi tank, çok iyi dps)
mage (çok iyi dps)
warlock (çok iyi dps)
shaman (çok iyi dps, vasat healer)
paladin (en kötü tank, en kötü dps, vasat healer)
hunter (çok iyi dps)
druid (çok iyi dps, çok iyi tank, çok iyi healer)
priest (en iyi healer, çok iyi dps)
rogue (en iyi dps)

hybrid wow sınıfları:

warrior (en iyi tank, çok iyi dps)
priest (en iyi healer, çok iyi dps)
druid (çok iyi tank, çok iyi dps, iyi healer)
shaman (çok iyi dps, vasat healer)
paladin (en kötü tank, en kötü dps, vasat healer)

şimdi bu listeye bakınca ne halt yerse yesin en kötü sınıfın paladin olduğunu görebiliyoruz, dokuz sınıftan beşi hybrid olduğundan biraz daha düşün istersen.

[ Mesaj 14 Nisan 2007, Cumartesi - 13:56 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bişey olamaz yaw, daha dün hammerimi craft ettim mutlu mutlu oynadım ama bugun su notları okuyunca, allahım nedir bu yaw DEATHWISH ve ENRAGE talent be abi almak opsiyonel nasıl stacklenmezler ya, 500 yıldır stacklenen şey, of yani :( Intercept ve charge suppress ediomuşmuş, lan şuna dogru duzgun remove versene be yaw aq of ya, bu kadar moralim bozulmadı şu wowda şimdiye kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

paladine en kötü healer diyenden şüphe ederim,şu an oyundaki en iyi heal classtır paladinler ve shamanlar.
mana kullanımı olarakda heal miktarı olarakda birinci paladinlerdir.
şu an tüm priestlar aglıyor yeter be bu ne biçim mana cost vs diye,priestların tek + özelligi flash heal ve renew dir blizzin el atması lazım hybrid classları çok abarttılar
o zaman herkes druid-shaman-paladin açsın diğer classlara gerek yok
druid prot warriordan iyi tanklıyor tps(threat) olarak eziyor geçiyor
cat formda maşallah diycek lafım yok
moonkin formdada tailoring sahibi ise mage kadar dps yapıyor.
shaman desen maşallah

Blizz artık mage,priest ve warriorlara bişi yapsın
warlock ve hybridleride elden geçirsin baydı yoksa hazır aoc ve lotro cıkıyo cok adam kaybederler şu an bile kaybediyorlar tanıdıgım birçok insan oyunu bıraktı.
Sosyal ağlarda paylaş

yama notlarını okuduysan paladin en iyi healer filan olmayacak, holy priest mana veriminde geçiyor 2.1.0'dan itibaren paladini. hesabı kitabı yapılmış durumda, priesti değil geçmek yakalaması bile mümkün olmayacak tümden black temple'dan giyinse bile bir paladinin.

ayrıca shadowpriestler dps'de ilk sıralara oynayan bir spec haline gelmişken priestlerin en iyi healer olma hakkı diye birşey yok. wow değil bu, tbc.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam aslında olması gereken o. Paladin'in Priest leri healde geçememesi lazım. Ama dediğin bir yer doğru blizzard bunu düzeltirken paladin'in başka bir özelliğini bufflamıyor. Tamam Shaman'lar Healer olarka priest ve droodlardan kötü ama Elemental shaman hem cast grubunun damage'ini artırırken kendiside mage gibi dps yapıyor. Pure Classların Hybridleri her şekilde geçmesi lazımken Paladin'i utanmasalar primary healer yapacaklardı.

Edit: Yama notları Wow-europe'da bulabilirsin.

[ Mesaj 14 Nisan 2007, Cumartesi - 14:32 tarihinde, DeMiRMaSKe tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben zaten patch oncesi olarak yazdım 2.1.0 a daha cok var en az 2hafta diyorum ben,ayrıca olması gerekende bu hybrid classlar her talent değiştirdinde yeni bir karakter gibi o class kadar iyi olamamalı shadow priesta gelince haklısın tavsiyem mage oynaman o zaman haksızlıgı gorursun warlock-shadow pri varken mage e ne gerek var.üsttede yazdıgım gibi hybridse hybrid dengeleri bozmasınlar 50g verip.
Sosyal ağlarda paylaş

bir sınıf herşeyde en kötü olamaz. bakınız priest, warrior, druid, shaman. paladinin herşeyde en kötü olmasını haklı çıkarmanız mümkün değil. 5 tane hybrid sınıf var oyunda, hiçbir healerın diğerine üstüne olmasını gerektiren de bir sebep yok. priestlerin ne zaman shadow tree'si tümden oyundan kaldırılır, o zaman en iyi healer olmayı hakederler, daha önce değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe işin komik yani 1 sene önce diğer playerlar paladinlere "heal ffs" diyorlardı.

paladinler üzerlerindeki plate ler ile 40 yarddan heal atmaya başladılar.

t3 seti tamamen healing e yöenlikti. (blizzard bile paladinin o kadar armor ile heallamasını istiyordu)

tbc geldi. Paladinin tek işe yaradğı build holy idi. ve paladinler buna zorla alıştılar.

1 sene önce heal isteyen klasslar bu sefer siz çok iyi heallıyorsunuz nerf demeye başladılar.

illumination beta dan beri var olan bir talent. 2 senedir overpowered değildi de şimdi mi oldu?

hayır paladinden düzgün tank olsa tank olmayı deneyecez.

retro nun da ne işe yaradığı konusunda kimsenin bir fikri yok. (2.1 de nerf de yiyor :D )

tek seçenek kalıyor ya re-roll (bir daha o kadar şeyi asla kasmam)

ya da cancel account.

tabi piyasa da wow un bir rakibi olmadığı için meydanı boş buldular istedikleri gibin saçmalıyorlar.

[ Mesaj 14 Nisan 2007, Cumartesi - 15:04 tarihinde, Jaan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle mage hunter rogue warlock hariç herkes nerf yedi gibi.
paladin varken shamanın anlamsızlığı ve blizzard ın shamana 2 senedir yeni nerdeyse hiçbirşey vermemsi üzerine şu an main imi warrior yaptım.
warrior nerfleri eh işte pvp yi biraz nerfliyor bence.flurry nerfi glancing hitlerin azalmasıyla dengelenir.dw enrage de biraz dengeler diye düşünüyorum çünkü 123 dps silahlar çıkmaya başlayacak milletin ellerinde bu da çoğu class için 2-3 shot demek oluyor.ama warriorlar piçlik yapıp intercept ve charge ın snareleri kaldırması olayını daha farklı sundu blizzard.neyse

1.5 senelik shaman olarak shaman resto dışında yine nerf yemiş bu patch.paladinin illum gibi elemental focus da nerf yemiş ki elemental shaman ın tek olayı buydu.enchant shamanda BÜYÜÜK bir windfury nerfi yiyor tekrardan.büyük oranda enchant dps si de düşecek.

priest e gelirsek şu an zaten en gariban healer class olan priestlerin anlamsız abilitylerini bufflamışlar talentları değiştireceklerine.

oyunu raidleri instanceları BAYA bir değiştirdi blizzard 25 manler baya nerflendi bekleyip görecez ne olacak
Sosyal ağlarda paylaş

o değilde shaman larıda batırmışlar. enhance shaman retri paladin ayarına gelmiş ahahaha. elemental focusuda nerflemişler %20 mana efficiency kaybettik, artık enhance veya elemental shamanı raide almaları için bi sebep kalmadı. hayır madem blizzard hybrid sevmiyo shadow priest ve oomkinleride nerflesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

ve hybrid sevmeyen insanlar; holy paladinler dps yapamıyo, hybrid falan değil tek olayları heal. hadi armoru falan coşkun diye daha az heallayabilir holy priestden ama blizzin yaptığı abartı. wowda hybrid class diye bi olay yok: bi elemental,enhancement shaman veya moonkin druidden heal yapmaları beklenmiyo raidde, dps yapmamız bekleniyor. bufflardan dolayı mage veya warlocklardan daha az dps yapabiliriz ama bu kadarı da abartı. hele retribution paladinler cidden şaka, üzülüyorum adamlara:(((88

edit:typo

[ Mesaj 15 Nisan 2007, Pazar - 02:48 tarihinde, enema tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

simdi ben pek bu nerf buff islerinden anlamam ama patch notelarini okudugum kadari ile hunter bufflanmis. Yani bi hunter olarak degisikliklere sevindim. Mend pet cok guzel olmus mana dusurulmus, healing artirilmis, gear etkiside kaldirilmis ama bu sefer adam gibi gearler secipde pve de sololayabilecez demektir. gerci ne etkisinin ne kadar artirildigi onemli ama kotu artirdiklarini zannetmiyorum..

diger talenlerde de bazi iyilesmler var kismi nerfleme olsada..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...