Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kara Kule

Steel

Öne çıkan mesajlar

Türkçeye çevrilmiş 4 kitap gördüm.
İlk üç kitabını aldım okudum. 6 kitapmış herhalde.
5-6'yı görsem (ingilizce/Türkçe) 4,5,6 alcam okuycam. Ama 4'ü şu an için okumak hiç içimden gelmiyor.
İlk kitap bana Fallout tadı verdi.
İkincisi Whitewolf (Hunter-Vampire'da benzer sahneler yaşadık)
Üçüncüsü daha gotik-korku gibi.
Benzetebileceğim ne var? Nine Hells hikayeleri ya da Undying.

Türkçe'ye çevrilen bildiğin FRP kitaplarına çok benziyor hikayeler. Ama çevirilerin değişik şirketlerden olduğu için mi bilmiyorum, her bölüm farklı hikayeler. Yani sıkılmazsın okurken hiç. Git al kesin kap getir birlikte okuyalım
Sosyal ağlarda paylaş

kara kule çok güzel bi seridir ama ilk kitaplardan sıkılmamak lazım. fazla metafizik ve insana "bu ne lan şimdi?" dedirtebiliyor. Sonradan taşlar yerine oturmaya başlayınca tadı çıkıyor. Konuşan ve bilmece soran bi treni kafamda bu kadar korkunç (a.k.a krokunç) hayal edebileceğim aklıma gelmezdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
kara kule ilk okuduğumda "bu ne len adam farklı boyut kurmuş ama hala isa'dan bahsediyor" diyordum.

Daha sonraları fallout'a abandım. Yaz başında ilk kitaba tekrar başladım.
Fallout'taki postapocalyptic dünyaya çok benzediğini farkettim.
Kara Kule okumuş ve Fallout bilgisi benden daha iyi olanlar vardır onlar belki farklı yorumlar.

Ama değişkenler bile var (ghoula benziyor ve parlak). Yani zaman kapıları dışında herşeyi fallouta benzettim.[hline]oh my god! he's whacked!
i vote we frag this commander.
give me something to shoot.
i love the smell of napalm.
Sosyal ağlarda paylaş

ne diosun hehe
orta okul 1 falan kitap fuarı vardı okulda
kara kule 3 sanırım yeni çıkmıştı
kapağı beğenip almıştım bi de stephen king yazıyor diye hehe
o zaman pek alakam yoktu olayla da şimdi anlıyorum kitabın geçtiği ortam fallout un post apocalyptic ortamına acaip benziyor, andırıyor[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...