Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

axedice said:
Rewendor said:
Bizim DC'ye düşmemiş daha, ama arkadaştan duyduğum kadarıyla "37 dk lık işkencenin sonuna 4 dk bölüm koymuşlar" tam olarak onun sözleriyle

artbir. Zaugna gibi lölö, işte "kamara açısı müzik falan ayh ne kadar küsel"cilerin zevebileceği bi bölüm olmuş. Neyseki son 4 dakikası iyiydi.
la git power rangers izle sen.

nasil begenemezsiniz abi bu bolumu, Fast & Furious degil ki bu yani aksiyon aksiyon, 4/4'luktu her seyiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

bölüm

şu son bölümün yarısında uyuyodum az daha 10 kere esnedim lol piyano sesini de hiç sevmem.

ama 3-4 bişiyi açıklığa kavuştursunlar yavaştan artıkın o açıdan güzeldi son 4dk, zate son 2-3 bölüm action olcaktır b,raz savaş felam, bi gezegen neyin bulup boş galacticayı cavil in gemisine felan çarptırıp bitirirler herhal, şu başkan kadında ölsün artık yaw

Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

nasil begenemezsiniz abi bu bolumu, Fast & Furious degil ki bu yani aksiyon aksiyon, 4/4'luktu her seyiyle.

katılmamak elde değil.Aksiyon aksiyon biyere kadar 1. ve 2. sezon boyuna zaten paso aksiyondan aksiyona koştuldu yeteri kadar.Sci-fi dizisi oldumu illa yeşik perdenin önünden başka yerde sahne çekmemek mi icap ediyor nedir.Anlatılması gerekenler anlatılıyor, hikayedeki açıklar gideriliyor işte.Görsel olarak zayıf diye -ki kime göre neye göre- 37 dakka şöyle esnedim yok böyle bayıldım denilince kimin ne beklentiyle izlediği belli oluyor hemen.
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
Space Drama abi dizinin türü

Şu kısım bu tartışmayı özetliyor aslında. Adamlar ikinci bi davson kırik beklerken biz olay örgüsü sağlam bir bilimkurgu dizisi bekliyoruz. Fakat davson kırikçi olduklarından (hakeza delikanlı ol(a)madıklarından) yok efendim pavır rencır izle jetli filmi izle gibi tartışmanın göbeğinden uzak yorumlar geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
ZaugnaKhaldun said:
Space Drama abi dizinin türü

Şu kısım bu tartışmayı özetliyor aslında. Adamlar ikinci bi davson kırik beklerken biz olay örgüsü sağlam bir bilimkurgu dizisi bekliyoruz. Fakat davson kırikçi olduklarından (hakeza delikanlı ol(a)madıklarından) yok efendim pavır rencır izle jetli filmi izle gibi tartışmanın göbeğinden uzak yorumlar geliyor.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmayın yahu. Hani BSG tamam drama dizisidir falan da yine de belli bir temposu aksiyonu vardır. Bu kadar ağır değildi. Açın 1., 2. sezonlara tekrar bakın, görüceksiniz yine. 3. sezon zaten komple kötüydü neredeyse, 4 yalpalamakta.

Evet draması, komplosu, aşkı vs var, içinde gizli bir yalan rüzgarı da saklı ama açıkça belli ki şu aralar sendeliyor dizi.

Son bölümün özeti:

özet

Boomer Hera'yla kaçtı

Bu kadar yani, koskoca bölümde olan kayda değer başka tek bir şey yok. Ayıp.

Space drama dizisi olabilir, ama "bu kadar" abartıp da sadece buna yoğunlaşacaklarsa zaten lütfen burada bıraksınlar BSG'yi, soap opera çekmeye başlasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

however, is a Battlestar Galactica movie based on the original 1978 series instead!

It will not be connected in any way to the Sci Fi Channel series, although characters like Adama, Starbuck, and Baltar will remain (Starbuck likely being a man again this time).

demişler. lol
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
"Aksiyon olmaması değil bölümün kötü olmasının sebebi" diyenler açıklayabilir mi lütfen bölümde neyi beğenmediklerini?
hehehe
aksiyon lafını ortaya atan sensin, sen açıkla :P

-siz aksiyon istiyorsunuz, dramadan anlamıyorsunuz!!!1!!
-kim aksiyon dedi ya? o.O
-aksiyon istemediğini kanıtla o zaman!!1!!
- -.- ...

rewendor yine aşağı yukarı bahsetmiş senin mesajdan önce.

zaugna said:
@fenris,

açıkçası, şu bölümü beğenmemek için "pewpewcı, aksiyoncu" olmak gerek benim gözümde.

hehe sende şunu açıklasana biraz. mesela tanımı "office i sevmeyen adidir, SoA sevmeyen hanım evladıdır,..." filan diye genişletebiliyor muyuz? :P

ya bir de bsg hiçbir zaman öyle çok aksiyon ağırlıklı değildi ki. yani 4 sezon seyretmiş insan freespace beklemiyordur zaten.
hani diziyi seviyoruz ama sizin sevdiğiniz biçimde sevmeyince kötü oluyoruz :P
Sosyal ağlarda paylaş

@fenris,

O sözü şu anlamda söylüyorum ben: Bu bölümün aksiyon içermiyor olduğu gerçeğini bir kenara bıraktığımız zaman; müzik, sinematografi, senaryo ve oyunculuk açısından oldukça başarılı bir performansın ortaya konulduğunu düşünüyorum. Çıkıp "şu da öyle diyor, o yüzden bu kesinlikle doğrudur" demeyeceğim; çünkü zaten bu konuda otorite olabilecek insan da yok denecek azdır benim gözümde. Ancak çıkıp yorumlar falan incelendiğinde yukarıda saydığım maddeler vs. yüzünden pek çok insanın bölümü beğendiğini görebiliyoruz. Benim konuştuğum ve yorumlarını okuduğum insanlar arasında beğenmeyenlerin çoğunluğunun da dizinin aksiyon dolu, uzayda falan geçen bölümlerini daha fazla sevenlerden oluştuğunu görüyorum. Dolayısıyla böyle bir genelleme yapıyorum, "bu bölümü beğenmeyenler aksiyoncudur." diye. Ben otorite değilim, benim genel yargılarımı beğenmek zorunda da değilsiniz; ama benim izlenimlerimde beğenenler ve beğenmeyenler bu kriterlere göre ayrılıyorsa, ben de bu yargıyı oluşturacak hakkı kendimde buluyorum.

Senin aksine Wall of text kıvamında cevap da yazdım. Bir dahaki seferde makale de yazarım istersen sdfsd. Cevap da alamadım soruma "sen öyle dedin sen açıkla" gibi benim gözümde anlamsız bir karşılık bularak. Neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...