Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

fenris said:
axedice said:

Ya o direk bütün kinim öfkem suçluluğum bitti geyiği. Ne kadar çirkefleşirse bacağı o kadar ağrıyor mahalle karısı kılıklı herifin.

lan o kadarını anladık. o sahneyi hatırlıyorum ama bi yerden...

aynen abi ya buna benzer bi sahne vardı bi yerde ama nerde? :S

+ yarın sabaha düşer yeni bölüm güzel bi kahvaltı eşliğinde paşalar gibi izlenir tertemiz.
Sosyal ağlarda paylaş

415

Saatlerce theorycrafting yaptırabilecek bir 415.

Birkaç saat sonra bir kez daha seyredip daha fazla yorum yapmayı düşünüyorum elbette; ama birkaç şey belirteyim.

Öncelikle bir "dizi bölümü" olarak çok çok güzel bir bölüm değildi bence; ama hayvan gibi bilgi verdikleri için birbirini telafi ediyor diyebilirim (şu son bölümlerden bir tanesi dahi çok kötü bir bölüm olsa, "ama starbuck ı seyrettik" gibi bir iddiayla diziyi savunacağım için pek bir önemi yok aslında ahah)

Hayvan gibi bilgi verdiler, zaten gördüğüm kadarıyla serinin en fazla diyaloglu bölümlerinden birisi olabilir bu. Cavil - Ellen karşılaşması müthişti, "Humanity's children" mevzusunun o kadar da doğru olmadığını da gördük. Cavil'in tavırları benim aklıma tam olarak ottan boktan annesine isyan eden ergen çocukları getirdi. Allahım yanında olsam ağzına çarpardım tokatı, insaf lan ahah.

Üzerine konuşacak çok bilgi var; ancak Starbuck'ın ne olduğunu hala bilmiyoruz, onu nasıl bağlayacaklar merak ediyorum.

Gelecek hafta da Ellen filoya geliyor, daha hareketli ve yine bolca bilginin izleyiciye verildiği bir bölüm seyrederiz diye tahmin ediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

415

Saatlerce theorycrafting yaptırabilecek bir 415.

Birkaç saat sonra bir kez daha seyredip daha fazla yorum yapmayı düşünüyorum elbette; ama birkaç şey belirteyim.

Öncelikle bir "dizi bölümü" olarak çok çok güzel bir bölüm değildi bence; ama hayvan gibi bilgi verdikleri için birbirini telafi ediyor diyebilirim (şu son bölümlerden bir tanesi dahi çok kötü bir bölüm olsa, "ama starbuck ı seyrettik" gibi bir iddiayla diziyi savunacağım için pek bir önemi yok aslında ahah)

Hayvan gibi bilgi verdiler, zaten gördüğüm kadarıyla serinin en fazla diyaloglu bölümlerinden birisi olabilir bu. Cavil - Ellen karşılaşması müthişti, "Humanity's children" mevzusunun o kadar da doğru olmadığını da gördük. Cavil'in tavırları benim aklıma tam olarak ottan boktan annesine isyan eden ergen çocukları getirdi. Allahım yanında olsam ağzına çarpardım tokatı, insaf lan ahah.

Üzerine konuşacak çok bilgi var; ancak Starbuck'ın ne olduğunu hala bilmiyoruz, onu nasıl bağlayacaklar merak ediyorum.

Gelecek hafta da Ellen filoya geliyor, daha hareketli ve yine bolca bilginin izleyiciye verildiği bir bölüm seyrederiz diye tahmin ediyorum.

sam

sam hastanede 8 model yarattık dedi ve orda sonda hepsi cylonların hepsi parladı starbuck da dahil...

Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:
@behran

doğru ama, merak edilen 7'ın daniel olduğu ortaya çıktı, dolayısıyla starbuck'ın olma ihtimali ortadan kalkmıyor mu? yoksa arada gözden kaçırdığım bir model numarası var mı?

abi her zaamn 12 model var deniodu yanlış htrlamıosam.
7si bilindikler.final five ile 12. 7 yi final five yaratmış 1. cylon savşını bitirmek için. final five i da koboldaki insanlar yapmış. sam 8 tane yaptık dedi.

o sahne yi bi daha izledim dediği "herkez parlıo" sanırm ben ben yanlış anladım.

Sosyal ağlarda paylaş

starbuck

starbuck ın geleceği görmesini ve resmetmesini göz önüne alırsak ve daniel dan sanatçı gibi bahsetmelerini göz önüne alırsak cavil daniel ın zihnini starbuck a aktarmış olabilir. Buda onu cylon yapıyor. starbuck ın yaşadıkları, nebula yı resmetmesi, dünyaya giden rotayı bulması vs. Yavaş yavaş oda final five gibi olanları hatırlıyor ve hatırlayacak gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

bi daha izlemem gerekicek ama aklımı acaip kurcalayan bişey var,

şimdi öncelikle sam saldırıdan sonra yerleştirildiklerini söyledi, burda ilk cylon savaşını kastediyo heralde dimi? sonuçta saul la adama 30 yıldır tanışıyo ise ilk savaştan sonra olsa bile bu durumda adamanın en azından 70 yaşında olması gerekmezmi? gerçi hoş bi engel değil ama hiç +70 yaşındaki bi karakteri oynamıyo yani, o açıdan.

ikincisi, 13. koloni yani earth e saldıran da cavil değil mi? ben mi yannış annadım?

Sosyal ağlarda paylaş

415

Peki daniel kim hiç gördük mü, başka bi yerde bahsi geçti mi? Bide starbuck öldü, sonra hiç hasar almamış bi gemiyle yeniden geldi falan. Var onda bi numaralar.

Cavil aka John beklediğimden daha hin çıktı. Yalnız Dünyadaki 2000 yıl önce geçen atom bombalı kapışma kimlerle kimin arasında geçti? Sonuçta orda bulunan iskeletlerin hepsi skinjob iskeletiydi?

Sosyal ağlarda paylaş

Earth'ün nukelendiğini biliyoruz,

Sam, "by the time we went to the 12 colonies, they were attacked. it happened again" diyor. Dolayısıyla, benim tahminimce Kobol'da ne olduğunu henüz bilmiyoruz ama Earth'ü nukeleyenler yine saylonlar.

+

"Humanoid" modelleri bu 5'li tasarladıysa, doğal bir şekilde daha önce humanoid model yoktu diye bir varsayımda bulunuyorum. O zaman da,

a-) Kobol'da saylonları yaratanlar humanoid model yaratmayı biliyorlardı.

b-) Gerçekten de kendilerinden önce humanoid model yoktu, o zaman da senaryoda bir boşluk oluşuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

"Humanoid" modelleri bu 5'li tasarladıysa, doğal bir şekilde daha önce humanoid model yoktu diye bir varsayımda bulunuyorum. O zaman da,

b-) Gerçekten de kendilerinden önce humanoid model yoktu, o zaman da senaryoda bir boşluk oluşuyor.

c) Kobolda yaratılan cylonlar evrimleşip humanoide dönmeye çalıştılar?

Gerçi bu son bölümlerden anladığımız cylon teknolojisi 2000 yıldan uzun bi süredir mevcut, son savaş öncesinde 12 koloninin ürettiği cylonlar eski modeller gibi bilinç kazanıyorlar. Gayet a şıkkı da olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
ZaugnaKhaldun said:

c) Kobolda yaratılan cylonlar evrimleşip humanoide dönmeye çalıştılar?

Gerçi bu son bölümlerden anladığımız cylon teknolojisi 2000 yıldan uzun bi süredir mevcut, son savaş öncesinde 12 koloninin ürettiği cylonlar eski modeller gibi bilinç kazanıyorlar. Gayet a şıkkı da olabilir.

d) Koboldaki insanlar, teknolojiyi aşıp kendi kendilerine evrimleşerek yarı-robot yarı-insan hale geldiler.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...