Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arena

SoulCube

Öne çıkan mesajlar

Bu gece saatlerinde başladık bir arkadaşla ve dikkatimi çeken bi kaç husus var.

Öncelikle Classlar arası dengesizlik çok ama çok büyük derecede pvp'yi zedeliyor.

Alan dar oldugu için kimi classlar kaçışta ve kovalamacada çok sıkışıyor.

Ayrıca 2 rogue'un girdiği arenaları karşı tarafın kazanmasına ben şu an için çok ama çok ufak bi ihtimal veriyorum.

Ben mage'im arkadaşım Warlock.Bilmiyorum belki dediğim gibi sınıflar arası dengesizliktir rogue'lara gece boyu sövdük.
Cooldown çocuğu diyerek saç baş yolduk.

Cos ve trinketler olayı baştan aşağı saçmalık haline getiriyor.
Ambush kick Cos blind vanish blablabla derken şerefizim ellerim kas yaptı.Ben bir mage olarak Saniyede 10 şey düşünmek zorunda kalıyorum.Hele warlock arkadaş için durum aşırı derecede vahim.Adam başını kaldıramıor kaldırsa vanish blind yine yatıyor.
Bu gece başladık Arena'ya dediğim gibi...

2v2 takım kurduk.
32 galibiyet 18 maglubiyet vardı ve 18'in 15 i stealth classlara karşıydı.
Arada bir druid rogue ikilisi geliyodu.3 kere falan onlar yendi.
Biz bu dr00d rogue ikilisini 4 kere yendik.
Rogue ikilisini 2 kere yendik.10 11 kere falanda kaybettik saç baş yolduk.

diğer classlara gelince biraz rahattık.
açıkçası çok zorlamadı dier classlar.Birazda oyunculugun verdiği katkıyla rahattık.lock mage 2lileri geldi arada çok rahat harcadık mesela.

Şöyle bir ayrıntıda dikkatimi çekti
Karşımıza gelen Mage'lerin Çok büyük bi kısmı hatta tamamına yakını arcane pyro gitmişler.
instant pyro fire blast falan yapıyorlar sonra afal afal bakıyorlar.

Hatta bi keresinde adamların ikiside instat pyroyu attıgında ice blocka girdiğimde ardından fire blastları bosa gidince salaklaştılar sonra çıkıp bi güzel bunları patakladık ^^

Priest Meele classlara gelince eger classlarımız farklı bişey olsaydı ne derdim bilemem ama bizim için healrerı sheeple warriora sedu sonra healera bi sheep daha sonra warrioru döner yap falan gibiydi.
Ha diğer classlar için eminimki işkence edicek bi ikili olurlar.
Çünkü arkasına bi helar alımş warriordan daha gaza gelicek bi sınıf yoktur sanmam.

Komiktir hiç shaman ile karşılaşmadık.Horde tarafındayım aynı zamanda..(UD Mage)

Ve şöyle bi ayrıntı bilmiyordum söliyeyim dedim belki aranızda bilmeyenler vardır.Arena savaşlarında kendi factionunuzla da savaşıyorsunuz.Horde vs Horde Ally vs Ally gibi...

Başka bi ayrıntı da karşı taraf aynı factiondansa başlamadan önce çok büyük atışmalar olabiliyor.
Hiç uğraşmayın hemen çıkın
gözünü dört açın (bunu söyleyen roguelar)
kıcımı tat
Çok iyi savaştı çocuklar bir önceki savaş(önceden savaştığımız arkadaslar)
Ffs yine mi siz falan :D

Açıkcası 24 savaşı üst üste kazanınca bizimde afedersiniz bi yerlerimiz kalktı.
Sonrasında roguelar gelince dediğim gibi küplere bindik.
bu 24 arena sırasında karsımıza 4 5 kere gelip yenilen takımlar oldu isyan ettikleri oldu.Damn they again gibi laflar ^^

Benim Talentler 40/0/21 (frostta ice blocka kadar)

Arkadaş destro sanırım.

Bi kaç anlayamadıgım noktalar var tabi bunlar arena sistemini pek arastırmadıgımdan kaynaklanıyo ama şöyle sıralayabiliriz.

Rating olayı biz yenildikçe azalıyo.Üstte olmak mı iyi altta olmak mı çözemedim.

Belli bi yüzde vardı.Mesela 50 savaşa falan girdik yanda 50/%100 gibi bi tab vardı.
Sanırım toplam 100 savaşa girebiliyoruz o hafta.Ve haftanın galibi yani en yükek puanı alan takımı hediyelerinde sahibi oluyor.

Ayrıca 2v2 lik takım kurmak 80 g
3v3lük takım kurmak 120 g
4v4lük takım kurmak 160 g
5v5 lik takım kurmak 200 g

Takımı Tanaris şehrinden kurabilirsiniz.

Son sözlerim şöyle..
Arenaya girerken 2 kez düşünün karşınızdaki hi ummadığınız bi class olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

mage oynasaydım full frost yada full fire giderdim.full arcane özellikle frost la çok kötü bence.yada cooldown mage olcaksın pyro alıp.

ayrıca arkadaşında destro ise felhunter çıkarması gerekiyordu.böylece stealth de baya sekteye uğrardı.

valla ben warrioruma t2 axe i yapmadan arenaya felan girmem heralde bide şöyle 11k felan hp en az
Sosyal ağlarda paylaş

akşama kalmaz bu konu "şamanlar çok imba" ya döner bence =P

şaka bi yana her ne kadar TBC daha elime ulaşmadığı için lvl 70 bir karaktere sahip olmasamda
Rogue ların "güçlü" olduğunu düşünüyorum. Benim kötü lvl 60 roguelarım 3-4K ambush vururken lvl 70 hiç yoksa bi 7-8K vurur TBC mavi itemleri ile. Yarın birgün epici çıkacak bişiler olacak falan baya abartı olacak.

Ha rogue böyle mi kalacak ? her class gibi hayır blizzard herclass ı olması gerekenden fazla bufflayıp milletin tbc almasını sağladı. Yarın birgün bütün class lar az yada çok nerflenir. Daha önce yaşanan şeyler nede olsa :)

Konunun ana başlığına dönecek olursak. Her ne kadar "yok" gibi görünsede WoW da hala class lar arası taş-kağıt-makas olayı var. Dolayısıyla sizin nasıl bir grup ile girdiğinizden ziyade nasıl gruplarla karşılaştığınız daha bi önem teşkil ediyor.

Ama kişisel kanım arenada en çok iş gören class lar hybrid class lar. Nede olsa her kılıfa girebiliyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

bence deil.
nedeni ise basit lock veya mage ile kesinlikle bi sınıfı savaştan düşürüyorsunuz
geriye kalan adama abanmak kalıyor.
hiç unutmam bi savaşta sona priest kaldı
2 kişi swordla kestik adamı yarı healtten :D
Eh tabi o da kaderine terketti karakteri çırpınsa vurucaz kafasına büyüyü :D

Ayrıca felhunter olayını bizde düşündük fakat şöyle bi durum var
rogueları görene kadar hızlı bi şekilde dibimize girmiş oluyorlar.
Yani felhunterla 1 2 saniye görmek yerine birine seduce yapmayı denemeyi seçtik.
dediğim gibi 1 2 saniye görene kadar sprint ile zaten dibimize girmiş oluyorlar. CoS falan yabası :/

[ Mesaj 18 February 2007, Sunday - 09:55 tarihinde, SoulCube tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

2sene mage oynadım , oynuyorum.
Malibu bilir hiçbir rogue beni kolay kolay kesemedi.
Frostkende , Firekende he human olmanın avantajı vardı perception gibi ama oyun bize Rank1 vermiş,olmadı asılıyoduk rank1 arcane'e,blizzard a falan filan..
2rogue 2mage arenaya girsek Ice Block sayesinde alırız o rogueları.
O büyünün nerflenmesi lazım aylardır yıllardır sölerim.
Ice Block'un insanı herşeyden kurtarması mageleri inanılmaz güçlü yapıyor.
Adama Silence atıyosun Ice Block atıyo,sheep yapıyosun Ice Block atıyo , seduce iceblock , fear ice block..
Tamam fear falan anladım Silence yapıyosun nası ice block atar bir mage.Ice Block spell degilmidir yani.
Sonuç olarak aksama kalmadan şunu söliyim ben Shaman , Paladin ikilisi bunaltabilir arenada.
4.5 - 5k bolt vuran shamanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal dikkatini çekerim 1 rogue demedim rogue ikilisi dedim.
bu da sana 4 blind CoS vanish ambush ++++++ eder.
İceblock nereye kadar kurtarabilir ki.izlemen lazım yani o derece komik bi durum.Etrafını 2 rogue sardımı bir dahaki arenayı düşünmeye başlıyosun.
dip not 2 mage de deildik keşke öyle olsa o zmn işler deişirdi biraz.Arkadaşın lcok olması onu ya da kendimi kurtarmam sözkonusu olunca çok kafa karıştırıcı bir durum ortaya koyuyordu.
onu kurtarmaya kosuyorum adam cos açıyor.bırakıp dierine dalacagımda vanish atıp kick atıyor blabla. uzun hikayenin kısası 2 rogue düşman başına.

[ Mesaj 18 February 2007, Sunday - 11:05 tarihinde, SoulCube tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Arenaları görme fırsatım olmadı bomba kullanamıyormusunuz içerde?
bomb + sheep 2 lisi tırsıtabilir.

PS : Özür tbc de fail geçme olayı gelmişti 6*+ olanlara...

Ya bu arada flash bomb olmadan druid nasıl durdurulur kü?

[ Mesaj 18 February 2007, Sunday - 11:11 tarihinde, ad3m tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Pots+grenade'ler kullanım dışı.
eh sheep olsun yani ^^
ama şöyle söyilim ben en dengesiz yanımıdır en zevkli yanımı bilmem fakat her arenada Cd'lerin sıfırlanması ve ap+trinket+pom+XXX büyüyü atmak çok komik durumlar doguruyor.bir anda 4k küsür firebolt ile başladıgımız oluyodu.

[ Mesaj 18 February 2007, Sunday - 11:12 tarihinde, SoulCube tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

sanirim en buyuk sorun alanin ufak olmasi. acilmadan once baya bi test yapmistim. rogue'lar acayip geriyor insani. zaten kafani kaldiramiyorsun yerden. hadi bi ara kalktin bu sefer de cos var gelde cast yap. felhunter felan kullanamaya hic gerek yok zaten sen adami farkettiginde ambush'u yemis oluyorsun bile. bilmiyorum ne dusunuyorsunuz ama kesinlikle roguelar arenada overpowered.

hunter konusuna gelince sagolsun blizz pve de daha fazlasi icin pohpohlamis. herifin teki aoe yapti 3 kisiyi hemen yanimda (birisini yarida peti devraldi eheh). dmgler saka gibi. gerci "bol bol resillience veren item kullanin pvpde yoksa bu olur" mesaji gibi bisiy de veriyor olabilirler. abartmiyorum 100 tane hit aldiysam hunterlardan en az 70 i crit. cogunluguda 2-3 crit pes pese.
Sosyal ağlarda paylaş

O biraz abartı olmuş. %1 crit şansı için 40 agi yada 22 civarı crit rating gerekiyor. Üzerimdeki item'ların çoğu 5 kişilik instance'lardan gelen mavi item'lar ve şu anda taş çatlasa %20 crit şansım var. Marksman olduğum için multi-shot'larımın crit şansı %32 ama onda da 10 saniye cooldown var. Hadi level 70 epic dolu bir hunter'ın crit şansı %30 olsa (ki olmaz kolay kolay), karşıdakinin de resilience'ı 0 olsa... %30 dan bahsediyoruz.

100 vuruşun 70'i crit olcak, hem de 2-3 tane arka arkaya crit olacak.. Bence hunter'lar fazla üzmüş seni o yüzden abartma gereği duyuyorsun. :)
Sosyal ağlarda paylaş

TBC oynamadın herhalde daha Mirage, benim dandik ötesi bi rogue um vardı TBC deki yeşillerle benim bile şu an %25 crit. Bunun 5'i adını hatırlayamadığım skillden gelse... %30 çok çok geçer lvl70 in kritik şansı epiclerle.

[ Mesaj 18 February 2007, Sunday - 21:57 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

TBC'yi ilk çıktığı günden beri oynuyorum ve karakterim de haftalardır level 70. Dediğim gibi markman'im ve crit talentlerim var ve üzerimdeki item'lar da iyi sayılabilecek mavi item'lar. Crit şansım %20.

Bir de hunter aç. Yeşil item'larla level 70'ken %30'u bırak, %20 crit yap. Sonra konuşalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...